Mateřská nebo rodičák po přerušení VŠ. Mám nárok?

misalka
13. zář 2007

Ahoj, prosím o radu, jsem v 6.měsíci těhotenství, vloni jsem maturovala a pak rok studovala VŠ, studia jsem zanechala - ukončila 27.8.2007, na to jsem se nahlásila na úřad práce, abych si nemusela sama platit soc. a zdrav. poj. Na žádný příspěvek z pracáku nárok nemám, protože jsem ještě nepracovala a ze studia mi chybí 6 měsíců, abych na něco nárok měla. Jsem vdaná, manžel pracuje a já jsem na něm úplně závislá, nedostávám od nikud ani korunu. Chci se zeptat, jestli někdo nevíte, zda budu mít nárok na mateřskou, nebo až na rodičák a kde mám o to žádat? děkuju moc za všechny odpovědi

sisstin
13. zář 2007

misalka: na mateřskou bohužel nárok nemáš..takže před porodem nedostaneš ani ň a po porodu hned nastoupíš na rodičák 😉 formulář si vyzvedneš buď na příslušném městském úřadu nebo se to dá stáhnout z netu a vytisknout 😉

sisstin
13. zář 2007

misalka: ale počítej, že to spíš dostaneš až ten další měsíc zpětně 😉 a na sociální dávky to taky moc nevidím, jestli přítel(manžel)vydělává víc jak deset čistého..tak nárok asi mít nebudeš 😒

misalka
autor
13. zář 2007

děkuji, jsem chytřejší, aspoň se nemusím ptát té neochotné paní na ÚP a na sociálce... A co k tomu ještě budu potřebovat za doklady? JEn občanku, rodný list mimi, ten formulář a ještě něco...?

sisstin
13. zář 2007

misalka: no už asi nic jiného 😕 to by mělo být vše..akorát ty se budeš muset rozhodnout hned, jak dlouho budeš chtít být doma..ne, až po tom půl roce, kdy se pobírá mateřská 😉 neotěhotněla jsi v moc dobré situaci teda..jako finanční 😒 ale miminko je důležitější 😉 🙂

misalka
autor
13. zář 2007

tak jsem to brala, měla jsem zdrav. problémy a jsem ráda, že se to vůbec podařilo... nedozrávali mi vajíčka a těhotenství potvrzeno až v 9.týdnu... to byly nervy

sisstin
13. zář 2007

misalka: tak už jsi v 26tt...to už na tom pracáku nějak doklepeš..já tam byla ted od prvního července do 21. srpna....a dali mi pokoj 😉 mě zas z práce vyhodili ve 26tt..takže jsem se nalítala všude..tak už nějak vím, jak to chodí a na co máš nárok 😉

misalka
autor
13. zář 2007

dík, jsi moc hodná, baba se na mě podívala a říkala hned, že mne do práce honit nebudou... jsem tam jen kvůli soc. i zdrav. poj.

sisstin
13. zář 2007

misalka: a neboj se jich zeptat 😉 i když ony tam taky většinou vědí prd..ale ať pak nemáš s něčím problémy..já třeba nevím, jak oni tě odhlásí, když nenastoupíš na MD..takže na to se zeptej 😉

misalka
autor
13. zář 2007

no jsem zvědavá jak to dopadne... na ÚP jdu 24.9., tak si na papírek napíšu vše, co mne zajímá, ať se paní úřednice nenudí...

sisstin
13. zář 2007

misalka: mě odhlásili k datu, kdy jsem nastoupila na MD..ale u tebe to asi bude až narozením dítěte, či přiznáním rodičáku 😕