Mám jako studentka nárok na peněž. pomoc v mateřství?

slunickopeta
11. říj 2007

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Nyní jsem studentka 2.ročníku nástavbového studia. 6týdnů před porodem jsem musela přerušit studium, abych měla nárok na PPM, po 6týdnech po porodu jsem se vrátila zpět do školy neboť mi škola neumožnila delší odklad...Zajímalo by mě zda mám nárok i nadále na PPM nebo na rodičák když sem se vrátila do školy a mám individuální studijní plán?? 😖 😖

melounek1
11. říj 2007

Ahoj peto, myslím, že s tím by ti měli poradit na sociálce,ala pokud nejsi denním studentem tak bych řekla, že na PPM máš nárok.Hodně štěstí. Já taky studuju,ale Vš dálkově, tak snad to nějak zmáknu 😉

mamina
11. říj 2007

Nazdar,holky.Já maturovala loni,když bylo nejmladšímu 5,5 měsíce.Mateřskou ani ppm mi nevzali,ale je fakt,že jsem to ani nikde nehlásila.Preventivně.. 😀 Studovala jsem taky dálkově.
Janičku jsem dávala na hlídání k jedné paní,těhu šlo v poho a Standu jsem si brala prostě od začátku s sebou.Prostě spal ve třídě v kočárku a já ho vždycky jen nakojila,přebalila a jelo se dál.. Když byl větší,hlídala mi ho moc hodná paní ve škole na vrátnici a já jen hlídala hodinky,abych došla včas na kojení.No a při matuře si manžel vždycky "odskočil " z práce a drcal po chodbě nebo kolem školy a za mnou jen chodili na dlabanec.Vydržela jsem pak kojit 18 měsíců-do letošního května..
Jde to,nebojte se..Přeju úspěšné ukončení studia. 😉

lada82
12. říj 2007

Ahoj, ja ted prerusila na 1 rok. Vznikl mi narok na materskou "od skoly", nebot jsem se pred tim 270 dni ucastnila pojisteni a prerusila jsem denni studium. Do minima (cca tech 7500 pripadne doplaci socialka od porodu). Pokud bych neprerusila, vznikl by od porodu narok rovnou na rodicak od socialky, do te doby nic. Myslim tedy, ze mas nyni narok na rodicak od socialky. JA pristi rok opet studovat zacnu, a budu jej pry nadale pobirat, zaridim-li si hlidani. Slo v podstate jen o tu formalitu a papirovani s materskou na toho pul roku, coz uz u Tebe nehraje roli.

schimi
13. říj 2007

mamina: MOOOOOC TĚ OBDIVUJU!!! DRŽ SE JSI ÚŽASNÁ!!!

rketka
14. říj 2007

Moje kamaradka se chysta otehotnet a aby se na materske moc nenudila 😀 😀 , tak si dala prihlasku na 2 VS, dalkove teda a na obe ji vzali. Maminka ji jde akorat do duchodu, tak bude hlidat, kdyz bude mit prednasky. Je ale pravda, ze kamoska uz jednu VS davno ma, nekolik let pracuje, takze ted to studium bude brat opravdu jako zpestreni, urcite ji to nebude nejak nervovat a pokud to nepujde nebo ji to nebude bavit, tak to proste ukonci.

verusimi
15. říj 2007

moje kamaradka rodila loni, delala vs, denni studium, a rikala, ze pokud by prerusila studium, bude ji ppm vyplacet skola, ale protoze prerusovala az po porodu, tak sla s papirama od doktorky na studijni, tam ji dali razitko, ze studium neprerusila, takze ji ppm vyplacela normalne socialka.

pavlinka3
15. říj 2007

teda tak já nevím, termín porodu mám v dubnu - studuji VŠ poslední ročník denní studium - a přerušovat se může po semestrech, takže na letní semestr už nastoupit nemůžu, když vím, že ho nedokončím - jenže já přeruším 6.února studium a cca měsíc bude trvat, než budu moci nastoupit na mateřskou (na tu se prý nastupuje 6týdnů před TP) - takže se na ten měsíc budu muset zapsat na pracák, jinak bych si musela platit sama zdravotní pojištění - já fakt nevím, jak to udělat

mamina
15. říj 2007

Schimi,děkuju. 😀 Zas tak často se mi nestává(teda skoro vůbec 😉 ),aby někdo ocenil,co se všechno snažím zvládnout...Pohladilo mi to dušičku. 😵 😵

paulin
16. říj 2007

Pavli, záleží co děláš za školu, ale u nás se nemuselo přerušovat po semestrech, oblítáš si profesory co máš na předměty v letňáku, domluvíš se s nima, že jsi těhu ale že bys to ráda dodělala, oni ti určitě vyjdou vstříc, alespoň u nás to tak bylo ... splníš vše co je k těm předmmětům nutné a zkoušky si dáš srpen/září a státnice listopad. Přerušíš těch šest týdnů před začátkem, ale o prázdninách zase nastoupíš, zajdi na studijní, vylič situaci a uvidíš, že to tak půjde.

pavlinka3
16. říj 2007

paulin - když naše studijní odd. k tomu přistupuje takto: "měla jste si rozhodnout dříve, jestli chcete studovat, nebo mít dítě" 😠 a když si vezmu, že nám letní semestr začíná na začátku února a já bych šla někdy v polovině března na mateřskou, tak to se ani s kantorama nedá dohodnout - hlavně taky není nic neobvyklého rodit 3-4 týdny před termínem porodu, takže mám smůlu ☹ jinak já studuju ekonomiku na UJEPu

arowana
18. říj 2007

Hojky, ja ted studuju posledni semestr VS prezencne, ale zaridila sem si individual- doporucuji zazadat na posledni semestr o individual- tak neztratis narok na materskou a muzes vklidu studovat. Staci poslat zadost na dekanat, v pripade tehotenstvi se vetsinou vyhovuje. Hodne stesti.

aneta15
28. led 2009

Ahoj Holky,
chtěla bych znát Váš názor, popřípadě zkušenosti...malé je pět měsíců a já váhám jestli se přihlásit na školu -dálkově- zatím zkusit Bc. a když to půjde tak Mgr. bojím se jak to budu zvládat, manžel souhlasí a vím, že mi bude pomáhat, mamka taky ale já pořád váhám, nechci studovat na úkor malé..nemáte někdo zkušenosti, možná jsem i trochu líná, ale když začnu tak si myslím, že zatnu zuby a půjde to, asi je to poslední možnost jak studovat, protože při práci si to už neumím přestavit vůbec

halpa
29. led 2009

Ahoj, asi ti neodpovím přesně na tvůj dotaz, třeba někdo odpoví líp, ale já jsem opačný případ. Bc. jsem vystudovala při zaměstnání a i když to byl docela záhul, tak se to dalo. Navazující Mgr. studuji teď a musím přiznat, že to pro mě v tom těhotenství bylo daleko horší než při práci ( i když jsem byla na nemocenské ) a s malým si to dovedu představit ještě míň. Ale přesto jsem se rozhodla nepřerušovat studium a prostě to zkusit.

janeyzelvicka
29. led 2009

Aneta, halpa - jestli chcete, koukněte k nám na diskuzi Studium VŠ na mateřské - jsme tam dvě takové stálice, co studujou denní studium s mimi.

t123456t
26. lis 2013

Ahojte chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké peníze před porodem, studuju dálkově SŠ