Může jít manžel na paragraf k nemocným dětem?

janulazaynab
27. led 2012

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, zda může jít manžel na paragraf od dětské doktorky, když jsou děti (9měsíců a 2roky) nemocné a já jsem s nimi na rodičovské? Měl by na něj nárok, když máme dvě děti nebo by musel mít paragraf od mého doktora, že nejsem "schopna" se o děti postarat kvůli nemoci?
Díky za odpověď.

lucyjanek
27. led 2012

Já myslím, že to musí mít od vašeho doktora

giselka
27. led 2012

@janulazaynab když jsem byla nemocná, vždycky paragraf manželovi psala moje dr, dětské jsem se na to ptala, a prý nemůže napsat manželovi paragraf na dítě, když jsem na mateřské s druhým

j.a.n.i
28. led 2012

@janulazaynab Mám pocit, že na starší by ho napsat mohla, protože ty bereš rodičák na to mladší.

nae
28. led 2012

@janulazaynab Mne na manzela pisala paragraf prakticka dr. v pripade, ze som bola chora ja a nemohla som sa o dieta postarat (alebo ked som nastupovala do nemocnice na operaciu, tak to vypisovali tam). Takze podla mna by detska dr. napisat mohla na to starsie, ved si tam skus najprv zavolat, nech zbytocne nebehate.

crca
28. led 2012

@janulazaynab Nevím jak je to dnes,ale když jsem byla před 2 lety na na vyčištění v nemocnici na dva dny tak potvrzení-neboli omluvenku napsali v nemocnici,ale jen na tu dobu co jsem byla tam,pak jsem musela za svým dr.obvoďákem,aby napsal hlídačenku,ale to běhání jsem vzdala,měla jsem dvojčátka-teda mám,ale manža se o ně staral a pak si radši vzal 3 dny dovču 😅 Nic mě nebylo,ale po té revizi abych se hned nepřetěžovala s dvojkama.Paragraf na nemocné dítě si vzít může jen v případě,že ty sama se nemůžeš starat-bohužel 😒