Jak se počítají přídavky na dítě?

pantomima
13. lis 2008

Rozumí tady někdo tomu, jak se počítají přídavky??Chápu, že z příjmů za loňskej rok, nejsou mi jasné společně posuzvané osoby- proč se mezi ně nezahrnuje partnerův syn, na kterého platí alimenty, ale jen já, partner a naše dítě?

amira55
6. pro 2008

ale já jsem z brna a on z břeclavy takže to je snad jasné a ani jsme spolu nikdy nežili...

ria80
6. pro 2008

Myslím,že by ses měla ještě jednou pořádně zeptat na tom úřadě

console
16. pro 2008

A pokud mame s manzelem kazdy jinouz adresu? Mam pak narok na pridavky? Diky.

vojtisek2007
16. pro 2008

já si myslím, že tam ani tak nejde o adresu, jako o to, jestli spolu bydlíte ve sploečné domácnosti a budete posuzovaní společně - myslím tím příjem vás obou.

denisia
16. pro 2008

Holky, neviete, ci mame narok na ulavu na dani na dieta? Partner je Australan, zije a pracuje v CR rok a pol, ma tu prechodny pobyt a ja som zo SR, pracujem na polovicny uvazok v CR ... Jemu na HR povedali, ze mu ziadnu ulavu nedaju, ale nechapem preco, ked tu plati vsetky dane, takze podla mna je normalne danovy rezident....

console
23. dub 2009

Holky, prosim-o pridavky na dite si mam jit tedy pozadat ted-s tim, ze budu vychazet z prijmu, ktere manzel uvedl v DP za rok 2008 a zapocitava se dotoho nejak i muj rodicak? A pripadne, pokud mi je uznaji, by mi meli pridavky vyplatit i zpetne-tedy za lede,unor, brezen 09? Diky

ambret
23. dub 2009

console, do přídavků se započítávají příjmy obou partnerů (manželů) A vyplácí se zpětně nanejvíše za 3 měsíce, takže by ti v dubnu přišli najednou.

console
23. dub 2009

dIKY. MANZEL JE osvc A SKONCIL V MINUSU, CILI JEHO PRIJEM ZA 2008 JE NULA. cILI TED

console
23. dub 2009

PUJDU NA OSSZ, UVEDU SVUJ PRIJEM-CISTY NEBO HRUBY? ASI CISTY, CO? A TAM JE NA TO ENJAKY FORMULAR? A MUSI SE TO NEJAK DOKLADAT? DIKY MOC! A SORRY ZA CAPS LOCK 😀

ambret
25. dub 2009

Console, o přídavky jsem si žádala na sociálním úřadu, odbor státní sociální podpory. Vyplnila jsem žádost a když manžel podnikal, zaškrtla jsem, že byl jako OSSZ a oni už si to od finančáku zjistili sami. Jinak když budeš žádat v květnu, dostaneš přídavky za únor, březen, duben 😉

console
29. dub 2009

Diky za rady, hlasim vysledky: pracne jsem hledala na netu a nasla, ze se uvadi prijmy za lonsky rok-omyl 😀 , ze kdyz je manzel OSVC a skoncil v minusu, jeho prijem je 0, omyl 😀 , atd...Ted se to jeste bere za r. O7, dale jsem nasla, ze se do meho prijmu zapocitava jen rodicak, nikoli materska, ale ono se zapocitava oboji, a manzel, prestoze skoncil v minusu, FU mu stejne jakoby uvadi nejakou castku cca 120000, ktere se do toho zapocitavaji, cili...nemame narok...byla jsem tam za uplneho blbce-teda pani se ho ze me snazila udelat, takze pocity rozporuplne 😅 😅 😅 😅

pajmis
11. kvě 2009

Chtěla bych se někoho zeptat, jestli má na přídavek nárok každý nebo ne?? Nám dnes na sociálcě babizna řekla, že nám to asi nevyjde, dávala sem tam žádost. Můj má uvedený příjem cca 20.000,- čistého a já 10.000,- (nejsme manželé, ale bydlíme spolu, řekla sem, že platíme vysokou hypotéku a baba řekla, že to je náš problém a je to prej nadstandart :( ale peníze na malýho by mi bodly... spořila bych mu je... tak mě zajímá, jaktože to nemůže dostat každý???

mikca
11. kvě 2009

paj narok na pridavky mas pokud vase prijmy nepresahly2,4 nasobek ziv. minima vasi rodiny..nikoho nezajimaji vase vydaje bouzel jen prijmy a to vas obou bez ohledu na to jestli jste mazele a jak uvadis vase prijym tak na to stoporo nedosahnete... ☹

viktora
22. kvě 2009

taky mám dotaz na přídavky na dítě a nejsem z toho moudrá žádali jsme se s přítelem o přídavky na dítě které se nám narodilo 20.4 2009 ale dávali jsme tam příjmy za rok 2007 i když jsme spolu v tý době nežili takže nám to zamítli přítel si vydělal dost jak je to možné že to berou za rok 2007 a ne za 2008 kdy jsme už žili spolu vůbec tomu nerozumím a kdy se zase má požádat žije s námi i dcera z prvního manželství která studuje a je plnoletá ty to samozřejmě také zamítli může my to někdo prosím vysvětlit děkuji

power700
3. říj 2010

Holky, když máte dvě děti, to je taky nárok na přídavky jen podle příjmů, aby nepřesáhly 2,4násobek minima?
Při prvním děcku jsme na ně nedosáhly, ale paní na sociálce naznačila,že ted už bychom na ně mohli dosáhnout.
Ještě tam teda půjdu si to ujasnit, jen jestli teď některá nevíte, jak to je. Díky.

jajik25
3. říj 2010

@power700 sice nevím jak to je ale nám tehdy řekly to samé a když bylo druhé mimi na světě tak sme na ně stejně nedosáhly ale za pokus to stojí 😉

power700
3. říj 2010

@jajik25 - děkuju, máš pravdu, za pokus to stojí. Proč bychom to nezkusili, že jo.. 😉

misicka85
5. led 2011

Holky,taky chci zkusit zažádat o přídavky na dítě, chtěla jsem se zeptat,kdo mi potvrdí příjem,když jsem v tom roce byla na mateřské a rodičovské? OSSZ ??

j.a.n.i
5. led 2011

@misicka85 Mateřskou OSSZ a rodičák by se snad nemusel dokládat neb ho vyplácí ta samá instituce, kde žádáš o přídavky, tak by si to měli být schopni zkontrolovat sami... Jo a aktuálně se dokládá příjem za rok 2009.

benjik
17. únor 2011

Holky,prosím,když si chci zkusit podat žádost o přídavek na dítěte na tento rok (jestli ještě funguje zpětné vyplácení tak od 1.1.2011),za jaký rok musím doložit příjmy, za lonský nebo dokonce už za rok 2009? a co se do toho počítá? Podpora v nezaměstanosti, hmotné nouzi a jiné dávky nebo jen plat?

vojtisek2007
17. únor 2011

@benjik žádá se vždy od 1.10. 2010 a dokládá se příjem 2009...teď když budeš žádat od 1.10.2011 bude se dokládat příjem 2010....tak plat určitě, mateřská,rodičák,neschopenka a asi i podpora....ale potvrzovat ti (a dalším společně posuzovaným osobám) budou jen plat ....všechno ostatní si můžou zažádat o doložení od přísl.institucí
podporu,mateřskou,neschopenku,rodičák,finančák...

benjik
17. únor 2011

@vojtisek2007 takže já si mám žádat zpětně od října 2010 nebo musím čekat až do letošního října? a to by mi to fakt vyplatili zpětně? Tady si nežádají,tady jim vše musíš donést.

vojtisek2007
17. únor 2011

@benjik no já myslím, že zpětně vyplatí jen tři měsíce, ale to nevím 100%, určitě si zažádej zpětně od 1.10.2010, stejně kdyby sis žádala od 1.1.2011 tak ti pořád budou brát příjem z roku 2009

benjik
17. únor 2011

@vojtisek2007 ok super,moc dík.

jolanka
6. dub 2011

ahojte,

chtela bych vedet jak je to s temi pridavkami na detico musi byt splneno, skoncila mi RD a ted jsem na pracaku od 14.3. bydlime v byte kde jsou nahlaseny na trvaly pobyt moji rodice, ja s detmi a manzel ale ten ma trvaly pobyt na slovensku. hraje v tom roli trvaly pobyt nebo to kdo tu zije s nami? dekuji za odpovedi

jolanka
8. dub 2011

nikdo neporadi? ☹ ☹ ☹

vojtisek2007
9. dub 2011

@jolanka rozhodující bude společná domácnost - to kdo fakticky s vámi žije.....si myslím

kikimaruska
16. dub 2011

@jolanka Z mých zkušenností 100% pobyt roli hraje 😒 . Už jsem to psala v jiné diskuzi. Měla sem v podnájmu byt, v něm žila sama se synem, ale byla na něm nahlášená majitelka bytu s rodinou a sociálku to nezajímalo, pro posouzení nároku jak na přídavky, tak příspěvek na bydlení chtěla příjem celé domácnosti-tj.i majitelky a její rodiny 🙄 , což samozřejmě nebylo možné a nedostala sem nic. Řešení bylo se odstěhovat do bytu, kde nikdo trvale není krom tebe a dětí, anebo mít svuj vlastní,městský, státní,družstevní....Nyní žijeme s prarodiči, nárok samozřejmě též není, protože by se počítal příjem dědy, babičky i pracujícího bratra, který tu též ani nežije...ale aspon jdou uplatnit odečty na dítě - odepisuje si je babička.

jolanka
19. dub 2011

@kikimaruska takze kdyz se odtud nasi odhlaseji a mm tu nema trvaly pobyt tak mam sanci neco dostat?

kikimaruska
19. dub 2011

@jolanka pokud tam budeš sama s dětmi a vedená jako samoživitelka,tak určitě. Ale jak se bude posuzovat to, že žiješ s manželem a jsi normálně vdaná (nejsi rozvedená, nemáš děti v péči a tím pádem nedoložíš alimenty) ,přestože má trv.pobyt jinde, to fakt nevím 😒 . Po samoživitelce chtějí právě i doložení alimentů,jako veškeré příjmy. Ale Uvidíš sama, že jakmile udáš, že jsi vdaná,ale přitom bys nedokládala,že u vás žije manžel,tak se na to určitě zeptají a budou chtít vědět víc...oni si to sakra hlídaj, aby dát nemuseli. Na to se určitě spíš zeptej, na váš konkrétní případ. Známá byla samoživitelka, pobírala kde co,pak se k ní nastěhoval přítel, oficiálně tam neměl pobyt,ale taky ho pak musela jít teda nahlásit, že s ní žije...tím pádem ji pokrátili příspěvek na bydlení...ale ona to udělala pouze "z donucení",protože sousedum to dost vadilo, co bere za peníze a přitom žije s mužem,který domu nosí další výplatu...tak aby z toho nebyly zas nějaké problémy i okolo 😒 ...Určitě se zeptej...a zajdi si tam, za to nic nedáš.