Komerčné poistenie. Ako to funguje?

adrianka1712
29. bře 2013

Ahojte. mam otazku...Prisla som pracovat aj byvat do CR, teda moje zdravotne poistenie mi platil zamestnavatel. Lenze uz nepracujem, som tehotna a zdrav. poistenie za mna nikto neplati, sama si ho platit nemozem a nesplnam podmienky aby mi poistenie platil stat. Pani v VZP mi povedala, ze mam jedinu moznost, a to poistit sa v nejakej komercnej poistovni. Mate s tym niektora skusenosti? Kolko sa plati, a ktoru poistovnu mi odporucate? Skusala som si na webe vyplnat jeden formular na toto poistenie a vyskocilo mi tam, ze mam zaplatit 108tisic za poistne na 1 rok. je to blbost. vsak? (dufam). plati sa to aj mesacne? Dakujem za akekolvek info.

lucyvivien
29. bře 2013

Nenapísala si z akeho dovodu nepracuješ, bud zo zdravotných PN ( to platí štát ) alebo si odišla z práce a v tom prípade sa musíš nahlasit na urad práce, ktorý bude za teba platit zdrav. poistenie, pokial si pracovala aspon 2 roky v ČR 🙂 Inak zakladne oštrenie - životu doležite atd.. ti urobia aj so slovenskou kartičkou poistenia, ostatne oštrenia atd..si musíš hradit sama a poslat potom na SK zdrav. poistovnu aby ti to preplatili. Dalšia možnost ako sa poistit je si založit živnost, vtedy sa musíš prihlasit do VZP a platit mesačne poistenie cca 2000 kč 🙂