Můžu adoptovat dítě své matky, aby nemusela na potrat?

ivana21m
17. únor 2012

Je to pro mě dost choulostivé, ale moje matka je těhotná, a nám se s přítelem nedostává miminka, lze ho adoptovat?

1983hr
17. únor 2012

Myslím že ano ale v rámci rodiny bych do toho nešla

kammka
17. únor 2012

podle mně je lepší, pokud nechá své dítě matka dceři, než třeba když je od sestry, švagrové atd...nožná jsem naivní, ale tak nějak počítám s nezištnou mateřskou láskou 🙂

kaeth01
17. únor 2012

neporadim ti, protoze vubec nevim.. ale drzim pesti kdyby to vyslo - ja si zase myslim ze v ramci rodiny to spatne neni.. ale je to nazor bez zkusenosti - jen pocitovy 🙂 vzdyt casto kamaradka nebo pribuzna nabidne odnosit dite nejlepsi kamaradce, nebo sestre.. hlavne teda v zahranici neznam podminky u nas.. drzim pesti!!!!

januzza80
17. únor 2012

Ahojky Ivano,rozhodne se zeptat,jestli by to slo udelat a drzim palecky,protoze by to bylo super.Ja bych do toho taky sla a obdivuji takove lidi a detatko by aspon bylo ve stastne rodine a maminka by byla moc rada,ze se o ni stara jeji dcera.

maudn
17. únor 2012

Určitě lze o adopci,osvojení zažádat, ale otázkou je jak dlouho se snažíš, taková adopce může napáchat i psychické následky a nemusí to být lepší, že je to zrovna rodina. Pokud se nedaří rok dva, tak nevěš hlavu

marketa97
17. únor 2012

Pokud vím, tak toto není možné. Nelze adoptovat sourozence. Můžeš si ale zažádat po jeho narození o svěření do tvé péče.

vendullka
17. únor 2012

Mám pocit, že pokud by byl v rodném listě uveden jako otec dítětě tvůj manžel/přítel a dítě mu bylo svěřeno po porodu do péče, tak že by to mělo jít. Ale musela by se ho máma zříct.