Jak dosáhnu nejvyšší mateřské. Platím nejnižší pojiš.?

niki222
28. pro 2010

Ahojík,mám dotaz ohledně mateřské.Od března 2010si platím nejnižší částku socialní,zdravotní a od července 2010 také připojištění v té nejvyšší částce 1010Kč.Plánujem druhé mimi.Kdybych napr.v unoru nastoupila na rizikovku(byla v prvním ,druhym měsíci) jak dosáhnout té nejvyšší mateřské a je tato možnost vůbec v roce 2011 možná?Omlouvám se,ale mám v tom hroznej zmatek a to jsem už přečetla spousta dotazů.Děkuji předem za radu

lencak80
28. pro 2010

Včera jsem se byla ptát na to samé na sociálce, jsem na rodičovské dovolené a plánujeme druhé, takže bych si chtěla zase platit nemocenské připojištění... mimochodem, stále jsme jako OSVČ, protože obchod stále frčí, ale mám to jako vedlejšák, takže mám vyměřeno kolik mám platit socku a zdravotní
Paní mi ukázala tabulku a od nového roku je to tak, že pokud bych chtěla si přilepšit na mateřské, třeba 10000,- tak bych měla platit měsíčně!!!! kolem 6000,- Kč... asi 500,- nemocenská a 5500,- důchodové!!!!
platíš si i nějaké důchodové, nebo to není povinnost?
jsem z toho také nějaká paf.. a ještě by mě zajímalo, jestli si můžu platit jen to nejnižší a jakmile otěhotním, tak to zvednout...
také by mě to zajímalo
ale na sociálce ti paní řekne i ohledně té nemocenské, na tu máme nárok za dva měsíce po placení toho nemocenského...

ojo
28. pro 2010

holky, kukněte do tématu "paragrafy" na diskuzi Mateřská pro OSVČ 😉