Kdy se zaregistrovat na úřad práce po rodičáku?

houbicka86
9. pro 2013

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit...malé ted 5.12.2013 byli 3 roky, do práce se nemám kam vrátit a nevím zda-li se mám zaregistrovat na úřad práce teď v prosinci nebo až od ledna?Platí za mě ještě v prosinci zdravotní?A dostanu za prosinec ještě rodičovskou či nikoliv?Děkuji za odpovědi. 😉

aajina
9. pro 2013

Za prosinec ještě dostanete celou rodičovskou a na úřad práce běžte hned. Mělo by se tam hlásit snad do tří dnů.Mě to čeká po 26.12 😖

blahova_andrea
9. pro 2013

ano, na úp do tří dnů, na pojišťovnu do 8mi, za tu část prosince, co budeš registrovaná ti vyplatí i nějaké ty peníze a v lednu také dostaneš rodičák za prosinec.

houbicka86
autor
9. pro 2013

@blahova_andrea s těma dalšíma penězma jsi nejsem tak jistá, část těhotenství jsem už byla na úřadě práce a pobírala podporu, takže si myslím, že teď už nic nedostanu...

blahova_andrea
9. pro 2013

@houbicka86 aha, tak to záleží jestli jsi si už vybrala všechno, no.

j.a.n.i
10. pro 2013

@houbicka86 Na UP se nemusíš hlásit hned, s ohledem na zdravotní stačí kdykoliv v průběhu ledna. S ohledem na podporu, čím dříve se přihlásíš, tím dříve budeš pobírat podporu, ale zas tím dříve ji budeš mít vyčerpanou.

kvetinysluneckova
10. pro 2013

no a jak je to-vyplaci podporu i zpetne nebo ne

j.a.n.i
10. pro 2013

@kvetinysluneckova Ne, podpora se vyplácí od data registrace, ono je to i logické, nemohou ti platit podporu za dobu, kdy nejsi na UP zaregistrovaná.

kapulet
22. led 2014

chci se zeptat, rodičovská mi skončila v prosinci, na ÚP jsem registrovaná, to musím ještě hlásit na zdravotní pojišťovně? já myslela, že to spadá pod ÚP

laurital
22. led 2014

@kapulet Ano, na ZP je třeba donést potvrzení z ÚP, které ti vystavili pro pojišťovnu při registraci na ÚP, do sedmi nebo osmi dnů.

kapulet
22. led 2014

@laurital no tak teď jsem koukala na papíry z ÚP a žádné potvrzení pro ZP jsem nedostala 😖 dnes tam jdu tak se optám jak to vlastně je

no a jak je to s rodičovskou podporou a pak podporou z ÚP? 3800,- rodičovskou už jsem dostala dostanu teď v lednu ještě těch 3441 nebo kolik to je?

zamilovanadonej
22. led 2014

@kapulet Na zdravotní pojišťovně si pouze ofotí kartičku- průkaz nezaměstnaného.

blahova_andrea
22. led 2014

@zamilovanadonej oni jsou dneska nějaký průkazy nezaměstnaného? ty jo...to je zase vývoj 😀

zamilovanadonej
22. led 2014

@blahova_andrea mo snad průkazka, ne? 😲 😀 jak se tam píšou návštěvy

blahova_andrea
22. led 2014

@zamilovanadonej já už teda pár let na úp nebyla, ale tehdy ani nebyly žádné průkazky. nikam mi to nepsali. podepsala jsem ve složce, že jsem s dalším termínem byla srozuměná a pak byla moje věc, jestli mám svůj diář, dobrou paměť nebo si to napíšu třeba na ruku. neměla jsem fakt nic. jen doma papír, že jsem byla zavedena do evidence, ale ten jsem sebou nikam nenosila. na pojišťovnu mi fakt vystavili zvlášť potvrzení, jak už tu někdo výš psal.

zamilovanadonej
22. led 2014

@blahova_andrea No jo no, takhle je to teď

j.a.n.i
23. led 2014

@kapulet Pro jistotu to tam nahlaš (zkontroluj), ale co vím, tak to tam UP většinou hlásí...

terkaz
23. led 2014

no ja jsem teda take zadnou karticku nezamestane nedostala, jen papir, ze jsme zaevidovana, ten jsem ukazala na pojistovne. Na pojistovnu jsem se sla nahlasit sama.

kapulet
23. led 2014

holky díky, na ÚP mi dali pro pojišťovnu papír, tak tam s ním skočím 😉

vanule
26. únor 2014

prosím jdu pro radu.... v květnu 2012 se mi narodila dcera, vybrala jsem si rodičovskou na 3roky (tedy květen 2015) před tím jsem byla zaměstnána na dobu neurčitou, ovšem na podzim 2013 mi dorazila výpověď pro organizační důvody s platností od 1.1.2014. Žiju dobře v představě, že se půjdu registrovat na ÚP až po uplynutí rodičáku - tedy až v květnu 2015???

j.a.n.i
26. únor 2014

@vanule Pokud nechceš hledat práci dříve, tak ano.

janysek3001
19. bře 2014

@blahova_andrea . Když se malý narodil začátkem dubna ,tak dostanu rod.příspěvek ještě za celý měsíc i když se budu hlásit na UP hned po 3.narozeninách ? Nebudou mi počítat místo RD jen soc .podporu ,která u mě činí jen cca 3500 Kč . Děkuji za radu 🙂

j.a.n.i
20. bře 2014

@janysek3001 Pokud máš ještě starou variantu rodičáku, tak ti přijde rodičák za celý duben a podpora za tu část měsíce od registrace na UP.

janysek3001
21. bře 2014

Děkuji za info 🙂

petaov
2. dub 2014

Holky, tu podporu dostává každý, kdo se po rodičáku zaregistruje na úřad práce, nebo proto musím něco splnit? Není to jen pro matky samoživitelky?

laurital
2. dub 2014

@petaov Neni to omezeno.

petaov
2. dub 2014

@laurital když jsem šla žádat hned po škole, tak jsem nedostala nic. Ještě se na mě dívali jak na lempla, že jsem aspoň rok při studiu nepracovala. Což ale nešlo, když jsem seděla od rána do večera ve škole. Tak jsem teď skeptická. Zajdu se zítra poptat.

laurital
2. dub 2014

@petaov Nemusis se bat, dostanes sice tu nejnizsi variantu v celkove vysi cca 15500,- na podpurci dobu peti mesicu, ale dostanes.Dostavaji ji i matky, ktere pred RD byly na UP apod.