Jak se počítají přídavky na dítě?

pantomima
13. lis 2008

Rozumí tady někdo tomu, jak se počítají přídavky??Chápu, že z příjmů za loňskej rok, nejsou mi jasné společně posuzvané osoby- proč se mezi ně nezahrnuje partnerův syn, na kterého platí alimenty, ale jen já, partner a naše dítě?

vojtisek2007
19. dub 2011

@jolanka na přídavky na děti se bere kdo opravdu v domácnosti bydlí - podílí se na jejím chodu - jak příjmy tak i výdaji.....myslím si, že když si zažádáš ty + děti + manžel a rodiče tam hlásit nebudeš,rptoože fakticky s vámi nemají společnou domácnost, tak i tak by jste měli přídavky dostat - tedy pokud na to budete mít dostatečně nízký příjem.
Ten trvalý pobyt hraje roli když žádáš o přídavky na bydlení.....

kikimaruska
19. dub 2011

@vojtisek2007 ještě že máme Vojtíška 🙂 ,ten/ta ví všechno 🙂 (myslím to jako poklonu 😉 )

jolanka
19. dub 2011

@kikimaruska dekuji za radu

monika1soukupova
6. led 2021

Dobrý den.
Mám dotaz ohledně příspěvků na dítě.
Přítel má se svou ex 4 leté dítě. Už přes rok spolu nežijí. Semnou má 3 měsíční dítě a žijeme ve společné domácnosti už rok.
Jeho ex stále požaduje jeho příjmy aby si zažádala o přídavky. Ale pokud spolu nežijí v jedné domácnosti tak přeci jeho příjem nepotřebuje uvádět nebo snad ano?

gramar
6. led 2021

@monika1soukupova Teoreticky by mělo stačit čestné prohlášení o tom že nesdílí společnou domácnost a doložit výši alimentů, které se berou jako příjem dítěte a tedy se posuzují. Bývalé partnerce není nic do toho kolik teď bere peněz (pokud se neprojednává výše alimentů)...