Na úřad práce po skončení RD, budou mi něco platit?

maisha
27. led 2014

holky chtěla bych se zeptat.....s manžou řešíme druhé mimi, pracovní poměr mi zkončil v srpnu 2013 takže jsem bez práce,a řeším, jestli když nestihnu otěhotnět do ukončení 3 let dcery tak když půjdu na ÚP jestli mi budou něco platit když budu doma a nepujdu znova do práce dám příklad třeba na 4 měsíce... když RP mi zkončí....díky snad to není moc blbý dotaz 😀

j.a.n.i
27. led 2014

@maisha Jo, budeš mít nárok na podporu, cca 3600,- zpočátku a pak méně. Akorát nechápu co na věci mění, pokud to otěhotnění do 3 dcery stihneš?

gwennie
28. led 2014

Asi ze stihne otehotnet, ale treba uz ji skonci rodicak, a bude teprv, rekneme, ve 4. mesici tehotenstvi - tak do prace ji asi nepozenou, a jde ji o to, aby to mela nejak zaplacene,, nez zacne nova MD (s porodem noveho ditete).

Btw, @j.a.n.i , neodviji se vyse prispevku od toho, kolik mesice pobirala zena na rodicaku? Jestli 4, 7 nebo 11? (varianta na 4 nebo 3 nebo 2 roky)?

j.a.n.i
28. led 2014

@gwennie Ne, neodvíjí, na rodičáku to vůbec nezáleží.

maisha
autor
28. led 2014

@gwennie přesně tak, ale zkusila jsem zavolat na socku a je to úplně v dupě, za ty prachy jak píše j.a.n.i bych to nedala navíc bych musela automaticky na 4letou rodičovskou... takže žádné druhátko asi nebude ☹

j.a.n.i
28. led 2014

@maisha Tak 4 letý rodičák bys mít nemusela, stačí aby vznikl nárok na PPM partnerovi a můžeš volit. Zbytek rozhodování je samozřejmě jen na tobě 😉

gwennie
28. led 2014

@maisha no a co ti teda na té socce řekli? že dostaneš těch 3600 podporu?

maisha
autor
28. led 2014

@j.a.n.i jenže on si neplatí zatím nemocenské pojistění, a kdyby s tím placením začal a já abych měla slušnou ppm tak by musel platit 180 dní a 270 dní kolem 300kč a pak že by si musel vyjet papír o denim vymeřovacím základu to samé i já.. valila to do mě tak rychle že jsem to pomalu nestihala co ona mi rikala. že by jsme si to museli nejak vypočítat.. říkám že je to těžké a ona to máte pravdu a nic dál k tomu mi neřekla

maisha
autor
28. led 2014

@gwennie jo přesně, nebo pokud nezačne manža platit nem.pojišť. celkem dost aby mi dali vyšší ppm.. nevím nějak mám z toho hlavu kolem ☹

j.a.n.i
28. led 2014

@maisha Ty nemůžeš mít PPM na základě jeho nemocenského, takže by si klidně mohl platit jen to minimum, abys mohla volit rodičák do 7600,-

maisha
autor
28. led 2014

takže bych měla na 3 roky rp a ne na 4 chapu správně ale bez ppm

j.a.n.i
28. led 2014

@maisha Jo, mohla bys mí tedy i o něco kratší... 2,5 roku.

maisha
autor
29. led 2014

@j.a.n.i kratší by to nemuselo být,hlavně aby to nebylo na ty 4 🙂 díky mockrát za pomoc!