Môže v ČR vyzdvihnúť dop. zásielku rodinný príslušník?

brnka
5. bře 2009

ahojte, chcem sa opytat, ci u vas v CR nemoze doporucenu zasielku vyzdvihnut rodinny prislusnik s rovnakym priezviskom a adresou ako adresat.

kalerat
5. bře 2009

Brnka já myslím, že to možné je. Tchýně a švagrová mají stejné jméno a normálně jim to na poště dají.

naty
5. bře 2009

jak kterou...pokud u toho musí mít dotyčný občanku, tak ti to myslím bez plný moci nebo takový kartičky zmocněnce nedají...pokud u toho být nemusí tak dají...

naty
5. bře 2009

kalerat: ale pokud má jen stejný příjmení, tak ne...

kalerat
5. bře 2009

naty nevšimla jsem si, že mají jen stejné přijmení, tak to potom jo. Bez karty zmocněnce to nejde. A zmocněnci dají vše, kromě pošty do vlastních rukou.

brnka
autor
5. bře 2009

fuuha, tak to mi je novinka. lebo u nas mozem kludne vyzdvihnut balik mame, bratovi..... na poste si len napisu aky som rodinny prislusnik, adresa sedi, tak len zaplatim a vyzdvihnem. To je sila, ze treba splnomocnenie 😠 . ved to nie je do vlastnych ruk 😕

beruska2x
5. bře 2009

me postacka rekla, ze kdyz to neni do vlastnich rukou nebo od soudu tak to muze vzit treba i sousedka 😉

petik77
5. bře 2009

brnka : ja dělam na poště a pokud tě nezastihnou doma tak na poště musíš mit prukaz zmocněnce a kdyby tě zastihly doma tak mužeš vzít komukoliv z rodiny něco pokud to není přimo do vlastních rukou ale u přepažky na poště musíš mít na toho člověka prukazku zmocněnce

brnka
autor
5. bře 2009

dakujem 😉

schwarzovka
5. bře 2009

no je to tak, mě poslali balík a bylo na něm špatně písmenko v mém křestním jméně a na poště mi to nechtěli dát, když všechno ostatní sedělo, musela jsem čekat doma až mi to laskavě donesou...a doma mi to klidně předají...to je na hlavu, že?

skuli
5. bře 2009

schwarzovka-Tak to je teda pakárna 😀 Hold pošta je úřad a tam se musejí dodržovat předpisy.

casiopeia
5. bře 2009

Tak to mám lepší věc. Od minulého týdne čekám na kočárek, který jsem koupila přes inzerát. Paní to odeslala 25.2. s tím, že se ptala na poště a prý do pátku bude u mě. V pátek jsem byla na poště pro jiné věci a ptala jsem se zdali tam ještě něco nemám. Prý ne. Tak fajn v pondělí nic 😕 . Tak volám poštu, prý tam nic nemám, nahlásila jsem adresu, ulici a nic 😕 nv úterý také nic. Začala jsem být nervní, včera opět nic tak tam znovu volám a pro změnu stále nic. Tak jsem napsala paní jestli se něco nestalo a jestli by mi poslala podací číslo. Dnes mi ho poslala. Tak jsem se podívala přes net na sledování zásilek. Balík mám na poště od pátku 😠 . Nemám v ruce vývzvu nic. Fakt bych je nakopala někam 😠 😠 😠 . Doufám, že zítra odpoledne až tam naběhnu s manželem tak balík tam nebude, protože inteligenti to poslali zpátky. No já jsem vytočená do běla. A to ještě čekám nánožník od stejného datumu 😢 . Nevíte někdo, kam si můžu stěžovat?

skuli
5. bře 2009

casiopeia-To je síla.Hlavně,že pořád ty své skvělé služby zdražují 😝 Určitě si stěžuj.Přímo na té poště by měla být nějaká vedoucí.Bych jim dala.Já jsem taky měla několikrát problémy s poštou.Několikrát že i když jsem byla celý den doma,tak ve schránce byl papír,že jsem nebyla zastižena a balík nebo doporučený dopis mám na poště.Se ani neobtěžovali zazvonit.A jednou,když jsem objednávala několik výrobků u Amway,které byly pro kámošky,tak balík přišel strašně dobitý,papír potrhaný,vypadalo to,jako by se do toho někdo dobýval.Chtěli po mě,ať podepíšu,že jsem ho převzala.Nechtěla jsem to podepsat,dokud se nepodívám dovnitř a nezjistím,že je v pořádku a že tam je všechno.Půl hodiny jsem se tam s něma hádala,než ustoupili 😀

zirafka105
5. bře 2009

Brnka - a co takhle napsat na ten balik neco jako "Vazena pani Novakova" - to pak daji kterekoli Novakove, ktera ma v obcance tu adresu a uz by nemeli zkoumat, jestli to je pro Elisku nebo pro Lucku 😉

Casiopeia - jeden typ baliku ma ulozni dobu jenom tejden /myslim, ze to byl profibalik nebo neco takovyho, nevim ted presne/, jinak ostatni zasilky 2 tydny, ale na poste by to tedy oboji melo byt. Stezovat si muzes jak uz psala skuli u vedouci posty.

casiopeia
5. bře 2009

Jsou to hrozný . . . když vidím na autě "dnes podáte, zítra dodáme" tak se mi otevírá kudla v kapse 😀 to s tím oznámením se mi stává pořád. U nás na to těžce kašlou. To mi dokonce nějakej klučina - asi brigádník říkal, že prý jim vozí kontejner s malýma balíkama a ty vůbec nerozváží 😅 chápete to? Hlavně, že za to chtěj takovýhle neskutečný prachy. No zítra poreferuji 😉

sarinkam
5. bře 2009

ješte by slo adresata takto- Jan a Jana Novakovi, tj prijemce jeden z nich, nebojte, ze by tam museli jit oba, jsem byvala postacka, nebo Jana a Eliska Novakovi

skuli
5. bře 2009

casiopeia-Držím palce a hlavně se nedej!!!!!!!!!!