Maminky na hmotné nouzi - školkovné - poraďte

monad
8. pro 2013

zdravím, chtěla bych se zeptat na zkušenosti prosím..
Manžel přišel o práci a novou na smlouvu bude mít až od února 2014, je na pracáku a jsme vedení nyní také na hmotné nouzi, přispívají nám na nájem atd...

Teď otázka: chtěla bych se zeptat, vy co jste na tom stejně a vaše dítě chodí do školky, zda-li nelze vyběhat nějaké potvrzení, aby nám dali nějakou slevu na školkovné. máme školkovné 920 + 820 obědy, což je dost. nám by to dost pomohlo do toho února. Paní ředitelce jsem posílala papír s potvrzením o hmotné nouzi a ta mi napsala, že musím mít nějaké potvrzení z úřadu, že nejsme schopni platit školkovné. Máte s tím některá zkušenost?? je to tak? já myslela, že stačí papír o hm.nouzi a neplacením reg. poplatků.

moc děkuji za reakce

pejullka
8. pro 2013

Zda se mi, ze lide, co pobitraji hmotnou nouzi, maji skolkovne zdarma, staci to vybehat na hmotce. Papir by vam meli dat.

dont_speak
8. pro 2013

Po nás chtěli doporučení z OSPODu od sociální pracovnice, která napsala ředitelce MŠ dopis s tím, že pobírám dávky hmotné nouze a stačilo to.

monad
autor
12. pro 2013

@pejullka
@dont_speak ano holky tak nejdřív to nestačilo, ale poté jsem se na to ptala na sociálce a žádný papír extra nevystavují, jen ten o Hmotné nouzy a neplacení reg.poplatků jim prý musí stačit.. a taky nakonec stačil 🙂 paní ředitelka uznala a snad nám i za školkovné vrátí peníze. díky 🙂 🙂 🙂