Můžeme mít s mimi trvalé bydliště jinde než v podnájmu?

berunda
5. pro 2007

ahoj, potřebuji poradit. Bydlime s manželem v podnajmu v baračku. v březnu se nam narodí miminko. Máme každý trvale bydliště jinde u svých rodičů. manžel 150km daleko ja 300km daleko. Možná že tento rok baráček koupime, ještě nevíme zda nam ho prodají. Chci poradit můžeme mít trvale bydliště i když jsme v podnájmu? Ja hlavne kvuli miminku. Jsou s tim určitě problemy kdyby melo trvale jinde než bydli. Kvuli uřadu a tak. mate nekdo zkušenost? děkuji za rady 😉

bielanevesta
5. pro 2007

Berunda neviem či to tak je ale majiteľ baráčku by ti musel vydať potvrdenie o tom že tam možete mať TP, ale myslím, žeby to šlo.... 😅

kristi
5. pro 2007

To by vam musel povolit majitel, ale vzhledem k tomu,ez se toho povoleni zda vcelku jednoduse zneuzit k jeho neprospechu,tak bych se moc divila tomu, ze by to majitel udelal

pavlinka3
5. pro 2007

pokud s tím bude majitel baráčku souhlasit.....musí jít s váma a podepsat jim nějakej papír.....tak myslím, že nebude problém

bielanevesta
5. pro 2007

Mne takéto potvrdenie musel podpisovať manžel 😉 lebo pred svadbou som mala TP na Slovensku

schnek
5. pro 2007

to vám musí povolit ten, kdo vám ho pronajímal (majitel). Mrkni do smlouvy, tam se tyhle věci oštřují 😉 Pokud máte smlouvu na určito, tak by to mělo jít i bez nebezpečí pro majitele, ale většinou se povoluje jenom přechodný pobyt.

pavlinka3
5. pro 2007

s manželem než jsme se vzali, tak už jsme spolu rok bydleli ve vlastním....ale byt je napsaný na něj (placený z jeho stavebka), tak musel na úřadě souhlasit s tím, že budu mít trvalej pobyt v jeho bytě 😀

berunda
autor
5. pro 2007

o.k děkuji za rady 🙂 😉

nobody
29. bře 2008

a kam vám chodí doporučený věci, když máte trvalý jinde? 🙂
Btw. ani trvalý bydliště už není potřeba..dokonce i při nahlášení bydliště jinam člověk nemusí potvrzovat minulé trvalé .. je už v tom bordel .. a dí se to využít třeba vůci vymáhání dluhů ..stačí zrušit trvalé a hodí ti bydliště na radnici nebo úřad ... no je v tom bordýlek 😀

pattie
29. bře 2008

Nobody: doporučená pošta Ti může chodit kam si jí určíš. Když udáš adresu (např. do banky) do podnájmu, tak Ti tam budou posílat i doporučenou poštu. Na poště kontrolujou podle OP jméno, ne adresu 😉

berunda
autor
29. bře 2008

ahoj, uplne jsem se zapomela napsat.
Uz to mame vyresene....
Trvale bydliste jsme si po souhlasu majitele nahlasili do podnajmu. Jde to kdyz prineses na urad najemni smlouvu......a barak budeme kupovat takze vse v cajdu, diky 😉

alisek
29. bře 2008

ahoj,tak mam podobnou situaci o které se zde píše. Trvalé bydliště mám momentálně na městském úřadě..Rodiče se rozvedli, každý bydlí jinde a dům kde jsme žili se prodal..bydlím v pronájmu a majitelé bytu v 99,9% nedovolí si přihlásit trvalý pobyt v jejich domě..což naprosto chápu. Manžel má trvalý pobyt v jiném městě než já, u svých rodičů a nejspíš naše dítě získám trvalý pobyt u něj..nerada bych aby "bydlelo" ikdyž papírově na městským úřadu. 🙂 Až budeme mít vlastní bydlení, ta se to vyřeší samo.

evikk
10. led 2009

Ahoj holky,chtela jsem se zeptat,narodilo se nam mimco a chci mu nahlasit trvale bydliste,kam musim jit na urad nebo na matriku a je k tomu potreba nejakej formular?Dekuji za odpoved 😀