Kdy dítěti sebrat dudlíky?

hajamek
20. zář 2014

Ahojky holky,
chtěla bych se s Vámi poradit, kdy dítěti sebrat dudlíky.
Mám 21.měsíční dcerku a chodíme hajat s dudlíkama. Ano máme jich více. :D
Jednoho v pusince a druhým si malá šmrdlá obličej a asi jí to děsně uklidňuje, protože to je ten nejdůležitější.
Když ho v noci upustí, tak se kvůli tomu budí a vyžaduje ho.....musím vstát a hledat kolem ní. A to mě opravdu ubíjí.
Přemýšlím, že bych jí je už i na tu noc sebrala. Co vy na to?

bjoucik.15
20. zář 2014

@hajamek ahoj řešíme úplně to samé 🙂 dcerce je 21měsíců a má dva dudlíky, které musí mít, s jedním neusne 🙂 no já jsem s manželem přemýšlela, že jí dudlíky seberou čerti na mikuláše... Mají k nám přijít kamarádi převlečení v kostýmech a tak by jsme se s nima domluvili,aby nějak zařídili,aby malá sama dudlíky odevzdala a už je prostě neměla... Uvidíme jak to půjde.... 😒

ladenka
20. zář 2014

Naše malá měla na spaní dudlíka ještě asi na dvou a půl letech, také jeden v puse, jeden v ruce na hraní. Ale když se vzbudila sama si ho našla a mě to opravdu neobtěžovalo. Na dvou a půl letech jsme jí ho vzali, hlavně proto, že se měl narodit malý a nechtěli jsme, aby mu ho brala. Odbourání probíhalo po několik dní, většinou pobrekala, že ho chce, ale uhladila jsem jí, nebo jsem jí zpívala, aby na to zapomněla, a po pár dnech už usínala sama bez něj. U malého nás to ještě čeká, ale tam je ještě čas. 😉

ladenka
20. zář 2014

jo jinak jsme jí je nevzali my, ale máme "zlého" stejdu, který si pro ně přišel a nechal jí za ně tříkolku 😀 a teď pořád chodí a říká, že až bude Pepča větší, tak stejda zase přijde a vezme je i jemu 😀

hajamek
autor
20. zář 2014

bjoucik.15 také jsme o tom přemýšleli, ale dnes bylo rozhodnuto a jelikož celý den nespinkala, tak upadla do říše pohádek už v sedm hodin a za hysterického pláče to ale s tatínkem zvládli....jsem zvědavá na zbytek noci 😀

hajamek
autor
20. zář 2014

@ladenka to je krásné, ale doufám, že to zvládneme i bez jakýchkoliv úplatků a hlavně doufám, že nepolevím.
😀 My jsme je dnes večer dudánky zkrátka zahodily, protože byly starý a měly bebí 😀

bjoucik.15
20. zář 2014

@hajamek tak malá dnes měla hysterák i s těma dudlíkama 😀 je posledních pár dní ukňouraná, tak nevím zda zoubky... Řekla jsem, že počkám do toho prosince, to jí budou dva.

ladenka
21. zář 2014

@hajamek on to ani nebyl úplatek, on už dlouho, vždycky když přišel, říkal, že je velká holka a ať mu ten dudlík dá a ona že ne, a pak jí po vnoučatech sám od sebe přinesl tříkolku, a bylo to v době, kdy jsme jí ten dudlík vzali, tak se to hodilo a vzala to dobře, jakože dudlíky strejda vzal pro miminko, které má mamka v bříšku a ona už je velká holka, která místo toho dostala tříkolku 😉
mimochodem máme ještě jednoho strejdu, který si k nám chodí pro hračky, když si je nechce uklízet 😀 😀 😀

hajamek
autor
21. zář 2014

@ladenka Koukám, že strejdové jsou v kurzu 😀 😀 😀 ....také budeme muset vymyslet strejdu na hračky. Vždy, když má uklízet, tak začne hrozně brečet a dožadovat se maminky. 😀