Nemocenská od ČSSZ Praha 8. Peníze nechodí

farmarska
2. pro 2009

ahoj, prosím vás, kdo máte, nebo měly jste, taky problém s vyplácením peněz na nemocenské? 😕 😕 😕
Nechodí mi peníze a boužel jsem zjistila, že nejsem zdaleka jediná, kdo s tím má problém! Hlavně Praha 8 je nějaká jaksi (ještě hezky řečeno) zabržděná 😝

luciasek001
7. pro 2009

petka, tak ted jsem volala na to číslo že to teda ještě zkusim. A nemocenská i PPM jim došla z práce až 25.11. ta nemocenská je v evidenci, ale ještě nikdo nerozhodl o jejím vyplacení. A PPM prý byla 3.12. schválená a měla by cca do 10 dní přijít. Nevim teda přes co to posílají když normálně peníze chodí do druhého dne. A tu nemocenskou zaurguje a prý by se mi měli zítra ozvat co a jak. Tak jsem na ně zvědavá. Kupodivu byla milá, slečna. Tak třeba se bude něco dít.

petka.k
7. pro 2009

to taky nevím přes co to posílají, ale neslyším to od tebe prvně, že jim to takhle dlouho trvá. Tedy četla jsem to od jiných holek tady...Ale co mi říkala moje účetní, tak prej to tam prostě nemá na starosti jeden člověk, ale podléhá to schvalování od dalších x lidí... 😕 Tak si zítra napíšeme, jestli se ozvali nebo ne 😉

m.m.15
7. pro 2009

ahoj , co se týká problémů s CSSZ, pobočka Trojská Praha 8, mohu jen souhlasit. Laxnost a arogance tamních úředníků je nebetyčná. Řešením je medializace a hromadná žaloba, pouhé stížnosti jednotlivců věc neřeší, jsou na ně evidentně zvyklí a nijak se tím nezatěžují. Jednotlivec nemá šanci, ale zjevně nás není málo a spojit se by bylo řešením. Mě zadržují mateřskou již tři měsíce a na stížnost reagovali pouze výsměchem, patrně se domnívají, že jsou nedotknutelní. Je iritující, že od ledna 2009, kdy CSSZ převzala nemocenské i mateřské do své správy, je zázrak, když někdo dostane peníze včas a správně. Státní úředníci o celém problému samozřejmě vědí, ale nijak je netrápí, o řešení nemluvě. Dokud vše vyplácel zaměstnavatel neměla jsem jediný problém, komunikací s CSSZ si jen ničím nervy a zatěžuji telefonní účet. Investovat do právníka by bylo efektivnější. Co myslíte vy?

petka.k
7. pro 2009

m.m.15: Ahoj a řekli ti důvod, proč ti tu mateřskou zadržují? Pro mě to jsou taky nervy, jsem na rizikovém těhotenství a už 3 týdny neřeším nic jiného než nemocenskou a pak mě čeká ještě mateřská :-/ Ještě, že rodičák už mi bude vyplácet někdo jiný. Ty jsi zkoušela stížnosti i jinde?

farmarska
autor
8. pro 2009

ahoj, tak jsem se tam i dnes dovolala 🙂 jaké překvapení vždycky 😀
Nejdřív si na mne ta milá slečna ze včerejška nepamatovala..se nedivím, má toho asi plno, ale pak mi řekla, že už se to vyřizuje a peníze by mi měly přijít do 7dnů! Jupí! Jen aby to byla pravda 😅 Je mi divné, že se mne ani nezeptala na rodné číslo, ani nekoukla do pc.., no že by si najednou tak moc vzpoměla 😨 no snad jo 😉 🙂 🙂 🙂

petka.k
8. pro 2009

No to je fakt divný, ale musíš tomu věřit 🙂 Já už z toho mám špatné spaní ☹ 😉

farmarska
autor
8. pro 2009

holky je to přesně jak píšete..já jsem taky na rizikovým, po dvou potratech a mám bejt v klidu, což jde dost těžko, když mi nechodí peníze, ale složenky co musím zaplatit ano 😠
m.m. 15 co navrhuješ?
Mě mají peníze přijít do sedmi dnů, ale já se bojím, že to bylo jen takové plácnutí do vody...no uvidíme. ...

petka.k
8. pro 2009

Farmarska ahoj,jak už jsem někde psala, jsem bez peněz pomalu tři měsíce, už jsem se dostala do nepovoleného debetu, za který mi namastily pěkný úrok, bohužel jim opravdu vysvětlovat to, že nemáš, protože ti nedá sociálka, nebudu, protože jim je to stejně šumák. Jinak jsem se inspirovala chováním našich sociálně slabších občanů a prskám a vyhrožuju stížnostmi kde to jen jde. Možná to bude mít nějaký efekt...Ale dnes mě dosr..., když jsem volala holce, co mě má na starosti a zkoušela jsem to několikrát a jednou mi to zvedla, ale hned zavěsila, asi aby mohla volat ona, protože vzápětí co jsem jí vytočila, tak měla obsazeno...Takže jsem se naštvala a napsala jí mail, že pokud mě do zítra nekontaktuje, tak to bude lítat 🙂 (samozřejmě ne takhle doslova) 😉

petka.k
8. pro 2009

Holky, tak teď jsem dostala email od referentky, která má na starosti mou nemocenskou a prý do týdne budu mít peníze...A to ještě nečetla ten výhružný email, ale nějaký starý mail co jsem psala nevím kdy 🙂 . Tak jsem zvědavá...Ale jestli to jsou kecy, tak sepisuju písemnou stížnost na ředitelství a přiložím k tomu i ty jejich oblbující emaily atd. Pokud jste se nějaká narodila 25., tak mohu poskytnout jméno referenty + kontakt. Pa

farmarska
autor
9. pro 2009

tak a už toho mám plný zuby! 😠 😠 😠 Včera jsem tu nadšeně psala, že mi mají přijít peníze do 7dnů. No jenže jaká to změna 😠 Ještě včera jsem si tam asi po hodině volala, jen abych se ujistila, jestli mi pošlou najednou peníze i za říjen i za listopad. O to bylo větší přkvapení, když mi tatáž paní co mi před hodinou říkala, že mi peníze do sedmi dnů přijdou, ted zdělila, že mi nic nepošlou, protože to nemůže dát podepsat, protože našla nějakou nesrovnalost v jejich počítači, která se neshoduje s tím co zasílala tehdy učetní. A že jim tudíž učetní musí poslat znovu podklady.
No v tu chvíli jsem myslela, že budu mít infarkt. Já která se ještě před hodinou radovala, že mi konečně snad dorazí nějaký peníze, mi ted bylo řečeno, že celou tu dobu jsem vlastně čekala zbytečně a že jsem vlastně znova na začátku.Nejdřív musí učetní odeslat, pak na to určitě budou mít zase stejně dlouhou dobu na "zpracovávání"..
Když jsem jí říkala, že jí můžu přesný datumy nadiktovat, že je mám zapsaný, že je učetní pečlivá a všechno mi to řekla (od kdy do kdy mne platil předchozí zaměstnavatel a od kdy mají platit oni a kdy jim podklady posílala) tak mi řekla, že jí to takhle ustně nestačí, že to musí dostat od ní a na papíře 😝 Co mají však v počítači špatně, mi nebyla schopná říct. Ani to, kde se to tam teda v tom počítači vzalo 🙄
No to už jsem pěnila a řekla jí, ať mi na sebe dá nějakej kontakt, kam se jí ta učetní dovolá, aby se s ní mohla dohodnout alspoň osobně, co vlastně ještě chce, aby se taky nestalo to, že jí něco pošle a ona si po měsíci vzpomene, že to není ono to co chtěla a já budu furt jen čekat a čekat 🙄 🙄
No a tak jsem pak prozměnu opět volala své učetní, kde jsem jí nastínila situaci. Paní je to moc milá, řekla, že si to obvolá a zjistí co a jak a pak, že mi sama zavolá, jak to vypadá..jen že fakt nechápe, když se jim tam něco nezdálo, na tom co posílala, proč to neřešili hned, nebo třeba alspon před tím měsícem...a že to jsou pěkní dobytci 😠
Tak jsem čekala, mezitím mi z nervů a z pocitu beznaděje už bylo tak špatně, že jsem zvracela a dostala průjem 😅 a přiznám se,že jsem to i obrečela 😔 to je ten klid, kterej mi předepsal gynekolog 😖 😖
Po asi dvou hodinách mi volala učetní, že se tam konečně dovolala.., že to byla nějaká prkotina, ještě z minulého zaměstnání, co se jim nezdálo, nicméně, že se s nima dohodla, že jim to teď hned všechno odfaxuje, aby se nemuselo čekat zase na poštu a ještě se to zatím někam nezaložilo. No a že se nakonec teda takhle dohodly a že by to už mělo bejt v pořádku a prý by mi konečně už do 7dnů měli přijít ty peníze.
No hned mi bylo veseleji, učetní jsem fakt vděčná za její vstřícnost 😵
Ted se podržte...
Dnes jsem si opět hned ráno volala na čssz, abych se ujistila, že už opravdu tomu vyplacení nestojí nic v cestě, že jim fax došel a je vše ok. a paní mi zdělila, že jo, že ted to vypadá snad dobře, ale že to musí dát na podepsání někam výš a neví, jestli se jim tam všechno bude líbit a že na to mají zase 7dní (na to podepsání). Tak jsem se ptala, jako kdyby se jim tam zase něco nelíbilo jak se to dozvím a ona ať jí teda nadiktuju maila a že by mi když tak napsala. O tom ale silně pochybuju, to zase co si za tejden neobvolám, to nebudu vědět a takhle budu moct čekat třeba zase další měsíc... 😢
Holky takže peníze do týdne opět zase nepřijdou 😢 Já už jsem fakt zoufalá a netuším co pro to ještě víc můžu udělat 😔 Denně jim tam volám, denně provolávám nemalé částky a peníze jistý zatím nikde 😠 přitom na to mám nárok a bez nervů 🙄 Už jsem z toho unavená 😔

farmarska
autor
9. pro 2009

Tercíku ty si tam raději taky zavolej, jestli máš ty penízky už jistý..jestli ti to už někdo vyšší podepsal 😕
vidíš to, mě taky nejdřív řekli do 7dnů a kdybych si tam nezavolala pozdějc ještě jednou, tak na ně čekám a čekám a čekám, jak debil a ony nikde 🙄

jitie
9. pro 2009

teda holky, můžu říct, že mám oproti vám štěstí...
taky jsem měla problém s vyplácením PN, srpnovou mi poslali až koncem října, a to jsme si to taky musela vybojovat telefonicky! ale teď co jsem na mateřský(od půlky října), tak mi peníze chodí pravidelně začátkem měsíce, zrovna včera mi dorazila za listopad..musim to teda zaťukat, snad jim to tak vydrží 😒

farmarska
autor
9. pro 2009

holky todle přeci nejde.. co budeme dělat? kam napíšeme? do novin, nebo na minsterstvo? já fakt nevím, ale takhle to dál nejde 😠 Nikoho tam nezajímá, že musíme platit hypošku, jiný splátky, energii, telefon, .., že máme ještě jedno dítě, který chodí do školy a musí se tam furt něco platit.. Mě taky nezajímá, že to tam nezvládají, že jich tam je buďto tak málo, že nestíhaj a nebo jsou blbý jak tágo, že to nezvládaj..ale mě to taky nezajímá!! Mě nikde s placením do nekonečna čekat nebudou 😠 😠

farmarska
autor
9. pro 2009

ahoj Jit 🙂 jo včera jsem mluvila s Tercinkou a ta mi říkala do telefonu, že prej jsi taky měla nějaký problémy 🙄
tak držím palce, aby ti to s tou mateřskou, už jen dál takhle vycházelo 😉 a já myslím, že když už se takhle rozjeli, tak by mohlo 😅
hele a prosím tě, jak jsi si to nakonec vybojovala..tu za PN ? I když po dvou měsících, taky žádnej zázrak 😀
Já totiž taky pořád jen volám a nic 😅 Nejdřív mi to 3týdny skoro nikdo nebral, jen paní u nich na centrále a ted když přijali nějakou posilu, za tu Lorencovou co k ní patřím, tak se sice dovolám, ale je mi to zatím nějak všechno prd platný..jen provolávám děsný prachy 😝

petka.k
9. pro 2009

Ahoj, farmarska ty jsi mě úplně vyplašila s těmi odlišnými informacemi 🙂, že jsem tam dnes volala znovu, na tu linku 840...schválně co tam uvidí oni. No a prej to teda zpracovaný je a čeká to na podepsání vedoucího a následného proplacení. Tahle holka mluvila o 10 dnech ne týdnu, asi si dává rezervu, ale já už po týdnu tam udělám bordel, protože tohle fakt ne...

Jo a s tím, že ti jeden den řekli toto a druhej toto, já bych si na ně normálně stěžovala, že ti každej den podávají jiné informace. S tou mojí neorazítkovanou neschopenkou by taky nic nedělali, kdybych je nehonila, válela se jim tam od 4.11. a začali jsme to na základě mojí urgence řešit koncem listopadu...

Manžel mi včera řekl, že to je směšný, jo možná jo, ale já už jsem si kvůli tomu taky pobulela, nehledě na to, že jde o princip a on mi řekl, že ten princip mě jednou zničí, ale tak jsou to naše prachy ne?

farmarska
autor
9. pro 2009

no jo, člověk je z toho fakt už nanervy, z toho věčnýho volání a urgování a dohadování se o to, co mu právem patří 😝 já si na to fakt jen vzpomenu a už se mi svírá žaludek..ještě z toho budu mít ňáky vředy 🙄

no mě to právě ted už taky čeká "jen" na podepsání. Ale fakt nevycházím z údivu, že na pitomej podpis potřebují lhůtu 7dní (v tvém případě 10) 😅 Ale i tak nemáme ještě nic jistého, protože to prý právě že jako nemusí vůbec podepsat, pokud se té dotyčné tam něco nebude zdát 😠
jak jsem psala, jistota peněz žádná 😢

farmarska
autor
9. pro 2009

jediný pozitivum je, že mi říkala, že mi pak přijde za říjen i listopad už najednou 😅 No i když já už jim nevěřím ani slovo 🙄

krusinovka30
9. pro 2009

no,tak jsem objevila tuhle diskuzi. na MD jsem od 21.10. a dneska ráno jsem poprvé zjišťovala, co se děje s výplatou mé mateřské. První kontat s Prahou 8. Sice mi to zvedli, asi na pátý pokus...ale žádost je podle nich špatně vyplněná. Moje mzdová účetní tvrdí, že se vymlouvají a zkusí je taky kontaktovat.
Když čtu vaše zkušenosti, tak je mi z toho špatně už teď. To se mám sakra na co těšit. Ani to nechci vidět. Panebože, z toho mě klepne pepka.

petka.k
9. pro 2009

farmarska, mě má přijít taky za říjen a listopad, takže se moooc těším 🙂 Pokud to tedy přijde. Jak píšeš, dokud to nebudu mít na účtě, tak tomu věřit nebudu

bledulka
9. pro 2009

ahoj všem, no tyto problémy jsu v Trojské časté..asi jsem jedna z mála,která měla štěstí a mateřská mi přišla opravdu do měsíce od dodání podkladů pro výpočte mateřské,Je pravda,že jsem si telefonicky ověřila,zda to tam došlo a u své mzdovky ověřila,zda tam zaslala všechny přílohy,co to mělo obsahovat (ted už ale samozřejmě nevím jaké)
jinak mateřská chodila pokaždé jinak- jednou např. 10, jindy 25- takže v tomto se nedalo spolehnout na konkrétní datu,ale jakmile mi začala chodit,tak chodila...

uvažujete o medializaci- tak koukněte sem,již to medializováno bylo...
http://www.ct24.cz:8080/vysilani/2009/04/21/209...

pokud do toho fakt chcete jít,zkuste oslovit reportérku, často se vrací ke svým kauzám....

petka.k
9. pro 2009

bledulko, díky za info, pokud nesplní to co slíbili včera, půjdu do toho...

farmarska
autor
9. pro 2009

krusinovko jo jo jsme tu všechny před zhroucením, zralé na psych.léčebnu 😀

farmarska
autor
9. pro 2009

bledul díky 😉 i já do toho půjdu

petka.k
9. pro 2009

farm...prašule by nám měly dorazit plus mínus na stejno, tak se když tak domluvíme spolu ne? 🙂

farmarska
autor
9. pro 2009

petko ok 😉

tercie
9. pro 2009

Holky je to strašný, jsem už z toho fakt unavená, jak mi volají z bank kdy zaplatím, všem vysvětluju jakej mám problém, že s tím nemůžu nic dělat, a mě tam práskaj pěkně jedno penále za druhým, to nikoho nezajímá, že pak ve finále zaplatím o moc peněz víc... a účet mi zrušil opravdu a nejde s tím nic dělat. Napsala jsem na socku dopiís ať mi to teda pošlou složenkou, ale snad jim to dojde a ten dopis se někam neztratí-. Fakt jsem z toho hotová, šestýho to byly čtyři měsíce co jsem bez koruny. Žít sama, tak chcípnu hlady. Prej tak si někde půjčte... naivky, kdo dneska komu půjčí? A ještě před vánoci? Fakt zoufalství....

farmarska
autor
9. pro 2009

no tercí někde ti půjčí i před vánoci 😀 ..ale ty uroky pak 😝 😝 a proč!? kuli pár pipnám, co si neumějí udělat dobře svou práci 😠
ted jsem koukala, na ten odkaz, na ty ovce..sem se zase akorát vytočila 😠 Když vy někde nezaplatíte, napařej vám penále, oni (čssz) ale žádné penále mít za tu svojí lajdáckost a laxní přístup mít nebude 😠
to máme zákony!!!! 😠 😠 😠
tercí já jsem tak zvědavá, kdy ti peníze dorazej 😕 😕 😕

kualalik
9. pro 2009

Ahoj holky,
taky mám tu smůlu, že mi vyplácí dávky Praha 8. Ale já jsem se nedala a tak jsem se do nich pěkně obula. Vyřvala jsem se do mailů dostatečně a jak se to hlo. Svoji dávku za říjen jsem dostala dneska a to jen proto, že jsem se nenechala odbít a prostě jsem denno denně posílala maily.

jitule1711
9. pro 2009

Zdarvím všechny se stejným problémem jako já.Bohužel taky patříme pod sociálku Praha 8 ☹ .Nikdy bych nevěřila,že se mnou budou vymetat tak rohy.Je to děs.Člověk marně čeká na svoje peníze,připadá si jak žebrák a všechno marné.Mám z toho už nervy na dranc.Mám takový pocit,že člověk tam víc provolá peněz než nakonec dostane ☹ .Jen si mě přepojují z jednoho čísla na druhé a samé sliby a nakonec nic.Volám tam už 10 dní a vyřídila jsem totální prd.Volala jsem tam minulý týden to mě paní řekla že peníze přijdou,v pátek když jsem tam volala znovu,tak už nastal problém a v pondělí se to vyřizovalo,V úterý mě kupodivu z tama volala paní,která chtěla vědět číslo na mzdovou účetní a do dnešního dne se tam není možné dovolat ☹ .Takže zítra pokračuju,už jsem unavená,peníze nikde,Vánoce na krku a doma 2 malé kluky.

petka.k
10. pro 2009

jitule, držím palce ať dobře pořídíš a peníze dorazí. Naprosto tě chápu, jsem na tom dost podobně s nervama a podobně, akorát teda nemám doma dva prcky...Akorát jednoho v bříšku 🙂