Když po RD otěhotním a budu na ÚP, dostanu podporu?

poi
27. srp 2008

Ahoj maminky a těhulky 🙂 Omlouvám se jestli už tu tohle téma je,ale jsem tu poprvé a nestihla jsem vše prohledat.Chtěla jsem se zeptat. Jsem na RD se synem (11/2006) a ta mi končí cca 11/2009.Chtěli bychom další dítě,ale neorientuji se moc v zákonech,tak by mne zajímalo: A) když nenastoupím do práce,ale budu v evidenci ÚP,jaké peníze(ČR) budu pobírat-podpora+sociálka...? B)před otěhotněním jsem byla na pracáku ale platil starý zákon a když pujdu na další MD mám na ni nárok, nebo hned RD? Asi je to dost zmatené 😀 ,ale snad se najde někdo,kdo mi poradí.Moc díky a at vám děti dělají alespon takovou radost jako mne to moje 😉

mikca
27. srp 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... tak tady je to trošku podobné téma
jinak pokud jsi byla před prvním těhu na pracáku , tak u druhého by jsi měla pomalou variantu čerpání, jelikož by jsi neměla nárok na PPM(mateřskou) tzn že by jsi po porodu dostávala do 21 měsíců 7600 a pak do 4 let 3800kč. takže je možná lepší si najít práci aspon na krátkou dobu a pak zkusit otěhotnět a jít na neschopenku..pak by ¨ti totiž vznikl nár na PPm a mohla by jsi volit 2,3.4 roky délky rodičáku 🙂

kacka.va
27. srp 2008

no myslím, že 2 roky by si poi vybrat nemohla, tam je to omezené tou průměrnou mzdou za poslední rok práce.

ambret
27. srp 2008

Ani tu 3 letou variantu by nemohla volit, když bude na UP. Aby mohla volit 3 letou variantu, musela by mít POI za poslední 2 roky odpracováno 270dní ☹

ambret
27. srp 2008

Nebude mít nárok na MD těch 6 týdnů před porodem, dostane až ode dne porodu RD

mikca
27. srp 2008

kacka to je pravda s těma dvěma roky...ono moc lidí na to stejně nesoháne na tu dvouletou 😝
ambret když si najde práci přečká zkušebku tak může nastoupit na nemocenskou a nárok na PPM bude mít když bude na UP tak samozřejmně ne v prvním mé odpovědi to ale píšu 🙂

poi
autor
27. srp 2008

Jé moc děkuju za rady 🙂 a když bych nastoupila do práce ,jak dlouho bych tam musela zůstat,abych měla nárok na PPM a mohla tedy pak volit 3 nebo 4 letou variantu?

mikca
27. srp 2008

pol jak jsem psala musíš přečkat zkušební dobu což je většinou 1 až tři měsíce a pak třeba můžeš jkít na nemocenskou pak nastoupit na nemocenskou a jsi v klídku..asi ta PPM nebude zas nějak obrovská..ale jde hlavně že ti ten nárok vznikne aby jsi mohla volit 3 roky..4 le blbost jelikož to by jsi měla kdyby jsi zůstala na UP.a nebo je ještě možnost že by nastoupil manaž na rodičák pokud bude splnovat podmínky nároku 🙂

mikca
28. srp 2008

ne na nemocenskou ale na mateřskou ..pardoon 😀 po nemocenské mataeřská