Nemocenská. Proč sociálka poslala peníze jen za jeden den?

miskadv11
4. únor 2022

Zdravím dámy, mám na vás prosbu. Životě jsem nemarodila a na tyhle věci jsem trošku blbec. Nějaké informace jsem si sháněla a nic jsem se nedozvěděla... 3. ledna jsem nastoupila na nemocenskou,prvních 14 dní platí zaměstnanec to chápu.... A dnes jsem si všimla že 25. ledna mi sociálka poslala za jeden den (17.1.) peníze.... proč za jeden den? Proč neposlali od toho 17.1. do února peníze teď v únoru? Děkuji moc za vysvětlení... snad mě pochopíte na co se ptám...😌

lenoulinkaa
4. únor 2022

@miskadv11 doktorka poslala trvání k 17. a víc ne. Až přijde další trvání, dostaneš vyplaceno dál

miskadv11
autor
4. únor 2022

@lenoulinkaa ahaa takhle...tak moc děkuji.👍🏻

marcicek84
4. únor 2022

@miskadv11 a tys po doktorce zadala poslwdniho dne v mesice listek na penize?Pokud ne,tak se penez nedockas.Jsi jeste marod,nebo jak?

miskadv11
autor
4. únor 2022

@marcicek84 3.1.me vystavila neschopenku...a řekla že na další kontrole což bylo 17.1. ji mám připomenout lístek na peníze....a od té doby (od 17.1.)pak každý měsíc se mám připomenout....ano marodím stále. A do mateřské ještě budu...

marcicek84
4. únor 2022

@miskadv11 ano,kazdy mesic ke konci mesice idealne posledni prac.den musis chtit listek na penize,jinak chodit nebudou...

michaela666
4. únor 2022

@marcicek84 Moje doktorka to dělá automaticky, vůbec jsem se o žádný lístek zajímat nemusela. V těhotenství to byla moje první neschopenka a o tom, že bych měla chtít nějaký lístek jsem se dozvěděla až tady - po 2 měsících kdy už mě platila sociálka. Takže záleží jak to má doktor nastavené.

miskadv11
autor
4. únor 2022

@michaela666 Taky jsem na ní pěkně zírala, že se mám připomínat (asi jak ktery lékař).... jiní to dělají automaticky...bože doufám že mateřská nebude takhle podobne fungovat.😳

marselina
4. únor 2022

@miskadv11 materska snad nee, já ji měla na ucte tento měsíc už 2.2.

marcicek84
4. únor 2022

@miskadv11 materska urcite ne,ale o rodicak si budes muset pozadat na UP, automaticky ti ho taky nepriznaji...

drep
4. únor 2022

@miskadv11 no, automaticky to nemá správně dělat nikdo, protože povinností lékaře je práceneschopného pojištěnce kontrolovat - zda stále platí, že je práce neschopný, že například není hospitalizovaný (pak PN přebírá nemocnice), že nezemřel atd.

martulka88
4. únor 2022

To, že je to elektronicky, neznamená hned automatika od doktora odeslání.. Každého je povinnost se připomenout a je jen svobodná vůle doktora, zda to ulehčí pacientovi - dříve se muselo vždy dojít pro lístek osobně, teď stačí jeden telefonát... A volá se vždy minimálně 3 dny před koncem měsíce - když vyjde konec měsíce neděle, je dobré zavolat v pátek a nebo hned v pondělí...

j.a.n.i
4. únor 2022

@marcicek84 je uplne jedno kdy, nemusi to byt ke konci mesice, pokud bude chodit na kontroly v pulce měsíce, tak ho prostě bude mit v te pulce.

j.a.n.i
4. únor 2022

@martulka88 vubec to nemusi byt ke konci mesice, to je jen zvyk.

martulka88
4. únor 2022

@j.a.n.i Tak pokud chce za uplynulý měsíc a mít to pravidelně, tak ano 😉

marcicek84
4. únor 2022

@j.a.n.i nutnost,kvuli penez...

j.a.n.i
4. únor 2022

@marcicek84 kvuli penezum to klidně muze mit v pulce mesice

j.a.n.i
4. únor 2022

@martulka88 tak jelikož to ted mela k 17. tak by z hlediska pravidelnoati mela chtit zas k 17. 😁

miskadv11
autor
4. únor 2022

@j.a.n.i Právě jak říkáte....jen mě zmátlo proč ten jeden den podání (tohle 17teho)mi o tyden později proplatili... jeden den....to mě vrtá hlavou 😁

j.a.n.i
4. únor 2022

@miskadv11 No, protože do 16. te platil zamestnavatel a cssz plati vzdy k datu toho listku, tak tonproste vyslo na 1 den

marcicek84
4. únor 2022

@j.a.n.i asi jsem ve svem zivote nepotkala cloveka,ktery by to takto chtel mit...🤷🏻‍♀️vetsinou se aplikuji ty listky na penize ke konci mesice...

j.a.n.i
4. únor 2022

@marcicek84 ano, vetsinou ano, ovšem je to zvyk a nikoliv nutnost