Má expřítel nárok na děti, když není v rodných listech?

demetritis
27. kvě 2015

Ahoj je to trožku zamotaná a složitá situace, žačala bych u toho že jsme se s expřitelem poprvé rozešli když me v 6 tydnu střískal ale byl pod léky kvůli trhání zubu, to sem mu odpustila ale navrat skončil stím jak jsme přišli o synovo dvojče a snej vypadlo že když semnou nic není nemá duvod za námi chodit, znova jsme spolu začli až když malí měl 4 měsíce pak byl potrat v 6tt a pak v první polovine druhého trim od té doby začli bát zas problémi ja byla ubrečená a on věčně agresivní a čím dál časteji bouchnu a já skončila s monoklem nebo modřinou pak se to trochu zpravily po tom co sem otěhotněla jak on chtěl ale né na dlouho za těhu zlomuná kustka v zápestí hematom v děloze neustíle modriny na krku atd a peníze ze začatku si špíše chodil pujčovat pak sem tam dal ale tak nepravidelne a množství co tak tak pokrylo velké množství leku co máme s genetiky, od prosince se to dost kazilo jedna tím hematonem , tím že mi víc lidí řelko že má další babu atd , po neustálich problémech a výhružkách že mi vyvraždí celou rodinu což je i hlášeno na policii sem se rozhodla odejít ted mám chvíli nový vztach ale jde to dobře partner má rad malého a na maličkou se těší syn partnera bere a je špíš smutný když je v práci a nehraje si snim dá se říct že ta tu chvíli co jsme spolu s malám při hraní strávil víc času než jeho biologický otec za celý rok což je už co říct navic i když ja malému dám po ručičce že zlobý tak se ho zastáva , kdež to ex malého parkrát zmáčkl až stoho byla doma iltalie protože malí plakal a mel modřinku a to i za nic jen proto že on něměl svuj den a malému rostli zoubky a byl protivný , vím že je zatím brzo ale malý už novému partnerovy říka tato a vše se vyvyjí dobře předevčírem seme partner ptal jestli bych si ho chtěla vzít a jestli bych měla zájem aby byl v rodném listě u malé když sem mu řekla že i syn tam má volnou kolonku a že ješte uvidím ,tak byl rád , expřítele už nechci videt toho zlého bylo o moc víc než toho pěkného a mít strach stoho že detem neco udela je děsné už ted mi pírkrát smáčkl břisko v oblasti kde je malinká a vždy byla modřina, mám v tom to případě expřítel nárok na děti nebo ne a po případě kdyby jsme to s novým partnerem urychlily a byl by veden jako manžel a zapsán v rodních listech zbavím se toho rizika by si ex molh žádat soudně o děti nebo mi je mohl chtít sebrat nejákou legální cestou ? děkuju za názor nebo zkušenost ☹

lv
27. kvě 2015

No expritel je tedy pěknej haj..., s takovým asi měla rozmyslet být a mít s ním děti, holka.
Myslím, že může soudně žádat určení otcovství, testy, ne? Měl by pak na děti právo, ovšem také povinnosti, třeba je živit, i z části tebe, pokud nebudeš vdaná.

tulikiss
27. kvě 2015

@demetritis radim pokud tedy pritel bude chtit tak ho tam casem zapsat a v pripade ze by si puvodni tatinek vzpomel ze neco chce tak bude muset jit k soudu a tam argumentovat tim mlacenim a i nehezkym zachazenim se synem a snad bude mit soud rozum a prikloni se k tomu, ze v zajmu ditete je, aby byl otcem stale tvuj novy partner.

superkousky
27. kvě 2015

Pokud bude Váš přítel zapsán do rodného listu jako otec, může sice biologický otec podat k soudu žalobu na určení otcovství, ale aby byl úspěšný, musel by Váš přítel po svém zapsání do RL své otcovství popřít.

petrajurinova
27. kvě 2015

u nenarozeného dítěte to je jednoduché, prostě zajdete na matriku a oznámíte, že otcem je tvůj nový partner a že to chcete uvést do RL. Se starším dítětem to bude složitější, tam by to muselo jít přes soud a je možné, že pokud by se o tom skutečný otec dozvěděl, začal by dělat problémy.

demetritis
autor
27. kvě 2015

Holky děkuju , tak že pokud sem to právně pochopila , když bude nový partner v rodných listech tak má ex uplnou smulu pokud soud neurčí jinak, děkuju byla jsem hodne nervní protože porad licu a řeším to vyhrožování s policii a ted když už ho policie konečne vypátrala aby podal vysvětlení tak vyhrožuje zase tím že si o děti zažáda, co zatím nemůže, děkuju aspoň trochu s te mě uklidnily, a sand se situace uklidní a ex už nás nechá na pokoji

rozzaarka
27. kvě 2015

A ma se ted byvaly k malemu? Vidaji se? Nenarozene miminko bych asi zapsala na noveho pritele, u starsiho tezko soudit, tam bych asi rozhodla podle toho, jestli se biologicky otec stara, vida, zajima, jestli by si toho vubec vsiml... vi, ze neni v rodnem listu?

lv
27. kvě 2015

@demetritis to si jako myslí, že zažáda a tím ti ublíží? Nepředpokládám, že mu jde o své vlastní děti..bože, to je hovado.

superkousky
27. kvě 2015

@demetritis
Pokud se tvůj partner nepopře otcovství,tak má BIO otec smůlu.
@petrajurinova U narozeného dítěte je to hodně podobné jako u nenarozeného,jen je třeba mít sebou místo těhotenské průkazky RL dítěte (pokud byl již vystaven) .
Soud je nutný jen pokud se rodiče nedohodou na zapsání (popř.na jménu a příjmení).

demetritis
autor
27. kvě 2015

@rozzaarka ano ví celé tehu snámi nebyl až když malému byli 4 měsíce a když sem sním chtěla jit na matryku vždy se mu to nehodilo

demetritis
autor
27. kvě 2015

@lv tak když malí od nej dárek pod stromeček dostal začátkem března, a tyden na to řekl že už ho malí nezajíma že ho zajíma miminko a to ho zajímalo do 11dubna kdy mi řekl že mi malo vyrve z břicha mam pocit že se zbláznil děla jen to co nám ublíží když sem ho prosila ad mě zaveze na pohotovost když nám ve 28 tt dle ms odesla hlenová zatka z časti a šílene me bolelo břicho a den před tím jsme tam už byli na inekci tak mi od 10 dololedne sliboval že mě tam hodí tak mě o půl 11 večer odvažela rychla po inekcich mě noci pustily dom a ani aby mě z nemocnice vyzved si čas neuděla takže o půl 3 rano pěšky dom, ne jdemu jen oto aby si je mohl brát kdy chce a chlubyt se nimi před kamarády a rodiči a po chvíly když ho omrzí tak ho nezajímají to sem vyděla u malého chvíli si sním hraje a pak si sedne a radeji si hraje na mobilu než aby ho hlídal a že malí pada a skoro si rozbyl hlavu ho nezajíma 😢 ☹
@superkousky děkuju za info , tak to bude mít smulu přišel stím přítel tak pochybuju že by to popřel, navíc po posledním výstupu s ex je přítel dost nakrknutý že me ex porád stresuje a jsme neustále na pohotovosti nebo když jsme se jestě podkávali osobne tak sem neustale končila smodřinami