Musíme tu mít pediatra? Do ČR budeme jen dojíždět

gretuschka
30. srp 2011

Ahoj maminky,za par dni se nam narodi miminko.Jelikoz zijeme v zahranici,budeme do CR dojizdet jen asi jednou za ctvrt roku.Chtela bych se zeptat,zdali i tak je povinnost mit doma pediatra?Je nutne se nekde nahlasit?Nebudu ho skoro vubec vyuzivat,jelikoz mimco nebudeme nechavat az na par vyjimek ockovat a chci se tak vyhnout tahanicim...Muzete mi poradit?

weri1
30. srp 2011

nevím jak v zahraničí, ale tady je dětský lékař povinný, jinak tě nepustí z porodnice

boruuvka
30. srp 2011

podle mě záleží, kde budeš rodit. Jestli v ČR, tak musíš uvést pediatra. Jak je to v zahraničí to nevím.

xovicka
30. srp 2011

Pediatra uvést musíš, ale mě to připadalo jako formalita. Domluvila jsem se s jednou doktorkou, i jsem ji uvedla v porodnici a nakonec jsem se dozvěděla, že k nám stejně nepřijde. Prcek neměl ani tři kila, venku mrazy a chřipková epidemie, u ní se nikde nedalo zaparkovat autem a prý ať k ní přijdeme sami s kočárkem (na první návštěvu by měl přijít lékař domů). Takže jsem na poslední chvíli sháněla jiného doktora. Na základě svých zkušeností si teda myslím, že můžeš uvést libovolného lékaře a jestli k němu opravdu půjdeš nebo ne, to už nikdo kontrolovat nebude.

jankadudova
30. srp 2011

Ono nejde o to, zda uvedes nekoho ci budes chodit k jinemu. Ale je povinnost k nejakemu chodit. Myslim, ze i v zahranici. Alespon teda doufam...pripada mi to tak v poradku🙂

dadous
30. srp 2011

no ja myslím, že dětsky lekař se musí uvest, pže k němu pak porodnice posíla papíry 😵

lukza
30. srp 2011

co vím je to povinné oni musí totiž po porodu někam poslat výsledky krve co berou mimču před odchodem s porodnice a pokud nemáš doktora neví kam to poslat.ale asi záleží kde budeš rodit pokud v cizině tak nevím jak to je ale radči si to zjisti at pak nemáš s toho problémy tady v čr.

rebelie
30. srp 2011

Podle mého názoru to povinnost není, ale v porodnicích to chtějí, tak si nejsem jistá, co přesně k tomu říkají paragrafy (ovšem zkušenosti jsou takové, že se tu často lidi tváří, že něco je povinnost a skutečnost je jiná). Jak to bude mít s pojištěním a taky s občanstvím? Taky bys mohla dokladovat, že máš pediatra v zahraničí, kde ho ostatně asi budeš využívat víc, když tady moc nebudete... Každopádně je to spíš formalita, takže není problém někoho uvést, a pak chodit jinam...

monny89
30. srp 2011

v porodnici si žádají o kontakt.........

ja.na81
30. srp 2011

Tak jestli zijete v zahranici a jste tam pojisteni, tak tam asi i budete chodit k doktoru, ne? No a jestli budes v zahranici i rodit, tak detskeho dr. bych teda v CR neresila. Ja to tedy alespon tak mam, jsem v zahranici pojistena i prcek, lekare mame tady (mmch tady neni povinnost to v porodnici hlasit, ja treba hledala lekare pro maleho az jsme se z porodky vratili). Do CR jezdim take tak jednou za 3 - 4 mesice a lekare tam teda nemam (jako vim, kam bych sla, kdyby neco, ale dopredu jsem zadneho lekare nekontaktovala...).