Mám nárok na mateřskou? Mám to řešit na úřadu práce nebo sociálce?

lucerna12
20. pro 2018

Dobry den, potrebovala bych poradit , byla jsem zamestnana do 30.11. Otehotnila jsem nekdy ke.konci listopadu ted jsem od 3.12vedena na uradu prace , jsem ted v 5asi tydnu , pobiram podporu , do prace pochybyji ze zamestnaji zenu tehotnou , kazdopadne potrebuji vedet jestli budu mit narok na matrskou , nekde jsem cetla ze musim mit odpracovany 9mesicu , mam normalne odpracovany rok . Nevite jestli to mam jit resit na up . Nebo na socil.

jaja01k
20. pro 2018

Abys měla nárok, musela bys být v době nástupu na mateřskou zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě, která je 180 dní od skončení pracovního poměru, což ti zřejmě nevyjde.

lucerna12
autor
20. pro 2018

@jaja01k dekuju

leniczka23
20. pro 2018

@lucerna12 ne nevyjde ti to..bohuzel narok nemas.

terkapali
20. pro 2018

Musíš se vejít do té doby 180dni což rodit budeš později, takže nevyjde.

andelka
21. pro 2018

Aby ta lhůta vyšla,musela bys být na konci smlouvy aspoň v 8-9 tt. Takže bohužel ti to nevyjde.

karol1996
22. pro 2018

@andelka mohu se jen zeptat, počítá se do re doby i neschopenka? Nebo jen "konec pracovní smlouvy"? 🙂

lenoulinkaa
22. pro 2018

@karol1996 počítá se neschopnost za doby trvání pracovní smlouvy.

andelka
22. pro 2018

@karol1996 jak píše lenoulinkaa, počítá se v době trvání pracovního poměru.
Mně též skončila smlouva,jsem na ÚP,ale vešla jsem se do ochranné lhůty pohodlně. Ani po mně nic nechtěli,byla jsem registrovaná necelé 3 měsíce,teď už pobírám PPM,tak mě vyřadili. Až vycerpas podporu,tak potom budeš mít až rp od porodu. Měla jsem to tak u prvního dítěte,nebyl nárok na nic,až na rp po porodu,byla jsem po škole na ÚP .

karol1996
22. pro 2018

@andelka me na UP nechtěli, i když od konce září nemám smlouvou, beru stale nemocenskou, teď jsme vyplnovali papíry na materskou .

lachtanice86
22. pro 2018

@karol1996 pokud si na pn tak na úp nemáš co dělat.

andelka
23. pro 2018

@karol1996 na ÚP registrují až 3 dny po skončení nemocenské. Zakladatelka je na ÚP, nepodívala jsem se na nick. Já jsem pn ukončila s koncem smlouvy,kvůli vycházkám hlavně,jinak byla možnost na pn zůstat.