Jiné trvalé bydliště matky a dítěte

garalela
1. čer 2018

Maminky prosím o radu, mám trvalé bydliště u svých rodičů, ačkoliv tam už roky nebydlím, ale neměla jsem důvod měnit, nikdy mně žádné důvody nenapadly. Naopak tam, kde bydlím, což je o otce mého dítěte a jeho rodiny ve velkém domě, jsem měla obavu, abych někomu nekazila výpočet dávek (vážně nemocná tchyně) a nepočítala jsem se do jejich posuzovaných osob. Po narození syna jsem mu však trvalé bydliště přihlásila tu, kde žijeme, aby to bylo ok pro místního lékaře, do budoucna školka, atd. Je nějaký problém, který odlišné trvalé bydliště moje a syna může způsobit a nedomyslela jsem to? vždy jsem to měla jen jako formalitu, žiji slušně, takže mi žádné obesílky nechodily, ani jsem nikdy nepobírala žádné dávky, až nyní jsem na mateřské u budu žádat rodičák. Trvalé bydliště jsem vždy brala jako formalitu, ale narazím kvůli tomu někde?

vercik83
1. čer 2018

Stačí, že je to bydliště otce

pettrus1210
1. čer 2018

@garalela mam také trvale bydliště u rodičů, mala ho mela automaticky se mnou, ted jsme ji ho kvuli školce měnili. Ale s žádnými problémem sem se nikde nesetkala.

stuplakova
1. čer 2018

@garalela Já jsem měla zafixováno, že bydliště má dítě automaticky podle matky, ale pokud ho má alespoň u otce a nemáš ho ty nějak vyloženě svěřené do péče, tak myslím že problém by být neměl.

garalela
autor
1. čer 2018

@stuplakova ano, automaticky to má,ale hned po porodu jsem nahlásila tam,kde reálne žijeme,aby to bylo hned tak na pojišťovně a do budoucna kvůli školce s tak. Jen prostě nevím,jestli se musím přehlasovat i ja nebo to můžu nechat byt. Žádné svěřování do péče se neřeší, jsme normálně fungující rodina,jen mám prostě já stále ponechané trvale u svých rodičů,tak sondují jestli je nutnost to měnit

kattyd
1. čer 2018

Syn má od narození trvalý pobyt v bytě jako manžel (u tchána, kde nebydlíme) a já v místě kde bydlíme. Na žádný problém jsem nenarazila.

kikina7
2. čer 2018

Naše dcera 7 let je sama hlášená v našem domě, my s partnerem máme každý trvalý pobyt jinde a problém nikde žádný, jen občas na různé formuláře třeba do školy musím vyplňovat tři různé adresy, jinak s úřady úplně bez problémů.

stuplakova
14. čer 2018

@garalela Jo tak to jo. Já myslím že problém by nikde být nemusel. Jen mě napadá potom kvůli paragrafu, ale to bude asi jako u nemocenské, že nahlásíš adresu nebo tak, s tím ještě zkušenosti nemám.

garalela
autor
15. čer 2018

@stuplakova to je fakt,to mne pak do budoucna nenapadlo,zijeme tak uz 7 let a jeste jsem na PN nebyla

kattyd
15. čer 2018

@garalela na paragraf je to jedno, nahlasis adresu kde se zdržuješ. Me se doktorka vždy pta jakou adresu tam ma dat.

blahova_andrea
15. čer 2018

@kikina7 já myslela, že dítě musí být pobyt stejný jako jeden z rodičů

kikina7
15. čer 2018

@blahova_andrea no já se tenkrát taky divila, když mi na úřadě řekli, že stačí do baráku nahlásit holku samotnou, ale šlo to a funguje to už několik let. Nikde s tím nebyl problém, ani při daních, ošetřovačce a pod...

blahova_andrea
15. čer 2018

@kikina7 ani ve školce nebo škole? u nás je třeba podmínka, že musí být bydliště jeden z rodičů s dítětem. nejde dítě nahlásit třeba k tetě, babičce a pak vyžadovat spádovost

kikina7
15. čer 2018

@blahova_andrea měnili jsme jí to právě kvůli školce, teď už chodí do školy a taky v pohodě, jsme na vesnici, tak všichni vědí, že tu bydlíme. Akorát já mám svůj byt v Praze, tak jsem si chtěla nechat trvalý pobyt tam. A partner má bydliště aspoň ve stejné obci, akorát o pár ulic vedle. 🙂

stuplakova
14. črc 2018

@garalela Tak proto tě to asi nenapadlo, většinou to člověk neřeší dokud to nepotřebuje změnit 🙂

martaskaaa
23. srp 2018

Holky, sice je to předběžne, miminko se narodí za mesic, ale ja mam trvaly pobyt v jinem okrese u mych rodicu v městě A (je to muj byt) a pritel ma pobyt u sve babičky ve vedlejším městě B a žijeme v nájmu ve městě C, ktere je vedene jako korespondenční 😂 kdyz budu chtit dat dite do školky v bydlišti C, kde reálne žijeme, to je pak problem,protože mame kazdy trvale bydliště uplne jinde? To se posuzuje podle obcanky a ne kde skutečně žijeme?