Jak přiznávat výživné na děti na sociálce?

popelka.miri
15. led 2011

Zajímalo by mě, jak je to s přiznáváním příjmu na sociálce, když každé čtvrtletí žádám o příspěvek na bydlení...Máme soudně stanovené alimenty na děti celkem 5000Kč, ale od ledna mi ex začal posílat 6900kč a mně by zajímalo, jestli mám do žádosti přiznávat těch soudně daných 5000 nebo i těch 1900kč navíc, které nejsou soudně nařízené...Posílá mi je složenkou, takže má ex důkaz o této částce a může to kdykoliv proti mě použít.

mamusa1611
15. led 2011

těch 1900 jak na sociálce zapřeš, tak si myslím,že jak na to příjdou, tak budeš vracet to co ti socka přeplatila..a jak píšeš-kdykoli to může proti tobě použít..i když zase jak nad tím tak přemýšlím,soudně je dáno 5.tis. Ten zbytek je z jeho dobré vůle, tak by asi moc nepochodil,kdyby to nějak proti tobě použil.. Nevím přesně jak to chodí na socce, ale měla bys ukazovat veškerý svůj příjem.. toť jen můj názor..

ria80
15. led 2011

To by ti to musel dávat jen do ruky,jinak bych se taky bála.

lirita
15. led 2011

hej , to pravda to ozaj to bych sa bala taky .

lirita
15. led 2011

akk to ma doložene tak to aj projaže , to čo ti poslal.

lirita
15. led 2011

chcela som napísat prokaže .

lucik78
17. led 2011

jestli jste nic nesepisovali ze ti dava 1900 navic a ze to jsou alimenty 🙂 tak je to neprokazatelny 😉 muze ti tim prispivat na obleceni na cokoli detem na prilepsenou 🙂 pokud to neni papirove tak co nic ti neprokazou ani on od soudu ma urceno 5000kc 🙂 a zbytek co ti da je z jeho dobre vule 🙂 🙂 🙂 lucie ja bych se niceho nebala 😵

vojtisek2007
17. led 2011

@popelka.miri určitě bych napsala jen těch 5tisíc, teď ti sice posílá o 1900 navíc což ale nemusí, takže když je přiznáš a on je posílat přestane, tak co....????
přece kdyby místo těch 1900 za to nakoupil každý měsíc oblečení pro děti a dával ti to tak, tak to přece na socce nebudou brát jako příjem.....takhle chudák neví, co koupit, tak ti na to radši dá peníze, ne ??? 😉 😉 😉 😉 😉 😉

popelka.miri
autor
18. led 2011

Tak jsem volala na sociálku a prý musím přiznat každou korulnu navíc, co mi ex dá! Asi by do toho nejradši započítali i blbej časopis za pade, co klukovi kupuje 🙄

vojtisek2007
18. led 2011

@popelka.miri a nebylo by lepší se s ním domluvit aby ti dával těch 5000 a za ten zbytek vždycky dětem něco nakoupil ???? nebo se s ním mluvit nedá ? ☹ 😠

popelka.miri
autor
18. led 2011

Ne nedá...je to čím dál horší...stal se z něj hroznej zmetek, kterej mi šlape na krk , jak jen může...nejradši by mě připravil i o ten zbytek peněz...Co sii zařídil novou rodinku, ta naše ho finančně zatěžuje. Bud budu mazaná a chytrá, nebo s ním nic nezmůžu. Je to holej fakt.

fafetka
10. únor 2015

Mně osobně by zajímalo i obráceně😅 Chtěla bych si teprve teď prvně zažádat o příspěvek na bydlení(nikdy jsem žádné dávky nežádala a ani nebrala, tak jsem novicka😀)a vím že se uvádí do příjmů i vyměřené alimenty.Jak to ale je, když soudně je sice mám přiznané,ale ex mi je už spoustu let neplatí, neustále se s ním o ně natahuju a ještě jsem z něj nic nevymohla?Příjem to je jen na papíře😅