Musím před porodem na matriku?

nikoulinka
7. únor 2018

Holky dotaz. U prvniho syna jsme byli pred porodem na matrice. A to hlavne z důvodu příjmení po otci a netypickeho krestniho jmena. Teď me ale zajímá. Čekáme druhe dítě. Jsme už manželé. Malá bude mít jméno z kalendáře. Je třeba jit na matriku? Nebo staci az po porodu? Díky za odpovědi.

jajulin
7. únor 2018

V tom pripade neni zadny duvod na matriku chodit. Vemte s sebou do porodnice oddaci list a oni vam reknou, jestli vam rodny list poslou postou nebo si pro nej prijdete osobne.

klllarinka01
7. únor 2018

Taky uz mne tahle otazka napadla az budeme mit v budoucnu druhe a jsme manzele. U prvniho jsme byli. Ale myslela jsem sinze se tam musi i kdyz jsme manzele, ze dostaneme nejaky papiry, ktere pak odevzdam v porodnici. 🙂

nikoulinka
autor
7. únor 2018

@jajulin super, diky za info...
@klllarinka01 ja prave dneska nad tim tak uvažovala, az me to donutilo se zeptat 😂

guinea
7. únor 2018

@klllarinka01 Do většiny velkých porodnic matrikářka chodí sama. Někde má i svojí kancelář 🙂 Manželé jen odevzdají kopii oddacího listu a prohlášení o jménu dítěte v porodnici, rodný list pak přijde většinou poštou.

priefi
7. únor 2018

@nikoulinka po porodu 😉

gracinka7
7. únor 2018

Nemusíš. Porodnice vše zařídí.

klaraslavickova
14. únor 2018

@guinea postou??
Já teda rodila na dvou různých místech a vždy se pro rodný list muselo s obcankou obou rodičů

blahova_andrea
14. únor 2018

v podstatě nemusíš na matriku ani u nesezdaných. my to nestihli 😀 pokud máte druhé, jste manželé...fakt není důvod tam chodit. vše se vyřídí v rámci porodnice. hlavně sebou oddací list

guinea
14. únor 2018

@klaraslavickova Tak nám opravdu přišel poštou. To se ale pak občankou prokazuješ na poště, když to vyzvedáváš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru