Nedostanu sociální dávky, protože máme auto?

zanulav
17. led 2011

Holky nevite přesne jak je to s autem když mate auto manžel ho ma napsane na sebe to vim že se musi přiznat a hodnota auta zkratka mame pobirart životni minmum teprve tam pujdu odnest papiry ale slyšela jsem že auto se musi prodat do pul roku,navic auto je stare 14 let a hodnota te prodejní asi 10000kč , nechapu to je jako přepych dneska mhd je dražší, než nafta pro celou rodinu kdybychom meli nekde jet nevite jak je to tedajinak mame 2 deti, diky za info.

marecek4
17. led 2011

@zanulav nevím,jak u vás,já nikdy nic takového neuváděla,mimochodem mám 25 let starou škodovku-hodnota 00,ani si nezjišťovali jestli máme mikrovlnku,video,dvd a tak,ale někde na to hledí(Brno),a jestli jsou to starý věci tak to prý neřeší,a měla jsem sociální příplatek i příspěvek na bydlení,ale bydleli jsem na vesnici s minimálním autobusovým spojením,a manžel odešel,byla jsem s dětmi sama tak možná proto,a kamarádka taky nic nedokládá-je z jiného kraje tak spíš se poptej mezi známými jak to u vás chodí 🙂

deyana
17. led 2011

@zanulav Já myslím, že se to musí uvést, resp. oni to posuzují. Ale jeden "frajer" tu má auto, měl čtyřkolku, byt docela luxusně zařízen, kouří oba drahý cigára, věčně po hospodách a pobírá vesele dál.

zanulav
autor
17. led 2011

No jo vlastne manžel ma i čtyřkolku, i syn mladši, ale to je vše pořizene když dobře vydelaval. ted jsme skonřily takhle on nezamestnany ja na mateřske vydelava si pouze na dohodu no brigadu cele životni minimum vyřizuju na sebe to mohu byt je napsany na mne pobiram přispevek na bydleni, no jsem zvedava oni pry posuzujou každeho jinak, tak jsem zvedava ale to auto přiznam čtyřkolku ne snad nebude patrat když ji přiznam pouze auto. ja prave nekde četla že duchodci nad 65 let nemusi to auto prodat a rodiče co se staraj o deti nezaopatřene je fakt co jsou lidi maj drahe auta pobiraj davky zvlašt kauzi litvinov, chomutov atd. pobirali davky a auta nepřiznaly a zpetne se to musi vracet. jak řikam ja dejme tomu uvedu přiklad natankuju za 200kč jezdim skoro tyden mame diesla, zaleži když jezdim po meste do obchodu a nevim kde co, ale Mhd by to bylo vše dražší než tim autem to už takhle neuvažujou co když potřebuju do ostravy nedejbože v noci na pohotovst atd. nevim uvidím co mi řekne ale jestli řekne auto prodejte tak nevim no co přepišu ho na bratra a jezdim třeba dal, oni to maj tak blbe vymíšlene ty zakony atak. diky za info.

puckal
18. led 2011

@marecek4 ahojky, ale sociální příplatek a příplatek na bydlení se vyřizuje na ÚP, státní sociální podpoře, tam tyto informace nepotřebujou, ale výplata do životního minima je MěÚ, sociální referát a tam tyto informace chtějí.
@ zanulav. sice to nevím na 100% ale většinou 1 auto nevadí, protože berou že v dnešní době je auto nutností...teda pokud někdo nemá auto za mega 😉

marecek4
18. led 2011

@puckal právě,že kamarádce v Brně toto zjišťovali už při žádosti o příspěvek na bydlení,do životního minima ji nedopláceli,měla pěknou výplatu,byla s holčičkou sama a žádala si kvůli vysokému nájmu,prostě všude je to jinak