Nezaměstnaná v 5. měs., můžu žádat o přísp. na bydlení?

38blondie
15. dub 2014

Zustala jsem sama tehotna, bydlim v pronajmu, do ted jsem bydleni od prosince platila ze svych uspor, a prodejem sperku atd.Uz ale nemam co prodat, ukecala jsem svou bytnou aby mi dala trv.pobyt, napsala mi ho od 1.1.2014 , i kdyz mi to dalaTP k 1.4.Vysla mi vstric bydlim tafy 4.roky a najem sem platila vzdy vcas.inkaso a plyn je psano taky na me jmeno.minuly tyden jsem se byla zaregistrovat na UP i kdyz nemam narok na podporu, aspon za me stat bude platit vzp.do ted sem si ho platila ja.Tak se ptam co rict na socialce, ze nemam ani floka a zadat o prispevek na bydleni ? Uz jsem si nejake doklady z netu stahla a vyllnila spadam pod prahu vychod.Nevim co si mam vzit sebou..
Dolozit zadne prijmy nemuzu nemela jsem zadne.mam priznat ze jsem rozprodala majetek a par znamych a rodina mi pomohla platit ucty?
Muzu zadat o prispevek zpetne od ledna?
Bydlim v Libeznici a to je obec takze to asi dle tabulek pod 9000obyv.mohlo snad byt kllem 4.000...Ma nekdo podobnou zkusenost?diky

pupickova
15. dub 2014

@38blondie jestli jsi v evidenci úp a máš tam trvalé bydliště tak to zkus. Musíš doložit nájemní smlouvu, a dokládá se, že jsi v minulém čtvrtletí zaplatila nájem, plus poplatky... ale jestli to vyplatí zpětně nevím, ale dost pochybuju. 😒

38blondie
autor
15. dub 2014

Dekuju zkusim to.nasla jsem na webu ze to snad jde.

nonnni
15. dub 2014

@38blondie krom toho je dulezite dolozit prijmy za ty posledni 3 mesice.

38blondie
autor
15. dub 2014

No ja zadne nemela.jak jsem psala, prodala jsem sperky, elektroniku km pomohli mi znami, zastavila jsem auto jako protiucet takze neni defacto uz moje...co ted?

38blondie
autor
15. dub 2014

@nonnni zadne nemam.prodala jsem co melo cenu a pak i pomohli znami...zastavila jsem u nic sve 13 let stare auticko, na svem uctu mam 348kc.slozenky mi platil ze sveho uctu muj nej kamarad...co ted? Co jim mam na soc.rict? Dekuju

pupickova
15. dub 2014

@38blondie podle mě stačí nějaké čestné prohlášení, že jsi žádné příjmy neměla...ale je lepší si tam dojít, oni ti poví víc 😉

marecekavendulka
15. dub 2014

pokud jsi za uplynulé čtvrtletí neměla žádné příjmy,stačí to doložit čestným prohlášením,zároveň musíš doložit platby..pokud jsi tedy byla v předchozím čtvrtletí milionářka,tak bohužel,ale to není tvůj případ 😉 😉 PnB se zpětně myslím nežádá.

blahova_andrea
15. dub 2014

pokud se jedná o příspěvek na bydlení, tak tvůj majetek jako takový nikoho zajímat nebude. vyplníš si žádost, kde uvedeš, že jsi žádné příjmy neměla a nikde jsi vedená nebyla, doložíš nájemní smlouvu, občanku, výpisy sipo a doklady o zaplacení nájmu i sipo. pokud jsi platila i popelnice, tak i doklad od toho. prostě vše, co se váže k bydlení a ty jsi zaplatila za leden, únor, březen...zažádáš si teď v dubnu. je to vždy na čtvrtletí, takže znovu dokládat budeš zase až v červenci za duben, květen, červen 😉 jinak v tvé situaci máš možná nárok i na nějakou tu hmotnou nouzi a další dávky, tam už teda zkušenost nemám, ale vím, že tam se na majetek vypisuje čestné prohlášení, tak tam by se to řešilo, ale u bydlení fakt ne 😉 myslím hlavně kvůli autu, protože i když jsi ho zastavila u známých, tak oficiálně asi stále psané na tebe, ne? vím, že mi do toho nic není a teď potřebuješ řešit aktuálně nájem, ale přemýšlela jsi už jak dál s miminkem, když už jsi vyčerpala úspory a všechno prodala? automaticky půjdeš na 4roky na rodičovskou, takže s penězi to žádná sláva nebude. nevím teda kolik ti měsíčně dělají náklady na to bydlení se vším všudy, ale příspěvek ti to celé nepokryje, vyplácí se jen do určitých procent toho, co platíš a do uričté výše. budou ti známí pak pomáhat i s náklady na miminko?

nonnni
15. dub 2014

@38blondie jak uz se psalo, cestne prohlaseni...a je moznost, ze budes celit blbym otazkam, nedej se...proste jsi zila z uspor a podpory rodicu.

38blondie
autor
15. dub 2014

@nonnni ok no jo nejsem cerna tak to nebudevtak easy.diky.oblecu se jako socka🙂 treba to pomuze

nonnni
15. dub 2014

@38blondie tak zrovna takhle jsem to nemyslela.

38blondie
autor
15. dub 2014

To byl vtip🙂

38blondie
autor
15. dub 2014

@pupickova dekuji doufejme