Od kdy můžou děti sedět vpředu v autě v autosedačce?

holesov
12. zář 2010

dobrý den,od kdy mužou děti sedět ve předu v sedačce samozdřejmě,,, myslíte že muže dcerka sedět už ve předu když bude mít i sedačku? má 7 let,,,děkuji za dotazy

majatob
12. zář 2010

Nedavno jsem to zjistovala taky a myslim, ze to bylo tak, ze v sedacce muze byt ve predu od narozeni, zadny zakon to nezakazuje. Ve vajicku proti smeru jizdy s vypnutym airbagem, ve vetsi sedacce po smeru se zapnutym. Snad si to pamatuju spravne 😉

kristi
12. zář 2010

ne, myslim ze nemuze az do 12let nebo 150 cm vysky

marooshka
12. zář 2010

jak píše kristi, od 12 let a 150 cm výšky. Do tý doby vzadu v sedačce, větší děti na tom podsedáku stačí.

suik
12. zář 2010

Pokud se to nezměnilo, tak od 12 a současně od 150 cm...já s tím měla trochu problém 😅 . Každopádně bych tam stejně dítě nedávala, je to po místě řidiče nejnebezpečnější místo v autě.

ria80
12. zář 2010

Když je v autosedačce,tak vzadu nebo vepředu,je to jedno.
Od 12 let a 150cm výšky už bez autosedačky,vzadu nebo vepředu,jedno kde.

benjik
12. zář 2010

Se sedačkou kdykoli. Od 12-ti let a 150cm platí pro jízdu bez sedačky.

berenika39
12. zář 2010

se sedačkou od narození. pokud jede ve vajíčku proti směru, musí být vypnutý airbag, pokud má normoš autosedačku a jede po směru, airbag zapnutý. vozím tak petra, od narození.
už platí 4 roky nový zákon 😉 😉 😉
třeba tady:
http://www.autosedacky-web.cz/clanek/novy-zakon...

misicka85
6. říj 2010

Zákon mluví jasně: dítě musí být vždy v sedačce pokud je menší než 150cm a jeho váha je nižší než 36kg. Pokud jednu z těchto podmínek už nesplňuje,tak už v sedačce být nemusí,ale musí být vždy připoutáno bezpečnostním pásem.
V sedačce vedle řidiče musí být vždy čelem po směru jízdy,pokud je proti směru (ve vajíčku) tak jedině s vypnutým airbagem.
V případě že v autě bezpečnostní pásy NEjsou,tak ve vozidle nesmíte vézt dítě mladší 3let, a na sedadle vedle řdiče osobu menší než 150cm.
Je to par.6 odst 1 Povinnosti řidiče

luthien.k
7. říj 2010

@holesov, neblbni, vedle řidiče je to daleko víc nebezpečné, než vzadu, takže za mě - co nejpozději!!!

kammka
7. říj 2010

já se taky přikláním k tomu, že dítě dopředu nepatří....

marecek4
10. říj 2010

my máme starou škodověnku-sem do těch našich jak říkáme opičích hor bych ani jiný auto nechtěla - údržba silnic minimální kvůli vodě - a vzadu pásy nemám takže platí-do třílet dítě v sedačce vpředu,a pak bez sedačky vzadu,i když do té doby,než malému ty tři bodou,budu muset mít i jiné auto,kde ty pásy bodou,už si nedovedu představit jak jsem jezdila vzadu se třema bez pásů,bez sedaček-nějak se mi ježí při představě co se mohlo stát vlasy na hlavě,ale nic takového nebylo,a povinné už tuplem ne-to jsme akorát dorostli,že už jsme koupili jen podsedák asi na třičtvrtě roku,a ten už se teď vlastně taky nedoporučuje

matous123
10. říj 2013

od kdy mužu sedět ve předu když mám 8roku předem děkuji

petseitz
9. srp 2017

@kristi máte neaktuální informace.