Knappová - žádali jste někdo o povolení jména?

giraffe8
15. říj 2011

ahojky..muj dotaz je prostý...chceme dát potomkovi jméno Vašek - ale ne Václav ale prostě Vašek. už máme Vojtu -ne Vojtěcha ale Vojtu tak by jsme rádi i Vaška pro brášku... jenže ten není v seznamu povolených jmen... mám v planu psat pani Knappové ta to prý bud zamítne nebo povolí.máte s tím někdo zkušenost?děkuji

brisalek
16. říj 2011

Samozřejmě je to jen vase vec, ale fakt nechapu proc komplikujete zivot sobe i synovi. Pritom Vaclav je tak krasne a Vašek a Venca ta horsi varianat jmena. Ale kazdeho vec. Přeju hodne stesti.

mifinka
16. říj 2011

Zkušenosti s tím nemám, taky jsme chtěli Vojtu ale právě kvůli žádostem a dalším nesmyslům máme Vojtěcha.. Stejně malému Vojtěchu neříkáme.. ve finále je podle mě docela prd co je v rodném listu. Jestli zdrobnělina nebo normální forma jmena.. třeba já , dokud žili naši jsem byla Šuplík.. důvod neznámý a v rodném listu to rozhodně nemám 😀

giraffe8
autor
16. říj 2011

@brisalek ano jak rikas kazdeho vec 🙂 proste se mi václav nelíbí 🙂 a máme Vojtu tak k němu chceme Vaška... líbí se nám to 🙂
)@mifinka no na vojtu jsme nic žádat nemuseli ten v povolenych jmenech je to jsme jen napsali Vojta na list co sem nesla do porodnice a bylo to ..ale Vašek v povolench jmenech není...

giraffe8
autor
16. říj 2011
brisalek
16. říj 2011

@giraffe8 ale jemu se treba libit bude🙂 prave, ze si myslim, ze je uplne jedno co je napsane v rodnem liste. Kdyz rekne, ze je Vasek bude mu stejne spoustalidi rikat Vaclave, Veno, Venco...a vsude bude muset vysvetlovat, ze ne , ze je jen Vasek atd.Nechci presvedcovat jen me to pri precteni tak napadlo🙂.

mifinka
16. říj 2011

@giraffe8 Vidíš, tak dokonce, ani jsem po tom zvlášt nepátrala právě kvůli polovelím a papírováním 🙂 každopádně pokud to tak chcete, tak to asi budete muset zkusit . Ale myslím si žev době kdy se dávají jména Esmeralda (příklad, jasný že ted už frčí někdo jinej 😀 ) a jiné podobné tak by Vašek snad neměl být problém ne 🙂

giraffe8
autor
16. říj 2011

@mifinka no taky si myslim v čr je 7x i rybana 😀 šílený... jen jsem právě sháněla někoho kdo už s ní komunikoval a jak.. jinak na jmen se staci jit zeptat na matriku jestli je povolené... a kdyz neni a chces ho tak pak nastane to papírování 😀

giraffe8
autor
16. říj 2011

to se fakt nikdo nenajde jeste ☹

damada
16. říj 2011

@giraffe8 dívala jsem se na stránky kdejsme.cz na jméno Vašek, a našlo to 2 v republice - takže už to minimálně dvakrát prošlo 😉

giraffe8
autor
17. říj 2011

@damada jj presne tak jsem se taky divala 😀 já mám normalne strach ji zavolat ☹

giraffe8
autor
17. říj 2011

uáááááááá sem taam zavolala a neni doma je v lázních přijede za 14 dní ale pán co to zvedl-jestli její muz? se ptal co potřebuji a říkal že se domníva že to nejde.. zavolam za 2 tdny jí a uvidím ach jo.. ☹

giraffe8
autor
18. říj 2011

🙂

takyja
18. říj 2011

@giraffe8 Známým povolila posudkem holčičí jméno. Nicméně je otázka, zda Vašek nespadá do kategorie: "nelze zapsat: zdrobněliny, zkomolená a domácká jména". Na to odpoví ona. 🙂

giraffe8
autor
18. říj 2011

@takyja jo ale to by byyli vojta.. to je taky zdrobnelinna vojtecha..