Může být vystaven poplatek veřejně-kdo zaplatil, kdo ne?

helik007
17. bře 2014

Ahoj,může být vystaven ve školce na veřejné nástěnce papír ,kdo zaplatil a kdo ne?????
Máme právě nějaké finanční problémy a jsme červeně vytištěný na nástěnce školky,že jsme nezaplatili,přesto,že jsme s paní ředitelkou dohodnutí o odkladu placení školného.

Díky za odpovědi a za názory.

marecekavendulka
17. bře 2014

@helik007 to je ale kráva ta ředitelka..a nechce tam rovnou psát,jak často spolu s manželem spíte?? 😠 teda ta mě zvedla ze židle 😠 😠 to sem ještě mírná ve výrazech!!!!!! Slušně bych ji požádala,aby tuto informaci z nástěnky sundala,pokud by tak neučinila,vlítla bych na ni už neslušně.pokud máš možnost,dej prcka jinam,ale s touto variantou nějak nepočítám..myslím,že tu možnost nemáš,asi jako 90% ostatních maminek. ☹

speedygon
17. bře 2014

Je to ponižující!!!!! Co je komu do toho? Je to čistě mezi vámi a školkou... souhlasím s předchozím příspěvkem...Zvlášť, když jste již dohodnuti na odkladu platby 😠

petrajurinova
17. bře 2014

zveřejnit to můžou, ale je to neetické a nevhodné ve vztahu k dětem. Většinou se takové záležitosti řeší jiným způsobem. Aspoň pokud vím, tak u nás směřují informaci a případné "vymáhání" dlužné částky přímo k určité osobě bez toho aby to vyřvávali mezi lidi, kterým je po tom -----. Např. osobní upozornění, složený lístek pro rodiče - dlužníky v poličce u věcí dítěte a pod.

llluckaaa
17. bře 2014

Nejspíš může, u nás ve školce to tak dělají taky 😒

speedygon
17. bře 2014

Chtělo by to pozeptat se např. nějakého advokáta možná...podle mě to v pořádku není...jenže když se zas ohradíte, můžou říct, ať si hledáte jinou školku 😒

veverusa
17. bře 2014

Nevím, jestli může. Ale pozor na placení, protože pokud se neplatí, je to důvod k vyloučení ze školky 😒
Asi bych si od ředitelky nechala potvrdit souhlas s odloženou platbou, aby to pak nemohla popřít a použít k vyloučení.

helik007
autor
17. bře 2014

Jsou tu školky dvě,ovšem jedna pani ředitelka...je mi ostuda vůbec se na to ptát,ale holky,taky bych neřekla,že se někdy do takovéhle situace dostanu ...no ale co naplat,ale je mi prostě líto malého...jelikož to od dětí slyší(ty to asi slyší logicky doma)
Ale třeba vyučtování za vodu taky není veřejné..nebo ano??
U nás když přijímali do školky,tak to muselo být pod kodama a kdo zapaltil za měsíc a kdo ne je veřejné. Je to tak ponižující...myslim,že ne pouze pro mne -tedy ted zrovna a 😀 😀 si ano..

mataharyy
17. bře 2014

Nevím, ale ve všech školkách, kde jsem se dostala k nástěnkám, toto bylo. Byl tam umístěn papír a odškrtávalo se kdo zaplatil. Musím říct že když syn chodil do školky, viděla jsem v tom přínos, s ohledem na to, že jsem většinou zapomněla že už se zas platí 😎 Nebrala bych to nijak zvlášť dramaticky, jen je zvláštní, že když jste domluvený na nějakém odkladu, tak že jste tam. Já platila školkovné později vždy, měli jsme výplatu později než termín splatnosti, prvně jsem tam byla také vylepená, potom jsem se domluvila a bylo...

Jináč být to tam může protože toto nejsou žádné osobní údaje, jméno ve školce normálně je a to zda někdo zaplatil, nebo ne není nic co by podléhalo nějakému informačnímu embargu, či zákonu o poskytování osobních údajů, je to citlivé pouze pro toho kdo tam je vypsaný... 😉 No a místo konstatování o tom kdo je jaký druh zvířátka, bych se spíše poptala, zda nedošlo k omylu, když jste se domluvili na jiném datu/způsobu platby, co si budeme nalhávat i ředitelka je jen člověk a může udělat botu, že... 😉

j.a.n.i
17. bře 2014

Nevím jak to s tím je, ale u nás v soukromé školce to bylo taky a přiznám se, že jsem to nijak neřešila... a tedy seznam byl celkem dlouhý 😀

veruska007
18. bře 2014

U nás ve státní školce to tak je, je uvedeno, kdo zaplatil, kolik, kdy.

marecekavendulka
18. bře 2014

@mataharyy dobře,kravičku beru zpět,ale přesto mi to přijde trochu kách 🙂

mataharyy
18. bře 2014

@marecekavendulka Ono to máš těžký, vezmi si že fakt spoustu rodičů jen zapomene a když jdou kolem nástěnky tak je to trkne a je to i pro jejich přehled, vědí koho mají upozornit že nezaplatil atp. Já bych z toho asi drama nijak nedělala, má zkušenost je taková že kdo zaplatil, ani tyto papíry nečte (a to my jsme bydleli na vesnici, kde hledali každou záminku k novým drbům 😀 ). Jo pokud jsou domluvený, tak bych to tam asi taky nepsala, ale.... 😉

marecekavendulka
18. bře 2014

víš co,u nás ve školičce to tam tety mají píchnutý na nástěnce taky,ale tak,aby to viděly jen ony samy-je to jejich přehled a ne spouštěč drbů pro ostatní 🙂 🙂 😉 .Pokud se někdo opozdí s platbou,řeší se to mezi 4 očima...a musím říct,že i když jsem se taky mnohokrát opozdila s platbou,tak mě neurgovali.Spíš se divili,že se jim omlouvám,že platba proběhne dýl 😀