Mám jít na ÚP a zamlčet těhot. nebo jít na rizikové?

leushka
15. dub 2011

Prosím poraďte. 21.1.2011 mi byl ukončen pracovní poměr, jelikož jsem dlouho marodila a zaměstnavateli se to nelíbilo, neschopnost mi skončila 14.3.2011. Jsem v 10týdnu těhotenství, v pondělí jdu do poradny a měla bych dostat průkazku, chtěla jsem se ještě stihnout zaregistrovat na úřadě práce,ale nevím co se tam pak dokládá při oznamování jiného stavu. poraďte co mám dělat? Jít se zaregistrovat a zamlčet těhotenství nebo si nechat dát rizikové těhotenství? Pokud máte někdo zkušenost a víte co s tím,poraďte. Nevím co dělat a nevím,co mi projde. Díky moc!

vojtisek2007
15. dub 2011

@leushka myslím si, že pokud jsi nebyla ve zkušební době, nemůže ti dát výpověď když jsi na PN, takže by ti prac.poměr skončil až po skončení PN, takže 15.3.2011- a potom se tedy na tebe vztahuje ochranná lhůta 180 dnů (pokud prac.poměr netrval kratší dobu) do které když stihneš nastoupit na PPM, máš na ní nárok a potom i na volbu roků při RD....když nestihneš na PPM nastoupit v ochranné lhůtě, budeš pobírat rovnou ode dne porodu rodičák ve 4leté verzi....
JInak s tím pracákem - zaevidovat ses měla jít hned po skončení prac.poměru, neschopenku už si teď vystavovat nenechávej, nemáš jí na koho čerpat - ochranná lhůta pro nástup na PN je 8dnů od skončení prac.poměru....