Jde požádat o rodič. příspěvky po netu ze zahraničí?

zuzka11
23. dub 2009

Ahoj holky!

Moc prosím o pomoc, protože jsem zmatená, snad máte někdo podobnou zkušenost.......

Jsem s manželem v zahraničí, nyní 5 měsíc těhotenství, pojištění si v ČR platím sama, koncem srpna se chceme vracet a já si chci zažádat aspoň o rodičovské příspěvky, nevíte kde a jestli je žádost na netu?

Taky uvažuji, že se zajedu přihlásit na pracák - nutili vás v těhotenství na pravidelné 3 týdenní návštěvy?

A poslední dotaz - papír o nástupu na mateřskou od lékaře se nese na ÚP nebo na sociálku?

Moc díky, jak jsem v zahraničí jsem zmatená a tohle jsem nikdy nevyřizovala........

popelka.miri
23. dub 2009

Ahoj, mrkni na www.výplata- výpočet soc. příplatku. Tam jsou všechny informace i formuláře. Já musela v těhotenství normálně jednou za měsíc chodit na formální návštěvy na pracák. Ta úřednice mi ale řekla, že když se nebudu cítit dobře, že mám zavolat a nemusím chodit 🙂 . Papír od lékaře o nástupu na mateřskou jsem musela donést na pracák, ten je jakoby tvůj zaměstnavatel...

marcelapetrikova
23. dub 2009

ahoj tak já v prvním těhu nesla papír na ossz a oni mi vypláceli mateřskou
myslím že na nějaké dávky na dítě máš určitě nárok a na pracák jsme chodila ale jen tak co 5 -6 týdnů aby se neřeklo protože práci ti stejně jako těhuli nikdo nedá 😀

zuzka11
autor
24. dub 2009

Moc díky holky, pořád nevím, jak to udělat, "moje" úřednice byla hodně nepružná a nesympatická a nehcce se mi před definitvním návratem ze zahr.jezdit co 3 týdny na úřad.....ještě se zeptám - nevíte jestli s e na pracák přihlásit musím? Měli bychom se vracet cca ve 37tt, nestačilo by jen jít na sociálku? Moc díky za rady a názory.......

marcelapetrikova
24. dub 2009

no v 37 tt u nás jseš na mateřské takže bych zašla na tu ossz a oni ti tam určo poradí myslím že pracák už bude zbytečný 🙂 😉

popelka.miri
24. dub 2009

Ale když já byla nezaměstnaná a těhotná tak mi řekli, že na mateřskou nemám nárok, tu platí zaměstnavatel ale rovnou na rodičovskou. A ta mi platila až ode dne porodu! A do té doby jsem musela být na pracáku, protože ten mi platil peníze. Tam nejde o to, aby ti hledali práci, ale abys měla nějaké peníze´za tu dobu, co tam jsi zaregistrovaná. Mně ukončili evidenci jak jsem porodila a pak jsem tam ještě po skončení šestinedělí musela zajít a nechat se vyškrtnout...