Jak se počítají přídavky na dítě?

pantomima
13. lis 2008

Rozumí tady někdo tomu, jak se počítají přídavky??Chápu, že z příjmů za loňskej rok, nejsou mi jasné společně posuzvané osoby- proč se mezi ně nezahrnuje partnerův syn, na kterého platí alimenty, ale jen já, partner a naše dítě?

svoma
13. lis 2008

Ahojky,to by mě taky zajímalo.

ria80
13. lis 2008

No tak toje,Přece s s tím synem nežijete.On platí alimenty,tak se to počítá asi jakop jeho výdaj.To je logické.

ria80
13. lis 2008

Poku jste dva dospělí a jedno dítě,tak pokud máte příjem menší mež 16992 kč,tak máte nárok na přídavek

pantomima
autor
14. lis 2008

nárok na přídavek nemáme, 😖 jen nechápu, proč, když platíme výživný na malýho, tak proč se s náma neposuzuje jako společně posuzovaná osoba, je pravda, že s námi nebydlí ve společné domácnosti, ale snižuje nám to rozpočet 😔

mikca
14. lis 2008

pantomima,ale pro priznani pridavku nikoho nezajimaji vase vydaje, ale jen prijmy....a do zadosti zaskrtavas prijmy lidi ve spolecnedomacnostiktere ziji s ditetem na ktereo zadaas o pridavky....

kacka.va
14. lis 2008

je to jen v rámci osob žijících v jedné domácnosti, výdaje se do toho nepočítají, to by pak mohl někdo stejně tak argumentovat, že platí velkou hypotéku, větší nájem apod. , tak že chce přídavky. 😉

pantomima
autor
14. lis 2008

no jo, ale malou taky živim, to je taky výdaj, přijde mi to postavený na hlavu 😠 , takže kdyybych udala, že s malou žiju sama, tak je dostanu, jsem blbec poctivej 😖

pantomima
autor
14. lis 2008

a to máme trvalý bydliště každej jinde 😒

kacka.va
14. lis 2008

ale tam nejde o výdaje ale o příjmy. přesně, kdybys udala, že žiješ v domácnosti jen ty a ona, tak bys třeba přídavky dostala, protože by se posuzovaly jen tvoje příjmy

ria80
14. lis 2008

tak tio nevím,ale myslím,že by se měli ptát,na kolik dětí máte vyživovací povinnost.ze y to v tom mělo hrát nějakou roli.ale tohle jsem nikdy nemusela zjištovat.

kacka.va
14. lis 2008

ria: od toho jsou jiné dávky, pokud někdy nevyjde s penězi které má a u nich se pak započítávají i výdaje.

mikca
14. lis 2008

jak pise kacka u pridavku na dite se posuzuji prijmy..nic jineho je nezajima..kolik je vas v domacnosti a kolik mate prijem tecka...jestli mate je nebo 20 deti je fuk rozhodujici je prijem..a to veskerej, napr. i PPM

amira55
1. pro 2008

Ahojky já byla na sociálce a my s otcem malého spolu nežijeme v jedné domácnosti a ta ženská chtěla pro žádost o soc. přípěvek a přídavek na dítě potvrzené jeho příjmy.Došlo mi to až doma,vždyť já s jeho příjmy nemám nic společného....jak to mám řešit dál abych dostala alespoň něco?Poradíte některá?

mikca
1. pro 2008

no tak tam zajdi a nebo jestli ti uz prislo vyrozumeni tak se odvolej...urcite pokud nezijete ve spolecne domacnosti tak neni důvod prokazovat jeho prijmy...

ria80
1. pro 2008

Jestli jsi rozvedená,tak jim dej rozsudek.jestli spolu jen nežijete,tak budeš muset tam napsat prohlášení.Asi ti taky dává nějaké alimenty,tak rozhodnutí o alimentech tam dolož,jako příjem ne tvůj,ale dítěte.Ty když bereš jen rodičák,jsi bez příjmu.Dokud bereš mateřskou od zaměstnavatele,je to tvůj příjem,a musí ti ten formulář potrdit zaměstnavatel.
Ale to jsi jim tam měla určitě říct,jak to je.

kacka.va
2. pro 2008

amira: a řekla jsi to té ženské na sociálce? protože oni berou spíš automaticky, že spolu partneři žijí.

amira55
2. pro 2008

Kacka.va ano ona ví že žiju v bytě pouze s matkou.Myslela jsem že z toho bude vycházet ale když jsem nad tím pak přemýšlela zjistila jsem že né.My se spolu s otcema malého vídáme a on za náma chodí ale to neznamená že já mám něco z jeho peněz né?A bonbónek-v roce 2007 co by měl k té jedné dávce přiznat plat jsme spolu ani nebyli-teda vlastně až od prosince🙂

Výživné ještě stanovení nemám-malému je měsíc a my zatím nemohli ani ven.Určitě se domluvíme takže se aspoň nebudeme muset soudit ale nevím kam mám přesně jít.... stačí zápis u notáře nebo musím přímo na soud?A tam se postupuje jak?Bude to na té sociálce ta ženská chtít?

vojtisek2007
2. pro 2008

amira55 - jestli žiješ v bytě pouze s matkou - bude se jako rozhodný příjem pro dávky počítat tvůj příjem a příjem tvé matky....bohužel žijete spolu, tak spadá do společně posuzovaných osob - a co se týká tvého přítele, tak stačí když napíšeš čestné prohlášení, že spolu nežijete ve společné domácnosti a na výchovu dítěte přispívá např. 1000,-Kč měsíčně. rozhodně kvůli tomu nemusíš letět k notáří nebo dokonce k soudu.

deathy
2. pro 2008

Když žiju v domácnosti s rodičema, kteří sou od včera rozvedení, bude se posuzovat příjem jich obou? Nebo jen třeba mámy, která táhne celou domácnost? S přítelem sem, ale jelikož je bez práce, asi zatím bude "tajný tatínek", a až se trochu postavíme na nohy, tak se to bude řešit dál.

lucinka7988
2. pro 2008

Budou se posuzovat všichni kdo jsou nahlášeni na tom daném bydlišti - takže pokud si tvůj táta trvalé bydliště neodhlásil, tak se bude posuzovat i on...
Ale hlavně uveď svého přítele do rodného listu, protože jestli ho nenahlásíš, tak by ses mohla ošidit o nějaké ty příspěvky...
Já ho nahlášeného nemám a tuším od začátku tohoto roku platí, že maminy samoživitelky, které nemají zapsány otce v rodném listu, nemají nárok na žádné další příspěvky (dorovnání do životího minima apod.)- že se prý vědomě šidí alimenty které by jinak mohly mít a tudíž stát dedukuje, že žádné další penízky navíc nepotřebojují!!!.... NA jednu stranu chápu, že to mohly nějaké mamči zneužívat, ale na druhou stranu je nás tady určo víc, které neuvedly otce z nějakých vážných důvodů...Takže jestli s přítelem vycházíte dobře a nic ti v tom nepřekáží, tak ho zapiš do RL mimíska 😉 😉

deathy
3. pro 2008

lucinka7988, budou posuzovat i tátu?! On má v baráku doživotní právo a v jeho 68 letech se stěhovat nebude. Někde mi někdo řekl, že pokud se rozvedou, tak on se do toho posuzování počítat nebude..no jestli jo, tak je to v háji zeleným a to hodně. Ale prý to že bydlí v jednom baráku neznamená že je to společná domácnost, tak by ho neměli posuzovat..
Jinak s přítel normálně fungujeme, ale právě já zase slyšela, že když ho neuvedu, tak mi stát právě nějakej ten příspěvek dá. Já jako studentka a i v budoucnu nezaměstnaná těch peněz moc mít nebudu, takže mi šlo o každou korunu aby sme to vůbec přežili. A další věc je ta, že přítel je momentálně bez práce a vypadá to do novýho roku trochu bledě, tak sem se i bála, že když bude normálně zapsanej v RL, a někde se dejme tomu domáknou, že mi nedává třeba tolik peněz kolik by měl dle státu, tak že by to pak mělo nějaký následky. A to já nechci. Samozřejmě pokud by sme spolu nebyli, tak je to jiný, ale my spolu normálně sme, sice nemáme společný bydlení, protože na to prostě neni, ale jinak ok.
Teda, to se mi ty informace nějak hroutí..

amira55
4. pro 2008

Takže..byla jsem na sociálce a bylo mi řečeno že otec dítěte je automaticky brán jako společně posuzovaná osoba a pokud bych já s ním nekomunikovala tak nemám nárok na soc. příplatek ani přídavky (neměla bych potvrzené jeho příjmy). Je úplně jedno zda spolu žijeme či né-prostě je to otec dítěte.Ale já můžu po třech měsících zažádat o vyškrtnutí ze společně posuzovaných osob a následné svěření malého do mé péče a tím pádem i stanovení výživného.

Nemá některá zkušenost kam přesně v Brně jít abych tohle vyřídila?Já se v tom nevyznám a paní na sociálce mi přesný postup také nevysvětlila☹

ria80
4. pro 2008

Tak to jsem překvapená.Ale asi je to tak,jak říkáš.Po třech měsících požádáš o vyškrtnutí se společně posuzoaných osob.Ale k tomu budeš potřebovat důkaz.Takže bys měla mít papír,že se dítě svěřuje do tvé péče.Mě nenapadá nic jinýho,než podat žádost na soud na Moravské náměstí.Pokud se dohodnete,napište to jako dohodu a soud to jen schválí.Myslím,že jinou cestou se to nedá.PAk budeš mít papír,že máš dítě v péči a výše výživného.A to je to,co potřebuješ.

amira55
5. pro 2008

ria80 a kde na moraváku?ono asi bude lepší se jít na tu podatelnu zeptat že?

ria80
5. pro 2008

Vedle toho Fotem a Scalou je soud.Tak si to napíšeš a tam to podáš.
Třeba ti ještě někdo poradí něco jiného,ale myslím,že ne.

amira55
5. pro 2008

ria80 důkaz?snad stačí to že nejsme ve společné domácnosti ne?a snad když bude souhlasit tak se to nepotáhne viď?tak díky za radu 😉

ria80
5. pro 2008

Ne to jenom soud potvrdí dohodu.No ale oni potřebují nějaký důkaz,že spolu nežijete,že sis to nevymyslela

amira55
5. pro 2008

já furt nechápu jaký důkaz?co přesně by pro ně byl tedy důkaz?rozdílná adresa?

ria80
5. pro 2008

No právě ten papír od soudu,že máš dítě v péči a kolik on tï platí.Ale nevím,zkus se tam na to zeptat,na tom uřadě,jestli by to nešlo i jinak.Ale u mě to nešlo.

deathy
5. pro 2008

Důkaz, že spolu nežijete: pokud spolu nežijete/nejste ve společné domácnosti po dobu 3 měsíců, může vám to napsat obecní úřad. Mojí mámě to tak řekli. U nás to bylo ale trochu jiné v tom, že na úřadě měli papíry od policajtů, protože tady to bylo trochu divoký. Ale prostě obecní nebo městský úřad pod který spadáte vám tohle může napsat.