Jak napsat smlouvu mezi partnery co se týče majetku?

gigca
30. bře 2012

Ahoj chtěla jsem se zeptat, zda někdo má sepsanou smlouvu s přítelem co se týče majetku. Já s přítelem svatbu plánujeme zatím až tak za 3 roky a na svět se nám za chvilku vyklube miminko a jelikož jsme se obá již z předchozích vztazích hodně spálili a přišli o dost peněz tak by jsme si mezi sebou chtěli udělat smlouv, že kdyby nedej bože jsme se rozešli aby jsme na tom nebyli obá ztrátoví. Nevíte jak se tato smlouva sepisuje, jak se jmenuje a co vše je pootřeba do ní zadat za údaje?

cernalu
30. bře 2012

před několika lety jsem se na takovou smlouvu ptala právníka a říkal, že si mezi sebou můžeme napsat cokoliv, ale "nejlepší" na tohle je opravdu manželství, kdyby náhodou něco a partner se zapře, že nic nedá, řekne, že nemá a může se to z něj tahat x let ikdyž je napsaná smlouva.....

garfie
30. bře 2012

Já bych zašla za právníkem, stejně vám s tím musí pomoct. Spíš se předem dohodněte co a jak, abyste v tom měli jasno. My jsme kdysi takhle společně opravovali můj byt-a dohodli se, že mu musím do tří měsíců od písemné žádosti vyplatit určitou částku-a pokud ho budu prodávat, musím ho první nabídnout jemu. Ale už přesně nevím všechny náležitosti, je to dávno.

zvalentova
30. bře 2012

Obrať se na advokáta nebo notáře. Tato dohoda musí mít určité náležitosti, jinak to bude jen kus papíru bez dalších návazností. Případné vymáhání soudní cestou by mohly být díky neplatné dohodě zbytečné.