Když zůstanu se synem doma, mám nárok na finance?

janulle22
2. pro 2010

ahojky...
dopředu se omlouvám za nadpis, nevím zda je zrovná správný, ale nic mě nenapadlo... kdyby s ním byl problém, pokusím se změnit...
začnu od začátku...
malej se mi začal počurávat a postupně jsme zjistili, že je to jednou paní učitelkou ve školce... byla jsme u dr na vyšetření moči a tu měl negativní. Dr mi navrhla aby jsem s malým zůstala do dalšího roku doma. Zajímalo by mě zda mám nárok na nějaký finance? jsem nyní na úřadu práce a rodičovská mi už zkončila...
omlouvám se že je to tak chaotické, na dotazy odpovím... děkuji...

k.jolanka
2. pro 2010

Ahoj, chaotické to není...bohužel neznám odpověď na tvojí otázku, ale myslíš, že by nepomohlo třeba změnit školku? pokud je teda ta možnost?

janulle22
autor
2. pro 2010

@k.jolanka no školku mám nejblíže 7km a spoje nic moc 😒 tak to je asi nejméně reálné...

k.jolanka
2. pro 2010

@janulle22 aha 😖 tak to se nedá nic dělat..já jen že mě to napadlo, jako první řešení...a co je to proboha za učitelku, že z ní má malé dítě takovéhle stresy? no mám pocit, že kdyby jsi byla zaměstnanec, tak ti zaměstnavatel může držet místo ten čtvrtý rok, ale bez jakýchkoli financí..no a pkud jsi na pracáku, tak podle mě budeš pobírat dávky, tak jako doposud, nevím, jak to je nyní, ale tuším, že se pobírá jen omezenou dobu a pak utrum..a co zkusit se domluvit s doktorkou, zda jde napsat nějaký dlouhodobý paragraf na malého, pak by to bylo dle mě něco jiného...ale uvidíš, co na to ostatní holky..

janulle22
autor
2. pro 2010

@k.jolanka já zaměstnavatele nemám... racák mi právě končí...tak s eptám na další možnosti...jestli nějaké máme... co by paragraf řešil? ona je přísná, hučí na děti, nutí malého jest kurky a pomeranč nesmí za mnou jít dokud to nesní, nebo si nesmí hrát dokud to nesní atd... ráno když přijdem do školky a ona si jde ho si převzít tak on jen jak ju uvidí, tak začne po mě skákat a brečet, že tam nechci a at ho chovám... a s ní nechce nikam jít... ☹ začal se mi noc co noc počurávat...nechci ho trápit a nechat ho trpět... ☹

zamilovana
2. pro 2010
zamilovana
2. pro 2010

@janulle22
ahoj, ak sa mozem opytat co si pred materskou robila? vies ze ci by sa nedala najst praca a financne zvladat napr. opatrovatelku, tak to mala kolegina. alebo praca na pol uvazku napr upratovanie na vecer ked uz bude tatino doma z prace a postrazi...?

tetes1
2. pro 2010

@janulle22 to je hrozný ☹ a není možné podat na tu učitelku stížnost třeba u ředitelky nebo se domluvit na přeložení do jiné třídy z takhle závažných důvodů? To bych tam odsud dítě okamžitě vyndala a možná by vyšlo levnějši si pořídit starší auto a do jiné školky do dovážet než být rok doma.A za ten rok by jsi měla jistotu,že se dostane k jiné učitelce?

janulle22
autor
2. pro 2010

@zamilovana byla jsem studentka... i ted studuji...

janulle22
autor
2. pro 2010

@tetes1 no je tam jen jedna třída, jsem na vesnici... nevím, ale už by mohla jít do důchodu... měla ve školce i mého přítele a ten na ni nevzpomíná v dobrém...
dneska jsem mluvila s paní ředitelkou, tak mi slíbila, že to prošetří...tak uvidíme... 🙂 ale beru di ho domů před Vánoci dřív aby si odpočinul a třeba to po Vánocích bude lepší... 😅

zamilovana
2. pro 2010

@janulle22 aj ja studujem externe... a blba otazka potrebujete nutne dalsi prijem? ci by bol problem ostat doma... alebo najlepsie poriesit druhe dietatko ci to nie?

janulle22
autor
2. pro 2010

@zamilovana no tak nějaká korunka by byla potřeba...asi jako všude... druhý zatím nechci až dodělám školu, ale to je ještě rok a půl... 😒 já nevím co mám dělat...jsem taková rozpolcená... 😖 nevím co a jak jestli budeme mít nárok na nějakou částku nebo ne... spíš si myslím, že ne, ale nevyznám se v tom, tak je možné že nějaká šance je... 😅já mám večerní studium

tetes1
2. pro 2010

@janulle22 tzn.jestli to dobře chápu,že by se stejně další rok mohl dostat znovu k ní? 😒 Jestli jo,tak myslím,že být rok doma není až tak řešení nebo né dlouhodobé a chodit do takovéhle školky by mu fakt mohlo docela ublížit. ☹

janulle22
autor
2. pro 2010

@tetes1 ano chápeš to dobře, pokud neodejde do důchodu, tak se k ní dostane... ale zas by byl o rok starší a třeba vyzrálejší a možná by se dostal do vedlejší vesnice...ale letos určitě ne...až další rok od září...

artuse
2. pro 2010

@janulle22 ty můžeš být s dítětem doma a pečovat o něj do sedmi let věku, podmínkou ale je, že dítě nesmí navštěvovat mš celodenně, max. na 4 hodiny denně, tvůj syn by byl asi zatím stejně asi s tebou doma, jak píšeš...co se týče financí, tak příspěvěk ti už skončil, jinou finanční pomoc bohužel nedostaneš, akorát zdravotní pojištění ti bude platit stát, je nutné se nahlásit takto na tvé zdravotní pojišťovně, oni na to mají nějakou kolonku "matka pečující o dítě do sedmi let", tam tě zařadí a zdravotní za tebe bude stát platit podobně jako na rd. Toto by ti myslím řekli i na pracáku.
Jinak bych zvažovala jinou školku, i když to máte daleko, my jsme taky na vesnici, tak si dovedu představit, jaké to je 😒 Anebo ho tam znovu umístit třeba na jaře...přeju ať se to zlepší 🙂

simicak
2. pro 2010

@janulle22 to je hrozne a co tak si to vyridit s tou ucitelkou?? Je to tvoje dite a pokud reknes,ze si neprejes,aby ho nutila k jidlu a vysvetlis ji situaci,tak bude muset ustoupit,ne? A dkyz ho treba nechce pustit za tebou,ze nneco nedojed,co treba ani nema rad,tak proste vlez do tridy a ze si ho beres. Ja musela taky zmenit skolku. Sice nevim,co se tam delo,ale Verunka se mi tam pocurala nekolikrat,coz teda nedelala nikde a dokonce si toho nikdo nevsim. Takze jsem ji hned z tama vzala a hotovo. Ja ale teda mam stesti,ze mam vice skolek v okoli.
S penezi ti ale neporadim 😖 To si budes muset asi dojit na urad a zjistit,naco mas narok

janulle22
autor
2. pro 2010

@artuse děkuji moc, já jsem si to tak myslela, ale pořád jsem nějak doufala v opak... ☹ sestřenka byla s malým doma do 5 let a dostávala něco... ale u něj to možná bylo v tom, že měl nějaké alergie...

janulle22
autor
2. pro 2010

@simicak s učitelkou to pořeším zítra... nevím na co pořád čekám 😒 asi na to že se to nějak urovná a přestane se počurávat...
tak to je hrozný, že si to ani nikdo nevšiml... to snad ani nejde ne? 😅 jednou se mi počural i ve školce... 😖

artuse
2. pro 2010

@janulle22 no jde ještě "prodloužit" rodičák, to pak asi nějaký finanční příspěvek je, ale rd prodloužit lze jen u vážně nemocných dětí, zdravotně postižených, apod.
Já jsem teď doma taky bez příjmu, rd mi skončila ve 3 letech dcery, mám zaměstnavatele, ale do práce jsem ještě nenastoupila, mám neplacené volno, to zdrav. mi platí stát, protože splňuju podmínku, že pečuji o dítě do sedmi let.

janulle22
autor
2. pro 2010

@artuse já už si asi rodičák prodloužit nemůžu už jsem do června na pracáku... i kdyby taka si nespadáme do kategorie postížení a tak...

artuse
2. pro 2010

@janulle22 jj, taky si myslím, že to nejde...no pokud byste finančně vyšli, tak bych asi malýho nestresovala a nechala si ho doma, aspoň nějakou dobu...nebo se fakt poohlídnout po jiné školce 😔 a ve školce bych na to upozornila, promluvila si s ředitelkou, ale píšeš, že s ní jsi mluvila...

janulle22
autor
2. pro 2010

@artuse ano dneska jsem s ní mluvila, slíbila, že to přošetří, ale to stejně na situaci asi nic nemění... 😒
asi po Novým roce zajdem do psych poradny... i když dr říkala, že neví, že je na to docela malej... 😅

vojtisek2007
3. pro 2010

@janulle22 já být tebou tak za prvý hlavně řeším tu učitelku, stížnost u ředitelky, a když to nepomůže tak na zřizovatele - což je město (kraj) tohle se přece dít nesmí - aby se dítě začalo počurávat z nějaký "starý vynervovaný učitelky" - mě je jasný, že být čelý život učitelkou není jednoduchý, vychovávat,učit - podle mě práce učitelů ( a nejen tedy jejich) není práce,ale poslání a když k "tomu není" tak se na to má vyprdnout...
Jinak finanční podporu žádnou nezískáš, rodičák ti neprodlouží ani omylem, na to musíš mít sakra velký postižení a i tak spousta lidí na prodloužení nemá nárok ☹....na pojiš´tovně se nahlaš jako matka pečující celodenně o dítě mladší 7mi let a zkus ÚP odbor státní sociální podpory - nějaký sociální příplatek nebo tak něco....když budete mít jen jeden plat.

jjaanca
7. pro 2010

@janulle22 Ježiš chudinka malinkej. Dcera by měla nastoupit do školky na jaře a jak to tak čtu, mám z toho nervy. Ona je taková citlivka, jak se na ní zvýší hlas, tak brečí.

Já bych to taky řešila s učitelkou a byla bych určitě razantnější. Může z toho mít ještě nějaké horší trauma než je počůrávání. Dcera do školky ani nechodí a já už mám připravený proslov že si nepřeju aby jí nutili do jídla atd. To asi v poradně nevyřešíte když za to může učitelka. No uvidíš co ti tam řeknou.
S penězma nevím, ale je mi tvýho Adámka moc líto tak jsem sem musela napsat svůj názor. ☹

slavkah
7. pro 2010

segra mela to samy, jeji malej byl z ucitelky tak na nervy, ze mu byvalo spatne od zaludku a zvracel, byvalo to z ni protoze kdyz tam nebyla tak byl vzdycky ok , je to taky na vesnici asi se s tim moc delat neda, protoze ona je tam doted (uz je to nekolik let) a vsechny deti ji nesnasi

janulle22
autor
7. pro 2010

ahojky tak zatím nic nového... ted má týden ta mladá kterou má malej rád, tak v noci je klid... ale dneska se s tou "zlou" loučil jak největší kámoš, tak třeba se snaží být milejší... nevím... 😒
@jjaanca to je dobře, že to máš připravené a hned jim to v pal... 🙂 přeju aby s emalé ve školičce líbilo a nemuseli jste nic podobného řešit.... 😉
@slavkah chudák malej... ☹ ten si taky vytrpěl... 😖 a máš pradu asi ses tím nedá moc co dělat... ředitelka jí něco řekne a tím to asi hasne... 😒

radka.m.
8. pro 2010

janulle 22-já bych se teda určitě snažila změnit školku,v takovouhle byvch rozhodně neměla důvěru,i kdyby tam nakrásně změnili učitelku,je mi líto tvého chlapečka,a jinak ti nezbyde nic jiného,než zůstat s malým doma zadarmo,pokud váš hromadný příjem všech členů domácnosti je nízký,tak máš nárok zažádat na sociálce o sociální příspěvek,příspěvek na bydlení a přídavek na dítě,rodičák by to prodloužili pouze v případě těžce nemocného dítěte a nebo je možné zažádat o příspěvek na péči a ten se také schvaluje revizním lékařem na základě posouzení zdravotního stavu-dítě musí být také dlouhodobě postižené,což opravdu by tobě nepřiznali,protože mnohdy ho nedají ani dtem opravdu těžce nemocným ☹