Nemám zaměstnavatele, tak přestoupím z RD hned na RD?

marulinka
26. črc 2011

ahoj holky.
dnes se mě gyn ptala,jestli budu mít nárok na MD a já řekla,že ne...vysvětlím...u první dcery sem nárok měla,byla sem zaměstnaná,ale během rodičovské firma krachla,tudíž sem dostala výpověď.před narozením druhé dcery mi bylo na sociálce vysvětleno,že na MD nárok nemám a že přejdu z rodičovské od první dcery rovnou na rodičovskou druhé dcery.na výběr sem neměla,tudíž 4roky. a nyní u dalšího mimi to chápu taky tak,že když nemám zaměstnavatele,tak přestoupím zase rovnou na rodičovskou s třetím dítětem.
myslím si to tak dobře?? nechce se mi běhat po sociálce a zjišťovat si to nanovo 😒
děkuju za odpovědi 🙂

ia.
26. črc 2011

ty teď čerpáš rodičovskou čtyřletou na druhou dceru? pokud ano, tak nemáš nárok na MD, pže jsi nebyla zaměstnaná, resp. v součastnosti nemáš žádného zaměstnavatele, toho jsi měla naposledy před narozením první dcery. Akorát nevím, jak to je, jestli si musíš zrušit první rodičák na druhou dceru a přejít na druhý rodičák na nenarozené dítě, nebo ti to oni nějak sami prodlouží. Pže mě za pár týdnů začíná MD na druhé dítě (jsem zaměstnanec, i když na RD), a to musím zrušit RD na první dítě...

vojtisek2007
27. črc 2011

@marulinka - chápeš to správně - zase budeš mít rovnou ode dne porodu 4 letý rodičák - rodičák na druhé dítko musíš dnem porodu třetího dítěte stopnout - formulářem - hlášení změn a zažádat o rodičák na třetí dítě....oni si to sami nepřehodí, musíš ty nebo bys pak vracela, co by ti vyplatili na druhé dítě....