Jméno Tavi. Je povolené?

abomus
4. črc 2022

Zdravím, potřebovala bych vědět, zda je jméno Tavi povoleno v ČR. Děkuji moc :D

victress
4. črc 2022

jestli je povolené nevím, to by ti měli říct na matrice, ale v ČR byl v roce 2015 jeden člověk tohoto jména...

abomus
autor
4. črc 2022

@victress dobře, děkuji moc ❤️

gruyerre
4. črc 2022

@abomus ano, je

sirinfirst
4. črc 2022

V ČR dítě nesmíte pojmenovat názvem věci a stejně jako žijícího sourozence. Jinak je povolené vše.

drep
4. črc 2022

@abomus TAVI = transcatheter aortal valve implantation, až na dítě budeš Tavíčku, tak se spolužačka, zdravotnické dítě, bude chechtat na plné kolo

pipi_puncocha
4. črc 2022

@drep hned mě to napadlo, pro dítě intervenčního kardiologa jméno jako dělané.

martiniquest
4. črc 2022

@drep To je dobry 😄 Me napadla obdoba zase z meho oboru - DAPI (DNA interkalacni barvivo)

victress
4. črc 2022

@drep nebo Tavíčko jako na holku, viď?

@abomus a má to být holčičí nebo klučičí jméno?

abomus
autor
4. črc 2022

@victress pro sebe, mělo by to být genderově neutrální jméno, proto se ptám. Případně na kluka

michaela666
4. črc 2022

@abomus Nezlob se, ale za takové jméno ti dítě fakt nepoděkuje. Zní to víc jako zkratka než oslovení. Nehledě na to neustálé vysvětlování co to vlastně je.

ai30
4. črc 2022

@michaela666 Ono se rodicum ma dekovat za jmeno? Nebo proc je to nejaka extra hrozba, ze Tavi nepodekuje? A proc by meli vysvetlovat, co to je? To musi jmeno neco byt? Ja ty tvje poznamky vubec nechapu :D

@abomus Mne se teda to jmeno moc libi, hlavne ze Tavickovat ani neni potreba, protoze uz to samotne Tavi zni hezky 🙂

abomus
autor
4. črc 2022

@michaela666 jak říkám, je to jméno pro mě, kvůli tranzici. Jméno je genderově neutrální, hebrejského původu. Jméno Tavi znamená něco ve smyslu dobrý.

ai30
4. črc 2022

@abomus Je super!

abomus
autor
4. črc 2022

@ai30 taky se mi strašně moc líbí, děkuji moc.

victress
4. črc 2022

@abomus pokud vím, tak genderově neutrální jméno je jen na přechodnou dobu, pak se budeš jmenovat jak?

veruuu_kubesovic
4. črc 2022

@abomus
v knize od paní Knappové jsem ho našla, takže jej dát můžeš, je tam uvedeno, že se spíše užívá jako jméno mužské, nicméně dcera od Emmy Smetany se jmenuje Lennon Marlene a to taky prošlo 🙂

abomus
autor
4. črc 2022

@victress plánuji si ho nechat, případně je pak ženská podoba tohoto jména :D

abomus
autor
4. črc 2022

@veruuu_kubesovic super, děkuji mockrát<3

te_reza
4. črc 2022

Zní pěkně, jsou mnohem šílenější jména. Ale aby to ladilo k příjmení.

makovice88
4. črc 2022

@veruuu_kubesovic Tam to proslo ale jenom kvuli tomu, ze Emma ma francouzske obcanstvi a ve Francii to jmeno lze dat. V CR neslo. To jen tak na okraj 😊

arevb
4. črc 2022

@drep přesně to mě napadlo taky, pracuji na kardiochirurgii

optimistic
5. črc 2022

@veruuu_kubesovic neprošlo. Musela ho přihlásit ve Francii, kde jim prošlo a pak už ho tady museli schválit.

abomus
autor
5. črc 2022

@te_reza k příjmení se hodí za mě nejvíce ze všech neutrálních jmen. Děkuji ❤️