Nežiju s manželem, mohu žádat o příspěvek na živobytí?

mkk
25. dub 2013

Ahoj maminky, chtěla bych se poptat, nyní žiji se 2 dětma v nájemním bytě, mám je svěřené do péče, pobíráme příspěvek na bydlení. protože ale manžel před rozvodem couvl, rozvod se zrušil....ale nežijeme spolu, zatím nechci...mohu žádat o příspěvek na živobytí apod? nevíte jak to je? nebo je to jen pro rozvedené ? V bytě jsem hlášená jen já a moje děti. Díky za rady, fakt nevím...když ke všemu každá žádost o příspěvek se podává jinde, ženský tam neporadí...díky, M

aneta0707
25. dub 2013

je hlavne zajima, kolik ti plati alimenty a musis je mit urceny od soudu (coz asi mas, kdyz mas svereny deti) potom musis mit i alimenty na sebe, pokud mas dite do 2 let. das jim tam cestny prohlaseni, ze spolu nezijete, doneses tam rozsudek o vysi, doneses kolik ti poslal v jakym mesici (kdyby neposilal vsechno), najemni smlouvu, a uctenky co vsechno platis (elektrika, voda, plyn, najem...) + smlouvy s elektrarnou, vodarnou a rozpisy zaloh.
a bud po tobe ta zenska bude chtit zadost o rozvod, nebo ne. mama nebyla rozvedena 10 let a mela narok na vsechno a kdyz ta pani ke ktery chodila odesla, tak ta nova ji rekla, ze zadny penize nedostane, ze ma podat zadost o rozvod. zalezi hodne na ty zensky, co tam bude sedet

mkk
autor
29. dub 2013

moc díky....no právě, rozvod zatím nebyl a v blízké době nebude, dokud nebudu vědět zda se chci nebo ne rozvést