Od kdy pošle doktor těhotnou ženu na nemocenskou?

luckam80
27. únor 2007

Ahoj, zajímalo by mě od kterého měsíce těhotenství pošle doktor budoucí maminku na nemocenskou? Záleží přitom na povolání nebo jde jen o případ rizikového těhotenství? Máte s tím nějaké zkušenosti? Díky

1980mat
27. únor 2007

Lucko: To záleží na mnoha okolnostech. Jsou dva možné případy. Buď žena vykonává povolání, které ohrožuje její zdraví a zdraví miminka a v takových případech se žena většinou posílá na nemocenskou už v ranném stádiu těhotenství (zpravidla hned poté, co žena zjistí, že je těhotná). No a pak jsou případy žen, které mají rizikové těhotenství, protože ony samy mají nějaké zdravotní postižení nebo omezení či těhotenství neprobíhá tak, jak má (např. žena krvácí již od ranného stadia těhotenství apod.). No a pak je vlastně ještě třetí skupina žen a to jsou ženy, které nemají těhotenství ohrožující zaměstnání, ani zdravotně na tom nejsou špatně, ale chtějí si těhotenství užít, tak ukecají doktora, ať jim vystaví neschopenku, i když by jim ji správně vystavit neměl. Takže záleží na okolnostech. 😉

kilona
13. bře 2007

lucka ..ahoj lucko připojuji se k 1980 takhle nějak to opravdu je,řekla bych,že záleží na zaměstnavateli jaké vytvoří podmínky,na doktorovi ,jestli tě pustí i když nebudeš mít nějaké potíže, a na tobě jak se budeš cítit.
já jsem v 22tt a za měsíc už chci být doma,moje práce už mě unavuje a taky cítím nějaké bolení bříška,tak budu radši doma v klidu.

petja
28. bře 2007

Včera jsem se zeptala mého gyndr.jen na to,kdy mám skončit noční směny,řekl,že je můžu dělat tak dlouho jak budu chtít a neschopenku mi vystaví až budu nemocná 😒 Takže tak,vypadá to,že bud v práci až do porodu! A to dělám na recepci hotelu,kde je stres,někdy těžce nahuleno a směny

sppring
28. bře 2007

ahojky,

petja: tak to mas nejakeho gyndr. nelidu ☹ ja jsem vzdycky chtela zenskou gyn. at chape cim zena prochazi behem tehu, ze to neni jen tak, tak doufam,ze se mi to vyplati... zacneme se snazit naostro az za mesic,tak pak podam cerstve info

Jinak ja to asi budu mit komplikovanejsi v tom, ze mam prac. smlouvu na dobu urcitou /do 1.10./ a pak nevim, jestli mi ji prodlouzi,kdyz bych nahodou byla uz tehu. 😒 ale co vim urcite, ze bych si chtela to tehotenstvi uzit, tzn.zadne stresy z prace.. 😎 tak uvidime, jak to dopadne..

petja
29. bře 2007

Sppring ,všechno nakonec dopadne dobře a jak má,uvidíš 😉 U doktorky jsem taky byla,ale ta mi vůbec nevyhovovala,když jsem ji jednou požádala,aby mě vyšetřila prsa,divně se na mě dívala,taky se s ní moc nedalo komunikovat,na co sem se nezeptala mi neřekla.Tento gyndr. je jinak v poho,věnoval se mi,jen asi razí teorii,že těhotná není nemocná a nemá se to přehánět.Já až se nebudu cítit,stejně půjdu domů,buď s jeho pomocí,nebo ho vyměním 🙂

pucik
1. dub 2007

ahojky, já jsem doma, co mámpotvrzené těhotenství, nejen , že jsem měla zpočátku problémy, krvácení bolesti a tak, ale ještě mi našli cystu, myom a mámp roblémy se štítnou žlázou, takže rizikové. Diagnóza na neschopence od začátku Hrozicí potrat. Hned o d doktroky jsem musela jet autem domů a okamžitý zákaz cestování vlakem a vším. Myslela jsem, že jak se to uklidní půjdu normálně do práce, ale už mě do práce nepustili a budu doma až do konce, jen doufám, že vše proběhne v pořádku. Už jsem si jednou poležela týden v nemocnici a za ten strach to nestojí. Moje rada je, jak pocítíte jakoukoliv bolest nebo cokoliv se vám nezdá, zajít k doktoru a prostě zůstat doma, zdraví vaše i mimča je přednější než jakákoliv práce. Hrozně mě to mrzelo vůči lidem v práci,ale pochopili to a já jim pomáhala aspoň trošku z domova a po telefonu. Tak dívčiny hodně zdaru 😉

petja
1. dub 2007

Čauky Pucik,to je jasné,že s takovými problémy musíš zůstat doma celou dobu,to se na tebe nemůže v práci nikdo zlobit! To je potom opravdu lepší chodit do práce a být zdravá,jak 9měsíců na rizikovým,to jsi doma a přemýšlíš a přemýšlíš...moc ti přeju ať mimčo donosíš v pořádku.Já mám teda taky problém se štítnou,snížená funkce a na práškách od 9ti let.Asi 14dní před tím,než jsem zjistila,že čekám miminko jsem byla na kontrole a na odběrech,takže dávkování mám dodržovat zatím stejné (volala sem endo) a v dubnu na kontrolu.Ale taky to asi není důvod k tomu,být doma na rizikovým...No a 11týho jdu na ženské a taky doufám,že bude vše jak má,jsem totiž v začátku,mám za sebou pouze první kontrolu min.týden...

pucik
1. dub 2007

Petjo díky za povzbuzení, doufám, že už bude vše vpořádku. Já chodím na endo od 7-mi let, takže docela zkušená, ale když je to pod kontrolou, tak nám to snad nebude dělat problém. Taky držím palečky, určitě budeme mít krásná a hlavně milovaná děťátka pa pa 😉 🙂

sisstin
1. dub 2007

sppring: já mám gynekoložku a PN mi též nechce dát ani na těžké zaměstnání, prý až mi něco bude 😉

pucik
2. dub 2007

sisstin, je mi líto, že se k tobě tak chovají, jedině si něco vymyslet, jinak už žádné řešení v tvém případě asi není. Kdyžbys řekla, že tě bolí v podbřišku třeba, tak tě musí vyšetřit a nechat doma. To už by s ní snad trochu pohlo, to jsou mrchy, že to snad ani není možný, tak držím palečky, ať všechno dobře dopadne 😉

sonana
2. dub 2007

ahoj, zapojím se i jako netěhotná, jestli vám to nevadí 😉 Pokud si dobře pamatuju, tak jsme se učili, že těhulky určitě nesmí pracovat na noční směny (stejně jako pracující pod 18 let) a taky můžou vykonávat jen takovou práci, která je neohrožuje na zdraví - takže nemá být ani v zakouřeném prostředí atp. Proto jsou taky doma hned po zjištění třeba servírky (aspoň v mém okolí). I když je fakt, že jedna taková těhulka, co je doma s náma chodí po hospodách a pokaždý zvládne jedno malý pivo i nějakou tu kávu 😖 Tak nevím, někdy možná práce není to nejhorší.
Přeju vám všem spokojené těhotenství a hlavně hodně štěstíčka.

petja
2. dub 2007

Čauky sisstin a další kočky,
je to fakt hustý,jaký je rozdíl mezi doktory! Mě gyndr řekl,že na posudkovém(to ještě exisuje?) bych s tím svým ¨dělám ve stresu a je tam nahuleno¨ neobstála,že to není důvod být doma,že já jsem si tu práci vybrala!To sice jo,ale to jsem přece ještě nebyla těhotná!!! To mám být jako doma a až zjistím,že jsem těhotná,rychle jít dělat někde do fabriky k chemii,nebo co?! Čtu si hodně od Sisstin a ta mi na tom přijde fakt brutálně,v marketu na ni každej prdí,nikdo k ní nebere ohledy,je to pro ně jen pracovní síla a myslím,že dost riskuje!Myslím,že ona by rozhodně gyndru změnit MĚLA! Já se cítím zatím fajn,dnes jsem na noční a celkově,kdybych nevěděla,že vě mě brouček roste,ani bych neřekla,že jsem těhotná,snad jen ty citlivý prsa a spíše celodenní bolest hlavy.Jsem teprv v začátcích,možná to je ten důvod.Samozřejmě,jak se nebudu cítit na noční,tak skončím,na to mám právo,ale nevím co je horší,když mám směny,mám dost volna,tak bych tu musela být denně 7-15 a to je kolikrát větší mazec! Doktora můžu změnit vždycky,ale bude to k něčemu?! papa

hasko
24. dub 2007

ahoj Petjo, vidím, že máš stejný problém jako já.dělám stejnou práci/na hotelu/ jsem v 11.týdnu a když jsem vedoucí ukázala těhotensk.průkaz a že nechci dělat noční a přesčasy - tak jí to nestačí, a musela jsem jí donést potvrzení od lékaře. ten ale napsal potvrzení /žádost/ o převedení na jinou práci. a vedoucí řekla, že převést na jinou práci nejde, a potřebuje výslovně napsat,že nesmím dělat noční. tak nevím, zda mi to někdo výslovně napíše.ale v nejhorším případě půjdu na nemocenskou, i když jsem chtěla ještě tak 1,5 měsíce pracovat, pokud mi není moc zle.a sama víš, jak to na recepci chodí, někdy je klid, ale někdy je hodně práce,zájezdy, nebo zas chodí opilci a všichni se chtějí vykecávat..jestli budeš chtít, napiš, jak jsi to vyřešila.přeji ti zdravé krásné miminko.. 🙂

pegg
25. dub 2007

ahoj Petjo a Hasko, 🙂 ¨
zrovna dnes mám noční, dělám taky na hotelu na recepci. Dnes je tu zrovna klid ale bůh ví jak to bude až zavře kavárna - bowling a country - někdy je to v pohodě ale některý akce se tu usídlí až do rána. Zrovna dneska jsem řešila jak dlouho pracovat. doktora mám super ten se mě ptal už na začátku jestli nechci být doma jenže mě je samozřejmně líto holek je tady v tom nechat - navíc tu máme 2 téměř nové kolegyně co do toho ještě moc nezapadli.
Ale řeknu vám že zrovna dnes je mi fakt ouvej - je mi zle pořád přemýšlím jesti půjdu zvracet - je mi strašně smutno a prostě mám pěknou depku ☹
Naštěstí tady se aspoň nesmí kouřit.
Tak přeji pevné nervy a dejte vědět jak pokračujete. Snad příště už budu mít lepší náladu 🙂

petja
26. dub 2007

Ahojky Hasko a Pegg,
Je fajn,že máte doktory,kteří vás chápou,ten můj je docela od rány!!! Přijde mi spíš jak feministka 🙂 Zrovna včera jsem byla na UTZ,odcházela jsem přešťastná,náš prcínek měří 3,33 a já jsem v10tt+4,takže jsem nic kolem neřešila,dostala jsem už těhu průkazku a celý den mi bylo báječně! V práci jsem to ještě furt neřekla,mám ale fajn vedoucí,která to jako jedinná ví a podporuje mě už teď a nedává mi skoro noční,když to není vyloženě třeba.Rozhodla jsem se,že od června už noční brát nebudu žádné a chtěla bych půl úvazku,tj.6hodin,nejsem přímo z Olomouce,tak mi zabere nějakou dobu i cestování,tak abych z toho dne ještě něco měla...teď mívám docela nevolnosti,ale dá se to zvládnout,hlavně je mi zle večer.Jsem teda zvědavá,jak mi zaměstnavatel (říďa nebo provozní ) umožní dělat půl úvazku,ale pokud pro tebe Hasko nemají práci,tak tě můžou nechat doma a doplácet ti do základu.Každopádně na to,abys nedělala noční máš právo ze zákona,nenech s sebou manipulovat a omrkni si to na netu! No a pokud máš možnost jít na nemocenskou,tak bych se asi vůbec nebála co bude,to je zas můj problém,chtěla bych skončit tak v 5.měsíci,ale mám strach,že to u doktora neprojde!!!! Držte se děvčata,ať je vám líp! Petja

pegg
26. dub 2007

Ahoj Petjo :o)
Já jsem mluvila s naším vedoucím - ten mi taky nabídl že bych (až to bude vidět) mohla chodit k němu s tím že bych se starala o rehabilitanty připravovala nájezdy atd. Dělala bych od půl sedmé do třech - to není špatný jenže taky dojíždím. Dohromady to mám denně něco přes 50km - tak přemýšlím aby se mi to zase vyplatilo.Navíc takhle když mám volno tak chodím ke kamarádovi do sport baru - moc lidí tu nechodí - je to spíš relax a každá korunka dobrá - no a to bych taky nemohla. Tak pořád rozmýšlím.
Jinak ti držím palečky ať se tvůj doktor trošku dá dohromady.

petja
27. dub 2007

Ahoj Peggy,

tak to máš teda kus cesty,já to mám domů tak hodinu se vším všudy,teď je hezky tak jezdím na nádr na kole,protože je to stokrát lepší než dopr.prostředky,to jsem si vyzkoušela zrovna včera ☹ a měla sem pěknou migrénu ještě večer ☹ Cítím se na kole moc dobře a na nerovnějším terénu odlehčuju tělo,takže se nebojím,že by se něco stalo. S doktorem se to srovná maximálně po delší době,až se budeme trochu víc znát,to je jedinná možnost,ale v jádru se nezmění,dozvěděla sem se,že k němu chodila kolegyně mé skoro švagrové a ta dělala na sociálce,přímo v prostředí,kde chodila do rodin a kolikrát musela řešit opravdu stresové situace (brát děti z problém.rodin apod.)a musela mu do podrobna vylíčit co v práci podstupuje apod.takže fakt jen změnit doktora,ale to se mi taky nějak nechce,ted´ když už k němu chodím jako těhotná...nevim no...

pegg
27. dub 2007

Ahoj Petjo,
já taky zatím ráda jezdím na kole - vždycky s přítelem vyrážíme, aspoň nějaký pohyb.
Jinak s tou změnou se ti nedivím. Já jsem tedy musela změnit ale to jen kůli tomu že jsem se přestěhovala o 150km a to by se mi asi dojíždět nechtělo - ale zase mám doktora přes známe a musím říct že si nestěžuji. Možná že je lepší než ten předchozí. Dneska dělám do 18:00 už aby to bylo :o)
Tak hezký den 🙂

balsiger
27. dub 2007

ahoj holky..tak jsem to tu procitala...ja jsem vedouci restauracky,zijeme ve svycarsku a tady je "normalni",ze pokud je vse ok,tak te doktor 8tydnu pred porodem necha doma...coz podle mne neni normalni!!!!!! 😠 😠 😠

mela jsem trochu mrzute zacatky tehu s krvacenim atd...to jsem lezela 2x10dni doma no ated mam docela pohodicku, mimi se u mne zalibilo 😎

pocitam,ze se zacatkem cervence - tedy tech 14tydnu pred porodem necham doma,to uz pomalu pujde do tuheho s pupkem a tak🙂

petja
30. dub 2007

Ahoj holky a Pegg, dnes mám den a za hodinku už vyrážím na vlaka,dnes je krásně,na kole se mi pojede báječně,celý den se na to těším a i ráno mě to velice povzbudí! Pegg,já mám termín 17.11.tak jsme zhruba ve stejné fázi,ty dál...drž se,kočko.pa

carlisse
30. dub 2007

sppringg já jsem na PN téměř od začátku těhu, stresové zaměstnání (24 hodin na telefonu, nepřetržité pracovní vytížení) a navíc problémy na začátku těhu. Původně jsem byla u gynekoložky - ženské a přešla jsem kvůli jejímu špatnému přístupu ke gynekologovi (tedy muži). Ten neměl sebemenší problém s vystavení PN, ptal se mě na to už při první návštěvě, kdežto jak jsem se poté dozvěděla, doktorka u které jsem byla předtím PN v těhu téměř nedává ani z takového důvodu, který jsem měla já, takže záleží na každém jednom doktorovi, ne jestli je to chlap či ženská🙂
Jinak jsem moc ráda, že jsem doma a ne v práci a rozhodně se nenudím. Spíš bych potřebovala, aby měl den alespoň 30 hodin, abych stihla vše co bych ráda🙂

pegg
5. kvě 2007

Ahoj Petjo, doufám že už začne být taky pořádné počasí na kolo - když je krásně tak jsem v práci :o( a když mám volno tak fouká ten studený vítr.Ale zase si říkám že toho slunečního volna si ještě užiju :o)
Jinak v práci zatím zůstávám - hlavně kůli holkám květen červen jsou takový hektický. říkám si že mě to aspoň bude nutit se nějak udržovat - už vidím že kdybych byla doma tak mi je to všechno jedno 🙂
jo a Petjo už ti taky roste bříško? Včera jsem si zkoušela jedny šaty a koukala jsem jak v nich vystouplo :o)
Tebe Carlisso se ptát ani nebudu 25tt :o)

petja
5. kvě 2007

Ahojky Pegg, bříško mi teda ještě moc neroste,já jsem podle PM ve 12.týdnu,takže 9-10tt od oplodnění...Jsem pořád takřka bez potíží,až je to divné,to víš,odevšad slyšíš,že těhotenství je zvracení celej první trimestr apod.Bolí mě teda moje už tak dost velká prsa,na pohmant úplně cítím,jak se mi zvětšuje to vazivo a mléčná žláza...dokonce žádné zvláštní chutě taky nemám,ani vůně mi nevadí,spíš naopak 🙂.Dnes mám den,už třetí 🙂 a ještě mě čeká zítra půl směny,takže spím na hotelu..můj Martínek z toho teda nemá vůbec radost ☹,ale já nemusím cestovat a tím ušetřím čas,na kolo u nás teď taky není,prší a vypadá to na celý víkend.Jestli máš čas,taky písni.Pa Petja

laura.
5. kvě 2007

ahoj holky, tak se taky přidávám s názorem, protože nad tímhle poslední dobou dost uvažuju..
myslím, že je to hodně individuální, pokud nemá žena žádné problémy a cítí se plná energie(zkrátka jako před těhu), není důvod zůstávat doma dříve než těch 6-8týdnů před TP...Další aspekt je práce samotná..Pokud ji má někdo pohodovou, není co řešit, ale když má někdo jenom trošičku stres, nebo se k Tobě v práci nechovají jako k těhulce-pak bych i při bezproblémovém těhu zůstala doma..Kriteriem by rozhodně neměly být peníze...Třeba já to mám tak, že je těhu napsrosto v pohodě od samého začátku a v práci mám ještě větší klídek než předtím, takže budu chodit (pokud se nic nezmění) až do konce-tj. do 34tt s tím, že na konci vyberu dovču takže doma budu od 32tt..Je pravda, že už to odpočítávám a někdy se nechce, ale je to taková ta lenora, že se mi nechce, ne že bych nemohla...Je jasné, že doma bych se v žádné případě nenudila-máme rodinný domek, ale taky chci využít poslední okamžiky mezi lidmi...

petja
5. kvě 2007

Ahoj Lauro, musím jen souhlasit! Jak bys to ale dělala,že bys při pohodovém těhu zůstala doma? Ty máš takového gyndr.,že by ti i bez obtíží vypsal PN? To u mě nehrozí! Taky myslím,že je vycvičenej tím,že v dnešní době spousta holek chce být doma od samýho začátku,čímž si myslím přivedou spoustu obtíží,jak psychických,z čehož potom vyplynou i ty fyzické.Já dělám 12-ky,tak mám na celý rok 13 dní dovolené,tím to moc nedoplním,chtěla bych být doma 3 měsíce před porodem...pa petja

sisstin
5. kvě 2007

petja: mně to u doktorky nevyšlo a myslím, že ani nevyjde už..ale smířila jsem se s tím 😉

laura.
5. kvě 2007

petjo, já myslím, že bych si něco vymyslela, třeba:je mi ráno špatně, slabo, zvracím, motám se, nemůžu vstát z postele, bolí mě hlava nebo, že mám v práci hrozný stres..myslím, že bych doktora ukecala...nevím jak je to z těma 12kama, když jsi těhu...ale jak říkám, pokud někdo čeká na mimi třeba 2roky , tak to pochopím, že má strach, atd...a i doma si to můžeš užít, třeba chodit cvičit, plavat...atd.Nejlíp když má člověk kámošky na MD 🙂
u mě se to prostě vyvinulo takhle...ty užjsi těhulka, nebo teprv plánujete??

sisstin
5. kvě 2007

laura: mně nepomohlo nic..ani když mi bylo špatně a na omdlení, ani dvanáctky a šestnáctky a žádný volno..s Dr. nic nehnulo 😉

laura.
5. kvě 2007

sistin: moje kamarádka zase byla bez ohledu na námitky poslána ležet, ikdyž bylo vše ok, protože čeká dvojčata..
tak nevím, ale myslím, že doktorky jsou v tom asi přísnější než doktoři..protože to zažily na vlastní kůži a chlapi to mají jen nastudované, co je může stát...mě třeba první tři měsíce dr. téměř zakázal pohlavní styk a i ted vždycky říká..opatrně ale nejlépe vůbec 🙂 🙂 .. a říká to rovnou manželovi 🙂

sisstin
5. kvě 2007

laura: já nemám od začátku žádné problémy..až na nevolnosti do 12tt..každej říká, že mi to těhotenství vyloženě sluší..takže když přijdu k doktorce, tak ji ani nenapadne, abych byla doma 😕 ona si myslí, že v práci se mi budou přizpůsobovat a tak..ale tam na to každej prdí a hlavně to ani nejde...ale už to s ní ani neřeším..nemá to cenu..a ty dva měsíce v práci už to nějak vydržím 😝