Mám nárok na příspěvek na bydlení? Nejsem rozvedená

sunysara
11. čer 2012

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jeslti tu není někdo kdo by mi poradil ohledně příspěvku na bydlení.
Zůstala jsem ted sama s malým (2roky a 3 měsíce), zatím jsem na rodičovském příspěvku, bydlím u našich, ale tak nějak se budeme stěhovat, do podnájmu, ale já mám jen rodičák a příspěvek od mého ještě stále manžela, který od nás odešel a chce se rozvádět. mám nárok na příspěvek na bydlení??? i když bych byla jen v podnájmu a když ještě nejsem rozvedená????
děkuji moc za jakoukoli radu.

sabor
22. led 2013

ahoj, tak tohle by mě taky zajímalo. jsem teď v podobné situaci.
odepsal ti někdo?

radka35
22. led 2013

příspěvek na bydlení se dá řešit až za 3měsíce po nastěhování na novou adresu-musí se totiž doložit skutečně vynaložené náklady na bydlení vždy 3měsíce zpětně.Takže nájemní smlouva,energie,odpady a podobně a počítá se to podle osob trvale hlášenych s žadatelem v jedné domácnosti,sledují se jak příjmy tak výdaje.takže příklad žena se 2dětmi a s partnerem,který nemá u ní pobyt bude posuzována jen ona-příjmy její a dětí a výdaje musí mít placené žadatel o dávku svým jménem.Nelze je platit třeba z účtu partnera a podobně.Ale do příjmu se počítá i výživné....

snezenka123
29. led 2013

POČÍTÁ SE DO TOHO PROSÍM VÁS I HYPOTÉKA JAKO NÁKLAD NA BYDLENÍ???DÍKY MOC

shalis822
15. únor 2013

Me zajima v podstate to same, mame tri deti, manzel pracuje, ja jsem na RP, ale prijmy mame nizke, jen tak tak pokryjeme vydaje, a o prispevku jsem premyslela, ale slysela jsem, ze pokud mam pracujiciho manzela, moc sanci nemam☹ Navic kdyz uvedu, ze na adrese mam trvale bydliste jen ja, ne manzel, znamena to tedy, ze nezijeme ve spolecne domacnosti (ale zijeme), takze mam lhat? On sice od pondeli do patku pracuje mimo, takze kdyby prisla kontrola, ani by ho nevideli,...myslite, ze ma cenu zazadat? Prosim, poradte! Moc diky.

kitinka76
15. únor 2013

@shalis822 zkus kalkulačkuu http://www.penize.cz/kalkulacky/prispevek-na-by... počítej a zkus popřemýšlet jestli výsledná cifra stojí za to trošku "zacigánit"

shalis822
15. únor 2013

kitinka76 to ja uz zkousela a vyslo mi docela dost, ale.....hm asi to budu muset zkusit no☹ diky

anina32
15. únor 2013

@shalis822 já bych to neriskovala, budou se ptát, když tedy spolu 'nežijete' jestli ti platí výživné na děti a musela by si psát každého čtvrt roku prohlášení že výživné nedostávás... A když by to prasklo, třeba až za pár let, byl by to podvod: to znamená že by chtěli vrátit komplet všechny dávky a možná by hrozilo vězení.

katerina24
18. únor 2013

Ahoj, nezlobte se, že vám skáču do diskuse, ale řeším obdobný problém s příspěvkem na bydlení. Vím, že se do mých přijmů započítává i výživné od otce na dítě. Bývalý přítel mi toto výživné dává na podpis (z ruky do ruky), tedy nemáme rozhodnutí soudu o úpravě výživného, nevadí to? Nebo na dávkách SSP toto rozhodnutí soudu budou vyžadovat? Děkuji za odpověď.

anina32
18. únor 2013

@katerina24 budou chtít jenom doklad kdy a kolik jsi jako výživné dostala, pokud ho nebudeš mít, bude stačit tvoje písemné prohlášení.

anina32
18. únor 2013

Jo a nebudou to brát jako tvůj příjem, ale příjem dítěte, takže budeš muset vyplňovat papíry o příjmu za sebe i za dítě.

shalis822
18. únor 2013

anina32 dekuji za prispevek...a co se tyze vyzivneho, nedostavam!☹

anina32
18. únor 2013

@shalis822 Píšes že máš pracujícího manžela, on ti na děti a na domácnost nepřispívá?

shalis822
20. únor 2013

@anina32 ano, prispiva, ale mame to slozitejsi...zkusim to, diky za rady!

anina32
20. únor 2013

@shalis822 když budeš žádat jako vdaná, budeš muset prokázat že s tebou manžel nežije a písemně prohlásit že ti finančně nepřispívá.

shalis822
21. únor 2013

@anina32 ale on s nami zije, to je jedno, asi jsem to spatne pochopila🙂

anina32
21. únor 2013

@shalis822 Asi jsem to špatně pochopila já, četla jsem že tvůj manžel má bydliště jinde, omlouvám se😉

shalis822
21. únor 2013

@anina32 to nevadi, je to komplikovany🙂

jakoubka
7. črc 2013

holky,počítají se do posuzování i alimenty?

My je nemáme soudně dané,ale domluvou.

marketakucova
1. srp 2013

@jakoubka alimenty se počítají do příjmů.My bylo řečeno že stačí mezi manžely napsaná dohoda.Jinak příjdeš o přídavky o děti,tak se počítá příjem od manžela.

stachovka6
2. srp 2014

Dobrý den mám takový dotaz,jsem rozvedená už skoro 3 roky mám tři děti-mám přítele rok rozvedeného,který platí výživné na své děti,s ním se vídám 2-4 dny v týdnu jinak je u kamaráda,v novém rozsudku o alimentech je psáno,že se mnou je ve společné domácnosti,na tom trval bývalý a já se nechtěla u soudu blbec hádat tak jsem to nechala a teď s tím mám problémy.U přídavku na dítě chtějí jeho příjmy,i když má trvalé bydliště jinde a poplatky atd.platí stále tam.Mě nepřispívá nic-je rád,že má na obživu a to není ani život.minimum jelikož ho bývalá zasekala dluhami.Co s tím,stačí třeba jeho prohlášení-co když se za týden rozejdeme a já na to pěkně dojedu.Už tak mi bývalý neplatí a ještě tohle.Neví někdo ....děkuji

andelkavetrovcova
25. led 2017

Dobrý den,Chci se jen zeptat kdyby semnou bydlel pritel popripade manzel v byte ale nemel tu trvale bydliste tak ho nemusim hlasit kvuli prispevku na bydleni ze ne ? Nemohou pocitat jeho prijmy k mim pokud ma jine trvale bydliste
?? Děkuji za odpověd

27091978
21. kvě 2022

@sunysara dobrý večer odešla jsem od manžela který mě mlátil se 2 dětmi a žiji v nájemním bytu na úřadě jsem byla,ale tam mi řekli,že bez rozvodoveho papíru to nejde. Ať se vrátím až budu rozvedená že potřebují papíry od rozvodu jinak to prý nejde.

27091978
22. kvě 2022

@sunysara mě řekli když jsem žádala,že bez rozvodového papíru to nejde ať přijdu až ho budu mít.