Nemocenská od ČSSZ Praha 8. Peníze nechodí

farmarska
2. pro 2009

ahoj, prosím vás, kdo máte, nebo měly jste, taky problém s vyplácením peněz na nemocenské? 😕 😕 😕
Nechodí mi peníze a boužel jsem zjistila, že nejsem zdaleka jediná, kdo s tím má problém! Hlavně Praha 8 je nějaká jaksi (ještě hezky řečeno) zabržděná 😝

jitule1711
22. pro 2009

Tak pan Sádlík dnes volal,že na kontrole to prošlo a že peníze,jsou na cestě,dojdou složenkou.Tak jsem zvědavá,kdy to dojde,už nemám sílu víc bojovat,připadá mě,že jsem už tomu dala tolik moc,že ted si nc jiného nepřeju,už at jsou peníze doma 😉 .

jitule1711
22. pro 2009

jéé,poslala jsem to dvakrát,jsem nějaká zmatená,tak je to aspon ve dvou verzích 😀

krusinovka30
31. pro 2009

přeju vám všem správné vkročení do Nového roku.
já jsem se konečně dočkala mateřské, včera mi naskočila na účet. komunikace s panem Bukešem, co si mě přebral, byla už v pohodě. Co řekl to platí a peníze přišly.
takže maminky zlomte vaz!

krusinovka30
31. pro 2009

teď už jsem jen zvědavá, jak se tam s tím poperou, když se má dávka MD snižovat.

j.a.n.i
1. led 2010

no, snad se jim to povede... ale tohle by jim zase jen mohli změnit v programu... no i když to je asi u státních úřadů nemožný zázrak

daanuush
1. led 2010

Ahoj holky,jsem tu prvně a z toho , co tu čtu mi teda vůbec není do smíchu...Bohužel taky spadám pod sociálku na Praze 8 a čekám na nemocenskou za listopad..jsem na neschopnosti od srpna a zatím peníze jakž takž chodíly, i když za říjen přišly a ž 1.12, takže se asi nedá čekat, že se to nějak zlepší... Nejen, že ty peníze neposílají, ale ke všemu to chtějí ještě snížit, to už by se z toho jeden po 😝 ..Od 7.ledna nastupuju na mateřskou, tak to jsou taky pěkný vyhlídky...místo toho , aby se člověk těšil na miminko a v klidu se připravoval, musí řešit takovýhle věci.. 😖 doufám, že se dámám ze sociálky Prahy 8 dobře spí.. 🙄 😝

zulik
2. led 2010

Musím trochu oponovat, neboť mateřskou nesnížil nápad někoho na PSSZ P8 ale naši zíkonodárci.Takže úřednicím to v tomto ohledu může být fuk. Nějak jsem nepochopila, proč tady jsou dvě stejná témata, vždyť PSSZ P8 vyplácí zaměstnace velkých organizací v Praze a ne ČSSZ /ČSSZ je na Praze 5/.

mariekaterina
2. led 2010

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Můj zaměstnavatel má sídlo v Praze, ale trvalé bydliště i práci mám v OV. Nemocenská za 14 dní mi od zaměstnavatele přišla, ale zbytek už ne..... tak se chci zeptat kde mám volat jestli do Prahy na sociállku nebo je to podle trvalého bydliště??? A neměla jsem tam posílat nějaké potvrzení nabo tak něco?? Všechny papíry jsem poslala účetní na fa. Vůbec se v tom nevyznám 😝 Teď už mi měsíc běží mateřská tak jsem zvědavá jestli mi příjde v lednu nebo to taky budu muset urgovat 😢 díky za odpověď 😵

zulik
2. led 2010

Nemocenská a tedy i mateřská chodí na OSSZ nebo PSSZ dle sídla firmy uvedeného v obchodním rejstříku. /některé menší firmy můžou mít v rámci Prahy sídlo různě-to ví Vaše účetní, která je povinna doklady i spřílohou o příjmech postoupit k proplacení/.

mariekaterina
2. led 2010

takže jestli to chápu dobře tak volat do Prahy???? Je to velká firma... v pondělí budu volat mzdové tak doufám,že se od ní dozvím víc 😉

zulik
2. led 2010

Pokud má sídlo v Praze a je to velká firma, tak to bude pravděpodobně vyplácet PSSZ P8-Trojská. Ona musí vědět, kam posílá neschopenky apod.

rondik
3. led 2010

dámy, jsem nemocný od 1.10.2009 a spadám pod čssz Praha 8 a na nemocenskou také čekám. Dostal jsem pouze 3.12.2009 5.964,-Kč (asi abych před vánoci neumřel hlady) a jinak nic. Zítra tam jedu a udělám tam bengál. Jinak nadřízený orgán čssz je Ministerstvo práce a sociálních věcí, ale máme špatné zkušenosti, manželka jim již psala stížnost na čssz, ale zahrálo se to pěkně do autu. Ale samozřejmě, že se k hromadné stížnosti připojím, i když si moc nadějí nedělám. Dám vědět jak jsem dopadl na čssz Praha 8, pokud se ve zdraví vrátím.

mariekaterina
4. led 2010

Dnes jsem volala taky, a dostala jsem tel na 4 ženské co pod ně zpadám. K mému překvapení mi to pokaždé vzali a dozvěděla jsem se že jim přišla pozdě pošta tj. 29.12. a nestihly to spočítat. Tak si mám zavolat za 14 dní, a když papíry budou O.K. tak za 10 dní mám peníze na účtu. To jsem teda zvědavá. Je to ale síla, nikoho nezajímá že nemáme jak platit účty 😖 😖 asi se nemá cenu rozčilovat, nebo porodím a prcek opravdu za to nemůže co se děje u nás v kocourkově!!! 😝 😉

dagmarr
4. led 2010

mám ty samé problémy. Jsem po operaci od 2.11.2009 a také jsem nedostala ani kačku. Zítra jedu do Prahy na kontrolu a tak se u těch chlebodárců asi taky zastavím. Pak se ozvu, jestli mě neklepne.

daanuush
5. led 2010

Můžete mi prosím někdo napsat tel. čísla, na které voláte čssz Praha 8? Dovolat se tam je opravdu nemožné, tak jen jestli nemáte nějaké lepší číslo.. 😠

mariekaterina
6. led 2010

mě dali první číslo a tam mě přepojovali podle datumu narození: 283 104 613
a pak koncové 144,106,230,117

lullka30
6. led 2010

Ja som na MD od 8.10. a ešte stále som nedostala peniaze, tak som tam dnes volala a fakt som sa z chuti zasmiala- zdvihl mi to chlap, meno neviem, ale koncové číslo je 840 a že im dnes spadol systém, že si ma nemože zkontrolovat pc, ale si spomína, že zrovna včera tú moju žiadost mal v rukách a že tam bola nejaká chyba, tak to overovali a peniaze by mi teda mali už príst, ale že nech si pre istotu ešte v piatok zavolám. Takže predpokladám, že v piatok mi to nebude nikto dvíhat, peniaze nepošlú a ja ich tam navštívim osobne, aby sa lady pohli

xkolie
10. únor 2010

Měla jsem stejný problém, nakonec sem sehnala číslo na nějakou paní, která by měla být vedoucí celého sociálního oddělení, ta to popohnala,ale musela jsem napsat doporučenej dopis tý úřednici, pod kterou jsem spadala a ona mi musela do 30 dnů odpovědět a po 3/4 roce dostala nemocenskou.

xkolie
10. únor 2010

jo a mimochodem, známá co pracuje u nás na sociálce mi poradila, pokud řeknou, že si máte zavolat za nějakou dobu, okamžitě prý máte napsat žádost o okamžité vyplacení a já jim i pohrozila, že to budu vymáhat soudně, pokud se tím nezačnu zabývat a hned to šlo jako po drátku.

kualalik
15. únor 2010

Zdravím,
tak opět bojuji s výplatou dávek. Tentokrát čekám dávku za prosinec a furt nikde nic. Psala jsem tam mail už minulý týden a nikdo se neozval. Dneska jsem se vyloženě nasr*** a přímo vedoucí jsem napsala mail,kde ji informuji o tom, že předávám celou věc jako formou stížnosti k rukám p. Josky (což je člověk na ČSSZ přes stížnosti). A jestli mi do 5 prac. dní nepošlou dávku, tak to vše budu vymáhat soudně. Jsem zvědavá, jak se pohnou ledy a jestli mi do pátku přijdou peníze 😉

kualalik
19. únor 2010

Ačkoliv jsem nedoufala, ale po mém výhružném mailu mi poslali ve čtvrtek na účet peníze za prosinec a POZOR i leden.. což jsem tedy fakt netušila, že mi pošlou obojí naráz. Čekala jsem jen ten prosinec... no stačí pohrozit stížností a soudama a najednou to jde 😉

kualalik
15. bře 2010

Holky, nemáte některá zkušenost s tím, kdy má P8 výplatní termín na mateřskou?

jovi
16. bře 2010

Kualalík: mateřská mi z Prahy chodí kolem 5-tého

nikka.vo
17. bře 2010

Po přečtení vašich příspěvků mě úplně rozbolel žaludek, 😅 Mně tyhle tahanice čekají v létě a už teď jsem z toho na nervy, protože si nemůžu dovolit, aby mi peníze nepřišly 4 měsíce ☹ Nejdřív mě čeká asi měsíc a půl pobírání nemocenské a pak přecházím na PPM, takže ty nervy budu mít dvakrát. Každopádně jsem našla na internetu tohle a určitě ten paragraf použiju v případě průtahů v peprném e-mailu:

Zuzana Schovánková z Občanské poradny Praha 1 dodává: „Pokud by nesplněním povinnosti vznikla občanovi nějaká škoda, domníváme se, že se může domáhat její náhrady podle zákona č. 82/1998 Sb. o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem.“

Takže bych vyhrožovala, že jsem na těch penězích závislá, že platím úvěry, splátky, já nevim co a že je hodlám dát k soudu, pokud to chtějí dál protahovat, že ty penále mi proplatí. Nějak bych to tam sesmolila. Je dobré, že je tu konkrétné paragraf, kterým se může člověk ohánět. 🙂

kualalik
20. bře 2010

nikka, ahoj, holka, tak ti přeju, aby tě to nepotkalo... já jsem pak napsala paní vedoucí toho úseku stížnost s tím, že vše dávám k soudu, že nehodlám takhle dlouho čekat na peníze.. hle a stal se zázrak, najednou mi peníze chodí včas 😉 chce jim to fakt pohrozit a to i tím, že jsem měla napsanou stížnost na toto oddělení, kterou jsem chtěla poslat "výš", pokud by mi to neposlali včas... a k mému velkému údivu mi přila mateřská 18.3. za tři dny února (nastupovala jsem 26.2.) ... a to možná taky jen proto,že jsem psala té paní,která mě má na starosti,zda ji přišly všechny podklady od zaměstnavatele... 😀 člověk na ně musí víc tlačit no,jinak o nejde 😠

nikka.vo
20. bře 2010

Kualaik, tak já právě počítám, že při mém štěstí se mě to bude týkat, ale mám v plánu tam hned po cca 14 dnech volat, jestli je všechno o.k. (ikdyž podle toho co jsem tu četla, tak si vymýšlej, že jo a pak zase že ne) a pak po 30 dnech budu vyhrožovat kde se dá 😅 No bojim, bojim 😒

kualalik
21. bře 2010

nikka.vo, kdyby něco, tak mi písni, dám ti pár jmen a kontaktů, na koho se obráti.. ono se to tam teď nějak vyčistilo v tom vedení 😀

petrunka01
21. bře 2010

kualalik...já se na tebe kdyžtak taky obrátím..plánujeme mimčo a taky spadám pod Prahu 😠 😠 Doufám,že už to bude dobrý

nikka.vo
21. bře 2010

Kualalik,já bych tě asi poprosila rovnou, jestli by si mi hodila ty kontakty do IP a k tomu mi, prosím, jen napiš, kdo to vůbec je. 😅 Abych si nestěžovala vedoucímu, že si postěžuju vedoucímu 😀 Ono se to nezdá, ale do května to uteče a mě to začne 😠