Křestní jméno Alenka, povolí ho zapsat do rodného listu?

rehorka
28. lis 2013

Ahojte, můžete mi některá poradit? Vybrali jsme si pro naši budoucí holčičku jméno Alenka. Myslíte, že nám ho povolí zapsat do rodného listu? Nebo na to musí být nějaké extra povolení? Není některá z Vás matrikářka, aby poradila. Tohle jméno jsme našli v normálním stolním kalendáři na tenhle rok - je psané hnedle vedle jména Alena - ale nám se více líbí Alenka. V tom kalendáři je takových jmen více - např. je tam uvedena i Bára. Moc děkuji za příspěvky, názory i rady...

cutie_01
29. lis 2013

Dcera Ivany Trumpove se jmenuje Ivanka...ale zije v USA, takze tam s tim nikdo problem nema. Ja bych diteti jmeno Alenka nedala. Ale na druhou stranu, zdrobnele na me trochu pusobi treba i jmeno Anezka..

ia.
29. lis 2013

moje sestřenice dala své dceři jméno Hanka, protože se jí nelíbilo jméno Hana a nebyl s tím žádný problém, myslím že u Alenky to bude podobné...

ija1
29. lis 2013

my teda mame Alenu, ale nemyslim si, ze by to mel byt problem 🙂)), treba vyse zminovana Petruska mi prijde jako vetsi pruser...... 🙂))), znam spoustu holek ktere jsou Ivanky a nebyl s tim problem.........

pupickova
29. lis 2013

@editah222 moje řeč, tyhle zdrobněliny jsou u starších prostě směšný. A Petruška Š. je teda jeden z nejlepších příkladů 😉

giovanna2012
29. lis 2013

Mě to přijde taky zbytečný. Jako dítě jí bude každý říkat Alenko, ale co ve stáří? Každý jí bude říkat Aleno a vyjde to nastejno. Taky bych nechtěla být Sonička a podepisovat se tak třeba na úřadech. Ale nemyslím to zle...vaše věc.

clairinka
30. lis 2013

@editah222 Petruška je ještě dobrý 🙂
My na rehabilitace máme paní taky 90lety babci Alenky, Vendulky, Petrušky ( a vetsinou to jsou protivny a zly baby, ktery si kazdy pamatuje), ale vrchol dne je jmeno asi 80 lete pani: Sněženka Šourková - to mi prijde jako pomsta dne 😀

andy80
30. lis 2013

Zapíší cokoliv, pokud to není vulgární

petrajurinova
30. lis 2013

žen které mají v rodném listě napsáno Alenka je v ČR podle posledního sčítání 2666, takže s tím nebude problém. Větší problém bude mít možná samotná Alenka s vlastní psychikou až se bude ve 30 někde představovat, občas se při práci setkávám s dospělými ženami se zdrobnělými jmény a většinou se představují: "Jmenuji se Květuška (Maruška, Hanička...), ale raději bych byla kdybyste mi říkala Květa (Marie, Hana)".