Nemocenská od ČSSZ Praha 8. Peníze nechodí

farmarska
2. pro 2009

ahoj, prosím vás, kdo máte, nebo měly jste, taky problém s vyplácením peněz na nemocenské? 😕 😕 😕
Nechodí mi peníze a boužel jsem zjistila, že nejsem zdaleka jediná, kdo s tím má problém! Hlavně Praha 8 je nějaká jaksi (ještě hezky řečeno) zabržděná 😝

farmarska
autor
2. pro 2009

ještě jsem chtěla dodat, že Praha 8 nejen, že neposílá penízky, ale nereaguje ani na telefony, nebo maily..to je pak těžká dohoda že 😝 😝

valentovasasa
2. pro 2009

a neděláš u O2?
já s tím měla problém taky, ale pozor - zavolej si na OSSZ, dá se dovolat přímo na člověka co tě má na starosti. S tím dle tvého RČ můžeš probrat kde je zádrhel. Já to s paní řešila, byla moc příjemná a nakonec se zjistilo, že není chyba u nich, ale že naše mzdovka blbě vyplňuje nějaký papír. Pořád dokola. A když to dobře vyplnili tak jsem měla peníze max do 7 dnů na účtě.
RAdši ale neřeším, že jsem na MD od srpna 2009 a peníze prvně dostala v řínu.
Teda na konci října

valentovasasa
2. pro 2009

každej mi říká, že nereagují na telefony a já se tam vždy dovolala
já s tím problém neměla

Na jaké voláš číslo?
Já ti kdyžtak pošlu číslo kam jsem volala já a odkud mi dali číslo na tu ženskou co má mě nastarosti.

tercie
2. pro 2009

valentova v říjnu? To jsi na tom spúer, já jsem doma od 6.srpna a dosud jsem neviděla ani korunu, a dovolat se mi tam taky nejde. Teda jednou jo, a to na číslo 283104244, to jsem mluvila taky s moc příjemnou paní, řekla mi, že patřím pod jakousi pí. Lorencovou, dostala jsem na ni přímý kontakt, a ještě jí poslala mail, aby se mi ozvala, protože už mám vážně problém, na krku ikasní agenturu a pod. ale nejenže se mi už nikdo neozval, ale číslo na pí Lorencovou neexistuje a na tom předchozím čísle už mi to opět nikdo nebere, ani na jiná čísla uvedená na jejich stránkách se prostě nedá dovolat. Už nevím kam se obrátit a jsem vcelku zoufalá.

Pokud je nás víc takových, co se spojit a řešit ten problém nějak společně?

farmarska
autor
2. pro 2009

saso no právě, že já tam volala na OSSZ a tam mne podle toho rod.č. přiřadili k nějaké paní Lorencové a tam se právě už není možno dovolat. Zkouším to už 14dní a marně. Tak jsem volala zpátky na tu centrálu OSSZ a tam jsem to tý paní řekla, že to není možné se jí dovolat, jestli mne nemůže nějak přepojit napřímo..
A to prej nemůže ,že se tam taky nespojí, ale že jí mám nadiktovat udaje, svůj telefon a že jí to pošle mailem a že si mi paní ozve.
... neozvala 😠
dodneška nic.
Jinak problém v učetní se zaměstnání není, tam jsem si to všechno obvolala taky a učetní jim už dávno vše odeslala. Vím i přesné datum.
Prostě to zdržujou na Praze 😖 😖 😖

farmarska
autor
2. pro 2009

no jak už jsem psala, já to měla vlastně stejně jako Terci. Spojit se nějak s tou paní Lorencovou, která nám toto vyřizuje, je prostě nadlidskej výkon 🙄
jsem taky pro to, pokud je nás víc se spojit a řešit to nějak hromadně..třeba společnou stížností, nebo co já vím.., ale myslím, že čím víc nás bude, tím je snad větší šance nějak uspět. Todle si přeci nemůžou dovolovat! 😠

petka.k
3. pro 2009

ahoj holky,taky se připojím. Jsem na nemocenské od 22.9. a do dnes žádné peníze nemám. Před 14ti dny se z toho vyklubalo to, že na neschopence chybí razítko lékaře, čehož jsem si nevšimla ani já, ani účetní, nicméně pokud bych se neozvala, tak se to asi neřešilo. Sociálka mi poslala neschopenku zpět s tím, že mám jít k lékaři, což jsem udělala a 25.11. poslala zpět na sociálku přímo paní co mě má na starosti. Každopádně údajně jí neschopenka nepřišla, podací lístek mám, ale reklamaci můžu na poště řešit až po 14ti dnech...A jinak už mi taky x-tý den nereaguje na mail, telefony jsou zoufalost - buď neberou nebo obsazeno (vyvěšeno). Jsem na tom asi jako většina z vás - chybí mi dost peněz, zásoby docházejí, vánoce na krku, takže radost....☹ ☹

luciasek001
3. pro 2009

Ahoj holky, taky se k vám přidávám jsem od 12. 10. 2009 na nemocenský a 10. 11. 2009 jsem nastoupila na MD. Nemocenská ještě stále nepřišla. U zaměstnavatele je vše v pořádku, mají ode mne vše kompletní ted mám jen čekat až mi to pošlou ze sociálky, ale nevim jestli se ještě letos něčeho dočkám. Minulý týden jsem volala na OSSZ a tam nic neměli podle mého r.č. takže začínám být lehce zoufalá. Pomalu docházejí finance.

petka.k
3. pro 2009

Ahoj luciasku001, no pokud neměli nic podle tvého r.č., tak je to pěkně na houby, protože tě ještě ani nezadali do systému. Mě teda aspoň měli, když jsem začala tu svou pátračku. Spadáš pod P8?

luciasek001
3. pro 2009

petka, jo jo bohužel také spadám pod inkriminovanou Prahu 8 a jsem z toho opravdu nadšená. My musíme platit složenky apod. včas a oni nejsou schopný to poslat v nějakou rozumnou dobu. Jsem pro hromadnou stížnost, třeba by se pak konečně začalo něco dít. Kdyby jim za každou stížnost sáhli na peníze třeba by se začali otáčet.

tercie
3. pro 2009

Holky u mě už to došlo dokonce tak daleko, že jak mi nechodí nic na účet, s odečítáním poplatků za vedení apod. jsem se dostala do nepovoleného debetu a dnes mi přišlo, že mi účet ruší!!!!!!!!!!! V případě, že mi teď nemocenskou pošlou, tak mi ani nedojde.... jsem fakt na prášky...

luciasek001
3. pro 2009

tercie, tak to je teda síla kam až to může zajít. Zkusila bych ještě do té banky naklusat s tim, že bych debet uhradila pokud je z čeho aby ti ten účet nerušili, protože čekáš na platbu a urguješ to jak jen to jde, ale úřednicím je to jedno. To by mohli pochopit. Přeju ti at uspěješ alespon v bance.

luciasek001
4. pro 2009

Ahojky, tak hlásím, že jsem se po ránu dovolala na Prahu 8 a kluk pod kterého spadám mi sdělil, že už mě mají zpracovanou jen se údajně čeká až to někdo posvětí shora a bude mi to vyplaceno. Mluvil o cca 2 dnech, ale takový optimista zase nejsem. Tak jsem byla mile překvapená. Ale pak jsem ještě zkusila volat na tu hlavní centrálu na Praze 5 a tam mě s systému ještě nemají a řikala, že tam jsou ve skluzu a že záleží kdy to zaměstnavatel poslal a oni pak na to mají 30 dní. Takže mě moc nepotěšila. Řekla jsem si, že jim zkusim dát cca 14 dní a když nic nedorazí tak volám znova. Je to teda boj. 🙄

petka.k
4. pro 2009

Holky, je to fakt boj. Už jsem napsala i té vedoucí nemocenských na P8, že jestli to nedořeší a nadále budou ignorovat, že na ně podám stížnost. Včera už jsem si nad tou situací i pobrečela, možná i těhotenské hormony 🙂. Taky jsem se dostala do nepovoleného debetu jako tercie a prej kdy to uhradím. Nikoho nezajímá, že nemám...No minulý měsíc jsme to s manželem nějak splácali, ale dál nevím...Musela jsem už i banku požádat o odklad splátek, protože bych se nerada dostala do registru a podobně ☹ Byť jsem zaměstnancem banky, tak to taky nebylo jednoduché a i tam jsem narazila na nepochopení ☹ S tou stížností bych byla pro, já už jsem skoro pro všechno 🙂 Být v Praze, tak tam na ně vlítnu.

cazadora
4. pro 2009

holky tak já sem na mateřskou nastoupila 30.11. zatím peníze žádné ale je to chvilka jsem taky pro hromadnou stížnost, když sem zjistila že můj zaměstnavatel spadá pod P8 dost jsem se zděsila.

cazadora
4. pro 2009

teda nastoupila sem v říjnu ne v listopadu 😅

luciasek001
4. pro 2009

petka, je to děsný, že jsou úřednící takhle lhostejný a nikoho to nezajímá co se děje. Je zajímavý, že důchody se vyplácí včas a furt se jim navyšují apod. Ale že nám mateřskou sníží a ještě nejsou schopný to posílat včas je fakt do nebe volající. Jsem zvědavá kdo mi dneska na sociálce kecal. Začínám toho mít plný zuby. Naštěstí manželovi výplata chodí včas jinak jsme na dlažbě.

spy0911
4. pro 2009

ahojky holky čtu tady vaše komentáře a jsem jedna z vás.Sice nespadám pod Prahu 8 ale 10 a je to to samé.Jsem na nemocenské od 28.9. a zatím žádné peníze,pokud se tam vůbec dovolám odpověď je buď že peníze jsou již připravené ale nemohou mi říct proč nejsou odeslané,nebo to svedou na účetní,že to posílá pozdě,že čeká až se jí toho tam nahromadí více.Pracuji pro Vodafone a jejich obrana je taková,že tyhle velké firmy to takhle dělají,že to je O2,T-Mobile,Vodafone,Tesco....atd.Bohužel nikoho nezajímá že člověk má každý měsíc placení. ☹ Oni dokážou akorát odpovědět,že pokud vše obdrží od účetní v pořádku tak mají ze zákona 30 dní na vyplacení.Je to strašné dostat se do takové bezmoci,když není nikdo schopen pomoci.Mám toho plné zuby,ale asi nezbyde než čekat!!!! ☹

farmarska
autor
4. pro 2009

jsou to pěkní lháři, já jsem si obvolala učetní ze zaměstnání a vím přesný datum, kdy jim to tam posílala..a peníze přesto nikde a nic se neděje 😠 😠 😠 dovolat se mi jde po opravdu dloooouhém snažení akorád tak na centrálu a tam mne akorád pořád poukazujou na tu Lorencovou, pod kterou patřím, ale ta už je hluchá
😠
holky jak to uděláme s tou hromadnou stížností? Máte některá nějaký konkrétní návrh?? 😕 Já nejsem moc administrativní tip.., ale věřím že v jednotě je síla 😉
Odmítám to nechat zajít tak daleko, aby mi do baráku přišli exekutoři 😠

tercie
4. pro 2009

Holky jedna pozitivní zpráva, dneska jsem se tam dokonce dovolala, vzala mi to nějaká nervozní holčina, ale domluvila jsem se s ní, prý mám moje dávky už v počítači, jen čekají na schválení, tak to dneska prý schválí ale pak to musí předat ještě ke schválení někomu dalšímu a pokud to dobře dopadne tak je budu mít do 7 dnů na účtu... no tak jsem na to zvědavá, kéž by to tak bylo, už jsem fakt na nervy, všude na mě teď koukaj jak na nějakou socku...
No vlastně na účtu už ne...dneska jsem tam naběhla ale jelikož jsem to nemohla zaplatit hned, ten debet, tak mám smůlu. Holt budu bez účtu, to je hrozný... Hlavně abych mohla doplatit ty splátky a byl klid. Musím jim prej napsat dopis, aby mi to poslali poukázkou, tak ho hned v pondělí pošlu, snad se mi to nikam nezatoulá...kdyby to poslali.

Farmi mám číslo k Lorencový do kanceláře, pak ti ho dám!!!

Spy0911 já je Tesco... doufám, že mi to schválí a baba účetní bude čekat až nás bude víc, no mě omejou 😒 😠

petka.k
7. pro 2009

Holky a nevíte, kdo je nadřízený orgán nad sociální správou?

farmarska
autor
7. pro 2009

Petko tak to netuším 😕 😕 😕

farmarska
autor
7. pro 2009

holky stal se zázrak! že by ty vánoce? 😅 😀 dovolala jsem se na to číslo tý Lorencový, pod kterou patřím. Sice to nevzala přímo ona, ale nějaký mladý sympatický hlas, který tam prý je chvilku a vypomáhá. Paní byla opravdu moc milá a slíbila mi, že se na tu mojí nemocenskou koukne a zkusí to dát dopořádku. Při kouknutí do počítače, podle rodného čísla totiž zjistila, že tam ještě vůbec nejsem ani zaevidovaná 😠 Tak sem jí řekla, že je to divné, když přesně vím datum, kdy to má učetní k nim posílala a oni na to vyřízení mají ze zákona max.30dní! Tak co se děje 😠... No neví kde se stala chyba, ale mám si zavolat zítra ráno, jak to vypadá, že to dnes zkusí napravit. Tak já jí budu držet palce, snad se to už povede 😕 a vy je držte mě, ať se tm zítra zase dovolám 😅

luciasek001
7. pro 2009

ahoj holky, tak to taky netušim kdo je nad sociálkou. Já jsem taky volala a volala až mi nakonec řekli, že už to prý 20.11. poslali což by mi už muselo min. 5x přijít a kde nic tu nic a pak zase že jestli jsem nezadala špatný číslo účtu když jsem u nemocenský psala, že to chci poslat složenkou domu a pak, že to zdržují u mě v práci apod. řeči. Už fakt nevim co si o tom mám myslet. Každý vám řekne jen to co se mu zrovna hodí do krámu. Normálně bych jim sáhla na prachy a nechala je tam dřepět i přes svátky, když nemají svojí práci hotovou tak by jim neměli schváli volno.
farmarska, od kdy jsi doma? To je vrchol, že tě ještě nemají ani zaevidovanou. Vidim, že se můžeme stavět na hlavu a stejně to k ničemu nebude 😠

petka.k
7. pro 2009

no to je právě ten problém. Pořád se na něco vymlouvají. Pro mě je vrchol to, že jim nakonec nedorazila moje neschopenka, ač byla zaslána doporučeně a přímo na jméno osoby, která to má na starosti a nic a když se s nimi chci domluvit na řešení (jestli mudr. vystaví duplikát nebo co), tak se nemám s kým poradit, když mi to nikdo nebere...No nevím holky, zkusím tam tedy taky volat...Luciasku, to jsou kecy s tím 20.11., to by jsi fakt musela mít x-krát. Fakt to jsou hova..

luciasek001
7. pro 2009

petka, taky už nemám slov a dochází mi pomalu, ale jistě trpělivost. Zkusim vyčkat do konce tohoto týdne pokud nic nedorazí jako, že si myslim, že nic tak se vrhneme na hromadnou stížnost co vy na to? Mám takový pocit, že malý bude venku dřív než mě dorazí nějaká koruna. Jsou to šmejdi.

petka.k
7. pro 2009

No v tvém případě bych si to fakt myslela 🙂 Mě se malý narodí v únoru, tak snad už do té doby něco bude 🙂 Jinak - od prosince běží linka pro informace o nemocenských, je to číslo: 840 406 040, teď jsem se tam dovolala - hned! 🙂, nejdřív mi přišlo, že mě nemůže najít, pak mě našla s tím, že bude urgovat Prahu 8 ať se mi ozvou, ale holka byla nějaká nejistá, kdybych se jí nezeptala, zda tedy po mě chce číslo, tak nevím, kam by mi teda volali :-/ No takže jsem zvědavá, ale moc nadějí tomu nedávám...Fakt už nevím, koho v téhle záležitosti honit.

luciasek001
7. pro 2009

petka, tak aspon, že jsi se dovolala. Snad to bude mít nějaký efekt, budu držet palce.

petka.k
7. pro 2009

díky, napodobně, ale jak říkám, přijdu už si jak pako. Člověk kontaktuje kde koho, v mailech pomalu žebrá, přitom chce to co mu patří 🙂 Uvidíme...