Kto zodpovedá za škodu? Školka či rodič?

lu75
11. dub 2010

Deti v materskej skolke pocas pobytu vonku na dvore skolky sposobili majitelovi vozidla skodu tym, ze cez mur skolky hadzali kamienky. Majitelovi skodu preplati poistovna, spoluucast si vsak zrejme bude vyzadovat od skolky. Neviete, ako je to so zodpovendostou za skodu? Ucitelky vinnikov pri cine nevideli - boli len upozornene inymi detmi na dvore. Moze poistovna v takom pripade vymahat odskodne od skolky? Male deti este nevedia predvidat a odhadnut, aku skodu mozu napachat. Zodpoveda sa skolka ci rodic? Skolka nema poistenie. AKy mate nazor?

j.a.n.i
11. dub 2010

Ahojky, je to pouze můj soukromý názor, ale podle mě školka, protože přebírá za děti zodpovědnost po dobu co jsou ve školce.

vojtisek2007
11. dub 2010

Ahoj,taky si myslím, že odpovědnost nese školka a myslím, že by měla být i pojištěná....

editah222
11. dub 2010

Já jsem si taky byla jistá, že školy jsou na takové případy pojištěny. Udivilo by mě kdyby tomu tak nebylo.

gabbi
11. dub 2010

Lu jestli je to skolka statni tak urcite bude mit pojistku.

lu75
autor
12. dub 2010

praveze je to sukromna skolka a vraj poistku nema ☹

jabber
12. dub 2010

Tak ale jestli nemá školka pojistku, tak je to jen její problém a bude to asi muset zacálovat ze svého 😅 rodiče přece nemají nic společného s tím, co se ve školce během dne děje. Navíc když se ani neví, které dítě to udělalo.
A myslím si, že pojišťovna může vyžadovat spoluúčast od školky, je to viník. Ale spíš by mě zajímalo jak se prokázalo a dokázalo, že to udělaly děti ze školky.

lu75
autor
12. dub 2010

no niekto z deti siel nazalovat na chlapcov, ze hadzali kamienky do auta a vraj sa ti chlapci potom p.ucitelke priznali. Ucitelky na svoju obhajobu vraveli, ze jedna davala detom pit a druha bol s inou skupinkou deti.... ze to bola chvila nepozornosti...

jabber
12. dub 2010

lu - to jo, to chápu. Ale představ si, že jsi majitel auta, přijdeš k němu a zjistíš, že je pobouchané......můžeš mít podezření (a je to třeba i pravděpodobné), že to udělaly děti ze školky. Ale důkaz nemáš. Takže sice na pojišťovně nahlásíš škodu, ale pachatel je neznámý (teda podle mě). Pojišťovna vyplatí pojistku, ale nevím, jak by to mohla vyžadovat po školce, když nemá žádný důkaz o tom, že to udělaly ty děti. Spoluúčast může vyžadovat od viníka, ale to by se ta školka musela asi jedině přiznat sama.