Je možné nahlásit dočasnou změnu bydliště v době PN?

lenicita
10. dub 2012

chci se optat, je možné nahlasit dočastnou změnu bydliště v době nemocenské? cca na 4dny?

zlatelevizeedna
10. dub 2012

Je, ale řeš to s předstihem, ze dne na den Ti to nikdo nevyřídí.

salomee
10. dub 2012

A taky to musí posoudit lékař, jestli je to vhodné,jestli důvod převažuje nad rizikem.. záleží, proč jsi na PN.. kdybys měla třeba přísnej klidovej režim a chtěla změnit to místo pobytu kvůli srazu se základkou, tak nevím.

kamino
10. dub 2012

Jde o to,jak se domluvis s lékařem,já mívám prevedene víkendy na chalupu a bez problémů. Jde o to,aby ten papír co ti lékař vystaví,stihl doputovat na socialku. Já si ho tam raději nosím sama 😉 ovšem záleží ná tom, zda nemas nějaké komplikace.

lenicita
autor
11. dub 2012

Všem moc děkuji.... jsem na nemocenské, protože jsem těhotná.... a chci jit na týden k naším, bo manžel jde na operaci a nechci být sama doma... jinak moooc děkuji že jste mi napsaly....🙂

salomee
11. dub 2012

No tak v tom by neměl být problém. 🙂

@kamino Fakt je nutný, aby to napřed stihlo doputovat? Nestačilo by pak v případě potřeby zpětně doložit že to platilo už v tom určitém dni, i když na sociálce to ještě nebylo? Ptám se kvůli sobě, bo jsem už na mateřské, ale papír na OSSZ ještě nemají, ale já už to beru tak, že vycházky řešit nemusím ... nebo je to něco jiného?

kamino
11. dub 2012

@salomee Prechod musi byt s vedomim lekare. Da se to obejit tim,ze pokud mas napr.znameho zubaře,tak ti může potvrdit,ze jsi byla u něj v době kontroly. Nebo to risknout a spoléhat,ze nikdo nepřijde. Pokud již jsi ná mateřské,tak to neres a jed,jelikož ty už máš neschopenku ukončenou,tudíž si muzes jet kam chces.