Konec RD a školka. Jak po výpovědi postupovat na úřadě?

sarylka
16. led 2009

Nevíte někdo,jak postupovat,když mi končí v březnu RD a dítko mi půjde do školky až od září?Budu dávat u zaměstnavatele výpověď a nevím,jak postupovat na úřadech,co budu těch asi 5 měsíců doma.Pak bych si chtěla už samozřejmě najít novou práci co nejdřív.Nemáte s tím někdo nějaké podobné zkušenosti?Jak to funguje se zdravotním a sociálním pojištěním?A je dobré se zapsat na úřadu práce???Děkuji moc.Nebo jestli máte nějaký odkaz na stránky,kde jsou takové informace🙂

mikca
16. led 2009

sarylka pokud das vypoved v praci tak se nahlas urcite na pracaku pak za tebe bude placeno pojisteni.. a co skusit dat dite do skolky od toho brezna, kdyz by jsi udala ze nastupujes do zamestnani tak by ti ji meli vzit..ne teda vsude, ale je to jedna z podminek pro prijeti ditete do skolky..

geminis
16. led 2009

udání, že nastupuješ do práce nestačí..musíš mít potvrzení. takže tudy cesta nevede.
taky je ve hvězdách, zda ti dítě do školky vůbec vezmou, v dnešní době.
potom bude nejlepší zaregistrovat se na pracáku. nebo na sociálce říci, že chceš ještě zůstat s dítětem doma, i když ti už RD skončila. stát by za tebe platil sociální a zdravotní...podmínkou je celodenní a řádná péče o dítě.
jen si nejsem jistá, zda by se ti ta doba započítávala do důchodu..to nevím. ale na sociálce by ti to řekli, snad.
tak dobré pořízení.
u nás to bude taky boj, holky jsou prosincové, takže bych měla do práce v lednu a o školce si můžu nechat jenom zdát...pokud by je nakrásno někam vzali, tak až od září. někde je praxe, že platíš tu školku do doby, než ti dítě nastoupí...u nás od toho září do ledna.

kejka
16. led 2009

Mám to samé.RD mi končí v únoru.Před těhu jsem byla na pracáku,takže se tam budu muset nahlásit.Myslím,že máš nárok na něj.podporu po rodičovské.Nejsem si jistá,ale na půl roku a nějak se prašule časem snižují.Musím se na to pozeptat.Na sociálce můžeš nahlásit,že chceš být s děckem doma,budou ti platit ty pojištění,ale nedostaneš kč.Mě malýho do školky nevzali,chodil do soukromých a hodně pak marodil,takže jeho zdraví je mi přednější-nějak to budu muset vymyslet ☹ ☹ ☹ Na internetu jsem hledala,ale o tomhle jsem nenašla nic,takže zkusím všechno zjistit a písnu,jak jsem dopadla.

krejcirice
20. led 2009

Ahoj
já to mám podobné
kluk je březen ale do školky mi ho vezmou až od září a s tím že budu muset mít práci tu teda zajištěnou mít budu.ale co budu dělat abrát peníze od toho dubná do září to nevím.
snad pracák něco dá.jinak na sociálce by nic nedali protože přítel má plat 21 000,- a životní minimum na 4 členou rodinu je kolem 10 000,-
tak by nám ještě řekli že nám zbyde.

cermonca
21. led 2009

Ahoj hlásím se do klubu 😒
Jsme také březnový takže stejný problém.Teď za měsíc až budou zápisy tak se tam chci jít zeptat jak by se o dalo udělat.Jestli by jí od dubna nevzali,to se pak ale nejspíš platí od zač.šk.r 😖 Si zase říkám že je to lepří než být půl roku na pracáku 😒

zdeni1
22. led 2009

ahoj, syn je také na jaře /letos mu budou 2roky/ a tak se chystám k zápisu na příští školní rok. Také si myslím, že ho nevezmou, protože by nastoupil až ke konci školního roku, ale RD mám na 3roky, tak to zkusím. Možná že jde platit nějaký udržovací poplatek a oni pak drží místo.

kejka
22. led 2009

po ukončení výplaty RodP se můžeš přihlásit na ÚP ihned druhý den a budeš mít 5 měsíců nárok na výplatu podpory, v minimální výši. Počítá se to z životního minima. Samozřejmě po tobě bude kolegyně požadovat aktivní hledání zaměstnání. Hlídání pro kluka musíš mít zařízené jinak, pokud nebude ve školce. Předpokládá se, že kdo se jde zaevidovat, může ihned nastoupit do zaměstnání, matkám je většinou nabízena práce na 1 směnu.
To mi napsalá známa,co dělá na UP.
Zatím jsem zjistila jen to,co je tu psaný-co se týče sociálky.
Jinak mě mladýho do školky taky nevzali,chtěla jsem jen na dopoledne-je tu všude absolutně narváno.Kámošce nevzaly holku a to i když ona šla do práce.Nechapu. 😠 😠 RD mám na 4roky,neměla jsem už šanci si vybrat. 😒
A najít tu práci?????To je taky unikum. 😖