Koľko zaplatím doktorovi, keď nie som poistená?

anamorma
12. led 2015

Dobry den ,som zo Slovenska pracovala som len mesiac a hned ako som nastupila som necakane otehotnela,tesime sa na mimino s priatelom,ale tym padom,ze som bola v skusobnej dobe a cez agenturu mi padlo zdr.poistenie,to by sa dalo riesit s prechodnym pobytom,kupujeme byt ktory bude na priatela a to bude az tak za 1-2 mesiace,ale nemocensku poberam takze to vsetko bude ok. Som v 16tt a tuto stredu idem na krv druhotrimestralne vysetrenie a neviem kolko teda za to budem platit kedze nie som momentalne poistena a moj doktor robi len v utorky a stvrtky od 16-19 hod a chcela by som to vediet cim skor,tak ak by nahodou niekto vedel poradit alebo napisat sumu kolko to priblizne stoji tak budem vdacna. 🙂

jamia
12. led 2015

Opravdu ti bude brát jen krev? U mého gyn se za vyšetření nepojištěné pacientky platí 800 Kč za vyšetření a za utz dalších 800 Kč (velký utz ve 20 - 22. týdnu dokonce 1400 Kč), takže zhruba v takové hladině se jednotlivé zákroky pohybují. Ale druhotrimestrální testy nemusíš vůbec absolvovat, často vycházejí falešně pozitivní.

anamorma
autor
12. led 2015

No to neviem ,povedal ze dufa ze som poistena lebo som s tym mala problem a povedala som mu o tom a vravel ze mam ist teda len na krv,lebo odbery sa robia unho iba vo stvrtky a to robi jeho dcera,vravel ze to neni lacna zalezitost tak nech mu potom dam vediet. Na utz mam ist v 18tt,takze za dva tyzdne a to ani vtedy nebudem este poistena,teda musim pockat az na byt kedy sa vybavi. A teda nemusim ist na tu krv? Preco ma teda objednal? :O Mam mu zavolat,ze to nechcem? A kedze mi v 1.trimestri brali par ampuliek krvi to staci na zistenie ci je babo v poriadku? Bojim sa,pretoze prvy mesiac som ani nevedela ze som tehotna,pracovala som v troch smenach a v piatky som chodila s priatelom von a potom som zacala aj zvracat a byt naladova ,takze som bola aj v strese i s papierami co mi trebalo vybavit i priatel ma rozvculoval :D . Som tehotna 1x a este v cudzine :D dakujem.

anamorma
autor
12. led 2015

@jamia ...No to neviem ,povedal ze dufa ze som poistena lebo som s tym mala problem a povedala som mu o tom a vravel ze mam ist teda len na krv,lebo odbery sa robia unho iba vo stvrtky a to robi jeho dcera,vravel ze to neni lacna zalezitost tak nech mu potom dam vediet. Na utz mam ist v 18tt,takze za dva tyzdne a to ani vtedy nebudem este poistena,teda musim pockat az na byt kedy sa vybavi. A teda nemusim ist na tu krv? Preco ma teda objednal? :O Mam mu zavolat,ze to nechcem? A kedze mi v 1.trimestri brali par ampuliek krvi to staci na zistenie ci je babo v poriadku? Bojim sa,pretoze prvy mesiac som ani nevedela ze som tehotna,pracovala som v troch smenach a v piatky som chodila s priatelom von a potom som zacala aj zvracat a byt naladova ,takze som bola aj v strese i s papierami co mi trebalo vybavit i priatel ma rozvculoval :D . Som tehotna 1x a este v cudzine :D dakujem.

sisinka74
12. led 2015

Ale to nechapu. Pises, ze jsi mesic pracovala a ted pobiras nemocenskou Jinak pokud te ceka vysetreni na triple testy, jsou velmi nepresne. Ani bych tam nesla.

anamorma
autor
12. led 2015

@sisinka74... mesiac a nieco som pracovala vo fabriike a potom mi bolo co raz castejsie zle a nevladala som no tak som sla za vs.doktorkou aby ma na par dni vypisala a dala mi nejake tbl na spanie,na druhy den som sla ku gynekologovi a ten potvrdil ze som tehu,cize som tie tbl nebrala. Po par dnoch som sla zas do prace ale aj tak to dobre nebolo,bolo mi cim dalej tym horsie ,tak mi vseobecna dala nemocensku do prace a po mesiaci som dostala vypoved. Behala som po uradoch a pytala sa na vsetko,tym ze som z prace mala nemocensku otvorenu na dalsi mesiac atd atd som akoby poistenec statu ale tym ze,nemam ani prechodny pobyt,nie som poistena a hradit si doktora musim sama,nemocensku poberam stale,tym je to pre mna jednoduchsie kvoli vybavovackam,len cakame na ten novy byt. 🙂

sisinka74
12. led 2015

@anamorma ja myslela, ze vypoved na neschopence dostat nemuzes. Navic v praci si pojistena byla a na nemocenske pojisteni neplatis. Pokud bys pojistena nebyla, z ceho by ti nemocenska chodila?

anamorma
autor
12. led 2015

@sisinka74 ...No to i ja,ale kedze som bola na skusobke a cez agenturu,tak asi ano :/ bola som i za pravnikom,to nechapem ani ja,ale povedali mi na zdr.vs.poisteni,ze som z EU ,tak asi preto a preto ze som bola este vtedy poistena a mala som otvorenu nemocensku,a poberat ju budem nadalej len potrebujem prechodny...to ma tak ani uz netrapi kedze mi to vysvetlili i ked tomu moc nechapem,ale ze sa nemam bat,ide mi skor o tu cenu u gyndosa :/ mne ani nepovedal na ake vysetrenie idem len,ze idem na krv vo stvrtok,tak mu asi zajtra zavolam,fakt vidno ze som prvorodicka :D

martinahost
12. led 2015

@sisinka74 V zkušebnoj dobe možu vyhodit aj na neschopenke.

anamorma
autor
12. led 2015

@martinahost ...svine jedny :D :p

evaviki
12. led 2015

@anamorma odkial poberas nemocensku? Prechodny pobyt nie je podmienka poistenia, co to je za blbost.. Ja som tu pracovala, bola na PN, rodila, bola na MD a az ku koncu RD som si vybavila prechodny pobyt.. PP je vysada a nie podmienka.. Takze chod na najblizsiu pobocku VZP zistit, ci nahodou naozaj nie si poistena tu.. Pretoze ak si isla k dr. v CR a ta ta vypisala, tak si musela mat poistenie, nie?

martinahost
12. led 2015

@anamorma Neviem kolko stojí to vyšetrenie na ktoré máš íst, ale nechcem ta strašit a neviem čo konkrétne ti povedali na vzp, ale ja žijem v ČR už 10 rokov, mám tu prechodný pobyt, máme tu kupeny byt na hypotéku a na vzp mi povedali že ak by som nebola zamestnaná alebo vydatá tak ani nemám nárok tu v CR na zdravotné pojistenie. Tiež som bola nejaký čas nezamestnaná, bola som na urade práce a kým som dostávala podporu v nezamestnanosti tak bolo na vzp všetko v poriadku ale musela som každý druhý mesiac nosit potvrdenie z up, že poberám podporu, ale jak mi skončila podpora tak už bol problém a pojistili ma len díky tomu že je tu zamestnaný manžel a pojistili ma na neho ako nezaopatrenu manželku, ale ak by sme neboli manželia, tak mám smolu a nepomohol by mi ani prechodný pobyt, jedine by som sa musela pojistit na Slovensku...

sisinka74
12. led 2015

@martinahost V neschopnosti te vyhodit nemuzou. Ale kdyz se uschopnis a nastoupis zpatky do prace, tak uz ano. A to bez udani duvodu.

anamorma
autor
12. led 2015

@evaviki z Ostravy az a som v Jablonci,ale pracovali ste dlhsie ako ja nie? Ja neviem,proste mi toto povedali,lebo nemam za ten odpracovany mesiac ani karticku poistenca. Ked som sla k doktorke vseobecnej tak som este bola poistena z prace a aj ked som sla ku gyndovi ,ale ako mi dali vypoved tym to haslo a vraj somakoby poistena statom,ze mi chodi nemocenska ale ako keby som tu nebola...mam to teda doktorovi mvobec povedat,jednemu ci druhemu?

anamorma
autor
12. led 2015

@martinahost ...no to mi vysvetlili tak,ze kedze poberam nemocensku stale tak ze poberat by som ju mohla aj tu,tak uz fakt netusim,len ze na vzp musim doniest potvrdenie ze ju poberam,potvrdenie ze tu mam prechodny a potvrdenie ze nie som poistena na svk...som tam bola dnes,i na cudzneckej policii aj na vzp a toto mi povedali. :o

martinahost
12. led 2015

@sisinka74 Asi do 14 ti alebo 21 dnech nemože, ale potom už može aj na neschopenke.

jamia
12. led 2015

@anamorma Ne, nic není povinné 🙂 Kor jestli jsi absolvovala prvotrimestrální screening - odběr krve a ultrazvuk, kde doktor měří šíjové projasnění a zda je přítomná nosní kůstka. Ten je daleko spolehlivější než triple testy.

anamorma
autor
12. led 2015

@jamia ...doktor sa strasne vkuse ponahla,ale inak je ok a ja skoro nicomu nerozumiem,viem co je co ale tie skratky :D ....tu mam napr.ze HIV,Hbs Ag,TPHA,RRR vsetko negativne,pod tym mam protilatky ze su negativne...no a pod tym mam Biochemicky screening 1.nebo 2 trimester a tam nemam nic ...takze teraz mi len budu robit tie testy ci je plod v poriadku? To sa nedoplatim asi :/

snehurka845
12. led 2015

Moja dcera prisla doCRpred trom irokmi, bola msiac pred porodom.Jedno vysetrenie simusela zaplatit,bolo tookolo 800 korun,ale ajtojej slovenska poistovna preplatila. Do porodu sivybavila cesk e zdravotne poistnie,nebo lstym ziadny problem. Dieta cakala so Slovakom,vCR nikdy nepracovala ,bola tesne po skonceni skoly.Zo SR musela donies tpotvrdeniue,ze MA ukoncene zdravotne poistenie. Kvoli prechodnemu pobytu nemusis cakat ,kymkupitebyt. K prechodnemu pobytu staci najomna zmluva. A rodit planujes vCR?
Ak Ta bude este nieco zaujimat ohladom materskej,rodicovskej,kludne s apytaj,cobudem vediet,poradim.

anamorma
autor
12. led 2015

@snehurka845 ...ja mam babo s čechom a vraveli mi teda,ze k tomu aby som dostala karticku poistenca im treba dolozit potvrdenie o ukonceni zo slovenskej zdr.poistovni,tak ako ste to vy pisala a podpisany papier od majitela bytu kde sa nachadzam a este to potvrdenie so socky ze poberam tu nemocensku,ja fakt neviem a neviem ani co je to screening a ci som na nom bola lebo mi brali krv ale nemam to napisane v TP iba ze som na choroby negativna :/ zatial som inak nikde nic neplatila ,iba vseobecnej za papiere pre poberanie nemocenskej a gyndosovi raz za zrkadla,inak nic. A teraz mam ist v 16tt na krva neviem ci to neni ten triple test,ktory si budem musiet zaplatit a to mi doktor este povedal,ze nech som poistena,ze to nebude lacne,ale na to teraz nemam peniaze a v 18tt som pozvana na UZ. Dakujem 🙂

anamorma
autor
12. led 2015

@snehurka845 ano ano v Cr planujem rodit,a to si ccem vybavit aby malo aj ceske aj slovenske obcianstvo aby mohlo behat so mnou bez povolenia otca :/ hm

martinahost
12. led 2015

@anamorma Screning je ultrazvukové vyšetrenie a odber krvi na vývojové vady miminka ako su downou syndrom atd.

snehurka845
12. led 2015

@anamorma cesky rodny list dostanes hned po porode.A stym potom pojdes bud na slovensku matriku vmiestetvojho trvaleh opobytu alebo sa to da vybavit aj cez ambasadu. Vase dietatko bude mat po otcovi ceske obcianstvo,takze pas vybavite v CR. Vnucka ma sice dva rodne listy,ale obcianstvéo slovenske,kedze ma rodicov slovakov,tak a jpas museli vybavovat na Slovensku.

anamorma
autor
12. led 2015

@martinahost. A to co mi robil v 12tt to bola krv len na tie choroby ci nie som pozitivna? Takze teraz budem musiet ist na ten test na vyvojove vady,to je vlastne ten triple test? Ja ani neviem kolko to stoji :/

anamorma
autor
12. led 2015

@snehurka845. To mi povedali,ze mam ist sem na matriku ked hcem aby sa dieta volalo po otcovi a ze si to tu mozem vybavit zeby malo aj aj obcianstvo ale narodnost vraj bude mat moju. Na matrike som este nebola,ked pojdem tak snad to nebude zas nejak zlozite 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru