Mám nárok na porodné? Žiju s přítelem, trv. bydl. u mámy

jitikyti
8. lis 2010

Ahoj všem.Prosím o radu.Jsem na konci pátého měsíce(první dítě),žiji ve spol.domácnosti se svým přítelem.Trvalé bydliště mám zatím u maminy.Mám nárok na porodné?Díky za nejaké info

vajli
8. lis 2010

třeba by ti poradil někdo v této diskusi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodne-...

bobulle
9. lis 2010

Pokud budete mít příjem s partnerem dohromady menší než 13,5 tis. a je to Tvé první dítě tak jo 😉

laura4
17. lis 2010

ahoj. pokud budes mit v rodnem liste uvedeneho i otec mimča , coz urcite ano. pak se pocita prijem vas obou za minuly rok. tj. nesmi presahnout cca 206 000.-za rok. takze pokud presahnete tuto castku po secteni vas obou, zjistis, ze porodne pravdepodobne nedostanes. jen malokdo ma minimalni prijmy v teto dobe. 🙂

lien82
17. lis 2010

Stejně to je zprosťárna, podle mého by na první děcko měli dát všem, je to nespravedlivé. Celou dobu po škole pracuju, odvádím daně a pak nedostanu ani to blbý porodný. Chápu, že to někteří občané zneužívali, ale to mohli zatrhnout právě tím, že by to dali jen na první dítě. Mají to moc dobře spočítané, protože kdo z pracujících nepřekročí tenhle průměr. Zase na tom budou rejžovat jedny a ty samý lidé.

janeska92
1. únor 2013

Jsem v 6 týdnu těhotenství a chci se zeptat jestli mám nárok na porodné. Bydlím od ledna 2012 s přítelem a jeho tátou v nájemním bytě ale stále mám trvalé bydliště u rodičů ( člověk nikdy neví jak dlouho spolu budem)... Studuji druhé odborné učiliště jen kvůli tomu že není práce a lepší než abych byla doma tak jsem šla na další školu... Děkuji všem za odpovědi...

kajovaevicka
1. únor 2013

Nárok na porodné nezávisí na tom, kde máš nebo nemáš trvalé bydliště. Počítá se podle příjmu. Váš příjem s přítelem nesmí přesáhnout částku cca 18,5tisíce... Počítá se to za poslední čtvrtletí před porodem- tzn rodíš-li v září, bude se počítat červen, červenec a srpen...