Můžou nařídit exekuci bez soudu? Dluh pravidelně splácím

marecek4
26. čer 2011

mám dotaz ohledně pohledávky u GE Monay Bank-ve smlouvě jasně stálo,že pokud nebudu splácet podle smlouvy tak budou další splátky řešit srážkami ze mzdy-vím,že v podmínkách je napsáno více variant,ale toto si tzv.vypíchli a je to uvedeno přímo ve smlouvě a strvrzeno podpisy,protože po nějaké době od nás odešel dnes už BM,tak jsem pak už s ostatními pohledávkami nezvládla splácet tak vysokou splátku a bohužel jsem prošvihla i možné jednání s bankou,když BM tvrdil jak dluh zaplatí,bohužel banka smlouvu nedodržela a dluh prodala vymáhací agentuře,ta jej po určité době zažalovala,mezitím jsme se přestěhovali a rozsudek byl vynesený bez mé účasti-na to jsem se odvolala -nejen proto,že jsem k tomu jednání chtěla jít,ale i kvůli tomu,že i když měli mou novou adresu,tak mi předvolání poslali na starou a teď čekám už dva roky co bude dál,spis nepřevedli do mého nového bydliště jak jsem žádala,ale jen k vyšší instatnci v bydlišti starém.Jen pro pořádek a doplnění-dluh samozřejmě celou dobu dle mých možností splácím a i přesto,že čekám vlastně na vyjádření soudu tak mi vymáhací agentura neustále vyhrožuje exekucí,jak mohu postupovat dál a co je vlastně možné-můžou nařídit exekuci i bez soudu,když vlastně posprávnu podle smouvy bych s nimi nemusela vůbec jednat,má ještě cenu se obrátit přímo na banku jako na prvočlánek,že jednali neoprávněně?Absolutně jsem v tomto na kraji svých sil,protože nevím kam se obrátit a když jednám s nimi tak se mi jen vysmějí,že je to stejně jen na tom,jak si kdo daný článek či paragraf vysvětlí a podá,že není žádné jednání víceméně možné a že mám vše zaplatit-nejlépe najednou,což ale nepořeším,za prvé jsem na rodičovské dovolené a za druhé díky BM si nikde už nevezmu žádnou půjčku-což by bylo stejně vyrážení klínu klínem a na splátky po minimálně 8 000 nemám,a můžou vůbec nařídit exekuci,když dluh pravidelně splácím ? Vím že je to moc otázek,tak snad se v tom vyznáte a třeba i poradíte,za což dopředu děkuji.

smudlinka10
26. čer 2011

Musím to přelouskat znovu, ale mám zatím dotaz - komu splácíš? Bance nebo vymahačům? MM měl dluh u Komerčky, žádný soud nebyl, jednoho dne mu přišel dopis od vymáhací společnosti, přestal jednat s bankou, protože už to bylo zbytečné (dluh odprodala a jiný závazek tam nebyl) a začal jednat s vym. spol. kde se bez problémů domluvil na splátkách po 1000kč ( přišel o práci a měl doplatit půjčku 12tis., díky vym. spol. to vylezlo o 5tis.) a když si našel práci, tak už zbytek doplatil. Jednalo se s nima lépe než s bankou.

amelie001
26. čer 2011

Tak pokud se nesplácí,jedno z čí strany má banka právo předat dluh firmě k vymáhání.A to tak mají dneska všechny firmy.Já teda půjčku nemám,ale myslím si že šlo určitě s vymahací agenturou domluvit splátkový kaledář podle možností rodiny a splácet i tak.A k soudu se nezve,ten vydá rozhodnutí bez účasti dlužníka.My jsme dávali žalobu k soudu o uhrazení částky a nikdo manžela ani dlužníka k soudu nezval.Protože pán nám nezaplatil,dal manžel návrh na exekuci,prostřdnictvím právníka,a tam ho taky nikdo nezval a ani nepozve.Tedka čekáme co exekutor vymůže.

marecek4
autor
5. črc 2011

@smudlinka10 splácím vymáhací agentuře-ale ve smlouvě s bankou bylo,že splátky bude vymáhat srážkama ze mzdy-což neudělala,no a s vymáhací agenturou je nemožné o splátkách jednat-chtějí minimálně 8 000,--to bych nezvládla ani z výplaty,ani teď z rodičáku,původně to byly 3000,- bance,ale když BM oddrandil,tak mi na to nezbývalo s dalším do čeho mě uvrtal,byla jsem ráda,že jsem všecko ukočírovala,navíc mi nasliboval jak vše poplatí,tak jsem v ten moment řešila to nejdůležitější a ve čtyřech měsících prošvihla ještě možnou domluvu s bankou,kam on soce došel,ale nehodlali se s ním bavit,že půjčka je na mě,ale to mi už neřekl,no po těch čtyřech měsících mi došla trpělivost a dala jsem se do zjišťování jak kde co vypadá a začala platit jak se dalo-takže jsem splácela cca 7000,- i po dvou třech stovkách měsíčně,postupem času se to vytříbilo a něco jsem doplatila a tak jsem navyšovala splátky na další pohledávky,teď už mi zbývají poslední tři-úvěr,se kterým jsem nikdy problém neměla ,a dva po splatnosti kde splácím pravidelně jak se dá-na jednom mám dohotnuto,že splatímprvně jistinu a pak úroky a druhý,který je ten problémový-kdyby to bylo 12 000,- tak si pískám,ale je tam nějakých 55 000,- + úroky,už asu ve stejné výši a je u soudu

@amelie001 s někým se domluvit dá a někdo maže med kolem pusy,jak můžu latit co zvládnu a zbytek vymůžou na BM-nevymohli ani korunu a ještě mi pak dál tvrdí,jak je BM nezajímá,že dluh je můj,i když byl spolužadatel a v té době manžel-prostě je to moje věc,a k soudu jsem byla pozvaná,ale malý měl v tu dobu měsíc a já nebyla schopná se někde trmácet,požádala jsem o převedení spisu do místa bydliště,kde nebudu muset řešit odvoz,a můžu jet busem-což měli udělat automaticky,a místo toho je v Brně a čekám co bude,tak držte pěstičky