Na ÚP. Když otěhotním, budu po 5. měsících bez peněz?

atlaselka
4. říj 2009

Nevím kam se obrátit,tak to zkusím tady,jestli někdo náhodou nebyl na tom podobně jako já jsem nezaměstnaná,dostala jsem výpověd k poslednímu srpnu,já ale od 17.8 marodím,IVF,pak revize,mimoděložní...jenže doktor mě už nechce nechat doma,že když jsem v pořádku není důvod,ani když jsem mu řekla že se nemám vrátit kam,že budu muset na pracák atd..KET nás čeká nejspíš v lednu,v listopadu to už nestihnem,protože jsem ještě nedostala MS,v prosinci asi nechci kvůli svátkům a tak,tak bych to asi nechala na leden.Jenže kdo mě nechá doma takovou dobu že? Takže já skončím nemoc,přihlásím se na úřad práce a pak zas až nastane čas zase nemoc,co když otěhotním,jak to pak bude,když na úřadu můžu být jen 5měsíců,nebudu pak bez peněz? nebo jak se to bere když nastoupím nemoc jako nezaměstnaná? práci hledat nechci,nechci se nervovat a už vidím,jak mě někdo zaměstná a já mu pak řeknu že budu lítat po doktorech,to by nikdo asi nadšenej nebyl.Jedna věc taky asi bych stejně nic nesehnala,prtože ta práce tady u nás není.děkuji moc a přeju všem hezký večer

zulik
4. říj 2009

Atlaselko, není to moc dobrá situace. Na pracáku Ti neschopenku platit nebudou, ta v tom případě platí jen jako omluvenka, že tam nemusíš chodit /a to doufám, že to tak berou/. Po podpoře už by Tě čekalo jen jít pracovat nebo nějaké velmi ubohé dávky ze sociálky, ke kterým musíš dokazovat rodinnou finnační situaci...a stejně to bude minimum. Pokud otěhotníš během evidence na pracáku, už nebudeš mít nárok na žádnou mateřskou /tu by Ti platil bývalý zaměstnavatel-resp. OSSZ v případě, že bys na mateřskou nastoupila do 180 dnů od skončení pracovního poměru/. Bohužel, jak vidíš, život je otázkou priorit 😒

atlaselka
autor
5. říj 2009

Děkuji moc Zulik už mi odpověděli i holky jinde,no není to vůbec dobrá situace to ne.bez peněz si pak nemůžu dovolit být,přítel je taky bez práce,zkusím ještě přemluvit doktora anebo zajít za praktickou jak mi radila jedna holka,ale moc v to nedoufám.Pro mě by vážně bylo lepší zůstat na neschopence,hledat práci se mi ted ani za mák nechce.Nevím jak jsi to myslela s těma prioritama,nic není tak jak bysme si přáli.Moc díky a hezký den