Můžu se přihlásit na úřad práce, když jsem těhotná?

ellen31
15. čer 2012

ahoj potřebuji poradit.31 července mi končí rodičák a jsem tede třetím měsíci těhotenství,byla jsem OSVČ a platila si nemocenské připojištění ale bohužel ne 270 dní takže mi nevznikl nárok na PPM ale měla jsem 6 týdnu před a 6 po porodu nárok na nemocenskou,teď jsem se byla zeptat na pracovním úřadu jestli se mám zaregistrovat abych měla aspoň něco málo peněz a hlavně abych měla zaplacené soc. a zdra. Ale paní mi sdělila že pokud jsem těhotná tak mě nezaregistruji že to mám buď zatajit a nebo mám smůlu tak jsem z toho dost špatná přeci nemůžou nechat člověka úplně bez ničeho díky moc za odpověď

j.a.n.i
16. čer 2012

Těhotenství není překážkou registrace na UP, takže normálně vyplň papíry a nenech se ústně odbýt.

sarkaa
16. čer 2012

Nevím jak je to teď, ale já byla zaregistrovaná v 1. těhu od 5. měsíce a nikdo mi nic takového neřekl. Akorát si úřednice okopčila průkazku a musela jsem čas od času docházet se hlásit. Ale to už je 7 let a zákony se pořád mění.... V druhém jsem přišla o práci a taktéž se tam šla hned registrovat, ale za dva dny jsem zjistila, že jsem těhotná a když jsem to oznámila, tak se taky nic nestalo a normálně jsem docházela.

nikollita
16. čer 2012

Já jsem se teď byla přihlásit na úřad práce, jsem čerstvě po škole a v 7. měsíci těhotenství a nikdo s mojí graviditou problém neměl 🙂 Všichni byli děsně milí, těhotné mají dokonce přednost, nemusí čekat řadu 😀
Normálně mě zaregistrovali, vystavili průkazku, okopčili těhu průkaz a bylo.

eloana
16. čer 2012

Me koncil rodicak brezen 2010 a malej se narodil cerven 2010- po tu dobu jsem byla na pracovnim urade.....na materskou jsem narok nemela. Dnem porodu jsem nastoupila na rodicak

sarinkaropuska
4. pro 2012

ahojky ráda bych se zeptála platim si socialni a zdravotni sama ted jsem zjistila že jsem tehotna mam jit na urad prace dostanu nejake penizky?dekuji