Matka samoživitelka, kolik se dostává korun? Podmínky?

wwpetulkaww
3. lis 2013

Prosím o radu....chci se zeptat, jak je to s tím, když chci být udána jako matka samoživitelka, jaké jsou podmínky a kolik se cca dostává korunek? Děkuji moc za radu 😒

sisstin
3. lis 2013

@wwpetulkaww termin matka samozivitelka uz neexistuje, takze narok automaticky nemas na nic. Muzes zazadat o prispevek na bydleni, pokud bydlis sama a treba o hmotnou nouzi, pokud tvuj prijem nedosahuje ziv.minima.

carlik
3. lis 2013

Jsem na tom stejně a bohužel žádný úlevy tam nejsou. Beru prostě rodičovský přídavek co jsem si zvolila na 30 měsíců do 3let věku malé, což je 7300 Kč a jinak jsem si teď vylítala příspěvek na bydlení, což mi "hodilo" 1906 Kč. Neměla jsem ani nárok na porodné, přídavky na dítě, NIC, protože jsem měla vyšší plat resp. neschopenku než je minimum
11 700 Kč. No a na matrice nemáme vyplněnou kolonku "otec", tudíž tenhle papír všude dokládáš, pokud nechceš od otce alimenty. Jinak ho musíš uvést v rodném listu. Stačilo?

wwpetulkaww
autor
3. lis 2013

Děkuji mnohokrát 🙂

kasparkovci
11. bře 2014

Pro brňačky a okolní doporučuji tento projekt o samoživitelství:

Veškeré projektové vzdělávací aktivity budou probíhat v Coworking Centru na Lidické 77 v Brně.
Hlídání a občerstvení bude zajištěno. Dejte mi vědět, prosím, kdo z vás bude požadovat hlídání.
Co Vám tedy nabízíme?

1. dubna 2014
9.00 Seznámení s projektem
10.00 Coffee break
10.15 Problematika slaďování pracovního a soukromého života (work-life balance)
12.00 Oběd
13.00 Time-management a sebeřízení (stanovení priorit a nástroje řízení času)
15.30 Ukončení semináře

Ke vzdělávacím aktivitám, které budou následovat, obdržíte informace později. Zatím uvádím pouze data seminářů.
7.-9. dubna Mapování kompetencí

29. dubna 2014 Právní školení se zaměřením na práva samoživitelů/ek v ČR